• Dzień Kobiet w "Słonkach"

• W tym roku grupa "Słonka" postanowiła uczcić Dzień Kobiet w wyjątkowy sposób. Przenieśliśmy się do Paryża - świata mody. W pokazie mody wzięły udział wszystkie dziewczynki z naszej grupy które zamieniły się w modelki a chłopcy w projektantów mody. Był wybieg ozdobiony kwiatami oraz niezastąpienie prowadzący. Chłopcy stworzyli wyjątkowe kreacje, a przede wszystkim kolorowe i oryginalne. Wszystkie małe kobietki z dumą i radością prezentowały swoje kreacje. Chłopcy stworzyli śpiewające życzenia przy pomocy programu Word Synth oraz kartkę z dedykacją w programie AutoDraw. Nie zabrakło również dobrej muzyki, o którą zadbał zespół muzyczny w składzie chłopców. Wszyscy bawili się wspaniale. Podczas dzisiejszych zabaw udało nam się zrealizować zadania z dwóch programów "Cyfrowa podróż z Avatarem" oraz "ZAKAMAREK - EKOTRIKI NA KĄCIKI".(Magorzata Małyj)

• "Dzień Kobiet" w "Pszczółkach"

• W Dniu Kobiet wszystkie "Pszczółki" przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Tym razem chłopcy przygotowali dziewczynkom niespodzianki. Nasze małe kobietki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, logicznego myślenia oraz wdzięk i urok. Po części artystyczno - umysłowej nadszedł najbardziej przez nie oczekiwany moment - loteria fantowa. Jury w składzie: Olek, Ignaś i Adaś nadzorowało prawidłowy przebieg losowania. Nasze zwyciężczynie z ogromną ekscytacją otwierały wylosowane upominki i wszystkie były przeszczęśliwe. Oczywiście nie zabrakło dla wszystkich słodkości, a Kuba przyniósł każdej dziewczynce osobny smakołyk. Dziękujemy zaangażowanym rodzicom za pomoc w zorganizowaniu upominków. (Anna Miś)

• Dzień Kobiet w "Biedronkach"

• Z okazji Dnia Kobiet w grupie Biedronki zorganizowaliśmy w naszej sali prawdziwy wybieg gwiazd. Na odświętnie ubrane dziewczynki czekało przejście po prawdziwym czerwonym dywanie. Mogły poczuć się jak prawdziwe Hollywoodzkie gwiazdy na pokazie. Chłopcy oceniali zmagania dziewczynek, następnie złożyli im życzenia i wybrali najpiękniejsze dziewczynki którym wręczyli korony. Oczywiście wszystkie są wyjątkowe i najpiękniejsze!!! Dodatkowo Wojtuś wręczył wszystkim dziewczynkom kwiatki z okazji ich święta. Dziewczynki otrzymały piękne prezenty, a chłopcy upominki. To był udany dzień!

• "Biedronki poznają zawody w przedszkolu

• Przedszkolaki Biedronki poznały też zawody pracujące w naszym przedszkolu. Jednego dnia odwiedziły przedszkolną kuchnie, gdzie Panie kucharki- Pani Wioletka i Pani Ania opowiedziały o przygotowaniu posiłków dla dzieci oraz pokazały niezbędne narzędzia w ich pracy. Odwiedził nas też Pan Henio- nasz konserwator, który opowiedział o swojej pracy i demonstrował z jakich narzędzi korzysta najczęściej w pracy. Dzieci wiedzą że bardzo ważna jest praca kucharek i konserwatora w naszym przedszkolu. ()Katarzyna Dutkowska)

• "Biedronki" w Urzędzie Miasta i Gminy

• Biedronki poznają zawody. Udały się na wycieczkę do Urzędu Miasta i Gminy w Morągu. Pani Monika oprowadziła nas po urzędzie i opowiedziała o tym co możemy w nim załatwić. Dzieci zwiedzały kolejne pokoje i poznawały innych specjalistów urzędu. Rozmawialiśmy też z Sekretarzem Gminy Panią Kasią oraz zajrzeliśmy, gdzie interesantów przyjmuje nasz Pan Burmistrz. Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie przedszkolaków w Urzędzie. (Katarzyna Dutkowska)