• "Wielkanocne zwyczaje" - spotkanie w "Słonkach" w ramach cyklu "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato"

          • W Wielki Czwartek 28 marca w ramach projektu "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato" ponownie odwiedziły nas Pani Iwona Kulińska - Bartosiewicz i Michalina czyli mama i siostra Martynki. Przygotowały one dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia nawiązujące do tradycji wielkanocnych. Michasia przeczytała opowiadanie o Wielkanocy z książki "Marysia i trzy historie o wiośnie". Przedszkolaki musiały odpowiedzieć na pytania związane z jej treścią. Potem Pani Iwona wprowadziła dzieci w tematykę zbliżających się świąt, opowiedziała o wielu zwyczajach i przeczytała opowiadania nawiązujące do "Śmigusa - Dyngusa". Jak się okazuje w tym roku świąteczny poniedziałek będzie obfitował nie tylko w mokre niespodzianki, ale także różne żarty, ponieważ przypada on 1 kwietnia, czyli będzie to Prima Aprilis! Dzieci wymyślały rodzaje dowcipów, jakimi można zaskoczyć swoich bliskich. Oczywiście bezpiecznych i nie sprawiających nikomu przykrości żartów. Później siedmiolatki musiały wykazać się w konkurencjach sprawnościowych, był więc wyścig rzędów z jajkiem na łyżce, rzut jajkiem do kubeczków i w piramidę oraz zwijanie na czas wstążek przymocowanych do patyczków i kubeczków również z jajkiem. Na koniec każdy przedszkolak wykonał zajączka ze skarpetki i ozdobił go przygotowanymi wcześniej przez mamę Martynki elementami. Za wspaniałą współpracę dzieci dostały od naszych gości buźki i czekoladowe zajączki i oczywiście zabrały swoje prace do domu. Dziękujemy za bardzo ciekawe i urozmaicone spotkanie i doceniamy wkład włożony w jego przygotowanie! (Anna Miś)

          • "Pszczółki" i emocje - spotkanie z Panią Gosią

          • W środę 27 marca grupę Pszczółki odwiedziła Pani Małgosia Giemza - pedagog specjalny naszego przedszkola. W czasie zajęć rozmawiała z dziećmi na temat emocji. Dzieci uczestniczyły w zabawach dotyczących złości. Dzieci wiedzą, że jest to bardzo potrzebna emocja i znają sposoby jak sobie radzić w sytuacji, kiedy ją odczuwamy. (Katarzyna Dutkowska)

          • Wielkanocne zajęcia otwarte z rodzicami w „Żabkach”

          • Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych grupa „ Żabki” zaprosiła swoich rodziców do wspólnych zabaw ruchowo- muzyczno- plastycznych. Zajęcia odbyły się 26 kwietnia i rozpoczęły się od wspólnego tańca do utworów „ La Marispa” oraz „ Zająć długie uszy ma”. Następnie wspólnie z nauczycielką omówiły historyjkę obrazkowa o zajączku, który malował i wiózł na taczce pisanki. Maluchy z rodzicami zatańczyły z kolorowymi chustkami taniec pt. „Taniec kurczą w skorupkach” i „Kaczuszki”. Odbyły się również tance na kolorowych pisankach i zabawa z wytłaczankami. Dzieci miały ułożyć taki sam wzór jak pokazany był na obrazku. Zanim przystąpiły do zajęć plastycznych przedszkolaki z rodzicami zagrały na bum bum rurkach piosenkę „ Wieziemy kogucika”. Na koniec wykonały kurczaka z wytłaczanki oraz kolorowe pisanki. Zajęcia upłynęły w ciepłej, radosnej atmosferze.(Katarzyna Lewandowska)

          • Uwaga Rodzice! Rekrutacja!

          • Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola muszą złożyć „Potwierdzenie woli” w dniach 21-25 marca. Wypełniony druk, podpisany przez obojga rodziców należy złożyć w sekretariacie przedszkola. W razie pytań prosimy dzwonić pod nr telefonu: (89) 757 26 34. Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych wywieszone są na tablicy w korytarzu przdszkola.

          • "Krasnale" i Dzień Wody

          • 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, przedszkolaki z grupy "Krasnale" również świętowały. Najpierw sprawdziły czy woda ma smak, zapach i kolor, następnie porozmawiały o tym czy ta woda jest nam w ogóle potrzebna i jak należy ją oszczędzać. Wykonały również dekoracyjne słoiczki, w które bardzo chętnie wrzucały guziki, cekiny i sypały brokat (Aleksandra Kocełak)

          • Dzień Wody w "Leśnych Ludkach"

          • 22 marca w grupie Leśnych Ludków odbył się Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywały tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt I roślin. Połączyliśmy zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody. Podczas zabaw badawczych przedszkolaki bliżej przyjrzały się wodzie. Rozpuszczały w niej różne substancje oraz sprawdzały co pływa, a co tonie. Dzieci wiedzą już jak ważną rolę odgrywa woda w życiu i w jaki sposób należy ją oszczędzać. (Kinga Włodarska)

          • Dzień Wody w "Ekoludkach"

          • Dzień Wody w Ekoludkach przebiegał w miłej atmosferze, ponieważ odwiedziły nas uczennice z Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. Panie uczęszczają do klasy chemicznej, więc zaprezentowały nam, czego się uczą i w jaki sposób. Dzięki dużej dawce wiedzy i zaangażowania przedstawiły przedszkolakom eksperymenty z zastosowaniem wody. Dzieci były oczarowane. Na koniec każdy mógł przymierzyć fartuszek prawdziwego chemika. Dziękujemy za poświęcony czas, szczególnie w tym ważnym dniu, kiedy dzieci uświadamiają sobie, jakie zastosowanie ma woda i jak możemy ją oszczędzać. (Aleksandra Kucińska)

          • "Pszczółki", "Słonka" i Światowy Dzień Wody

          • Światowy Dzień Wody obchodzony jest co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia mieszkańcom Ziemi, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Tego dnia w przedszkolu dominował kolor niebieski. Dzieci z grupy "Pszczółki" oraz "Słonka" spotkały się na wspólnych zajęciach poświęconych tej tematyce. Na początku przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. "Krążenie wody w przyrodzie". Następnie aktywnie uczestniczyły w bezpiecznych doświadczeniach zmierzających do poznawania wody - określały jej smak zapach, wygląd, badały, jak rozpuszczają się w niej różne substancje, co w niej pływa, a co tonie. Nie zabrakło też debaty na temat konieczności oszczędzania jej zasobów. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat i podały wiele przykładów prostych sposobów oszczędzania wody w gospodarstwach domowych. Zdobytą podczas wspólnych zajęć wiedzę wykorzystały w rozwiązywaniu interaktywnych zadań - oczywiście wszystkie zostały rozwiązane prawidłowo, nawet te, w których przydała się umiejętność czytania! (Beata Kamińska)

          • Wesołym korowodem powitaliśmy Wiosnę!

          • Nadeszła w końcu kalendarzowa wiosna! Pogoda w pierwszy dzień wiosny nas nie rozpieszczała, ale mimo to nasze przedszkolaki ze swoimi Paniami wyruszyły kolorowym korowodem, ze śpiewem i okrzykami na ustach powitatać kolejną porę roku- radosną wiosnę (Katarzyna Dutkowska)

          • "Pszczółki" założyły Zielony Ogródek w swojej sali.

          • Pszczółki założyły swój zielony ogródek w sali. Sadziły i siały kwiaty oraz warzywa w przygotowanych doniczkach. Stworzyły też kącik kwiatowy z gotowych doniczkowych kwiatków. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o rośliny, aby miały najlepsze warunki do wzrostu. W naszej sali zrobiło się bardzo wiosennie! (Katarzyna Dutkowska)

          • "Pszczółki" świętują i wspierają

          • Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" nie tylko świętowały dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny. Włączyły się także w akcję "Kolorowych skarpetek nie do pary", której celem jest wyrażanie tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla wszystkich osób z Zespołem Downa. (Katarzyna Dutkowska)

          • "Bogini mazurskich jezior, mórz i oceanów" - "Słonka" wykonały marzannę na konkurs w MDK

          • Przez ostatnich kilka dni sześciolatki z grupy "Słonka" robiły Marzannę na konkurs organizowany przez MDK. Tym razem symbol złej zimy miał nawiązywać do akwenów wodnych i miała powstać "Bogini mazurskich jezior, mórz i oceanów". Nasza kukła otrzymała nazwę Jezioranka, a sposobem wykonania przypominała wodną pannę. Dziś pomimo złej pogody ruszyliśmy z naszą Jezioranką na Alejki, gdzie spotkały się ze sobą inne Panny Marzanny. Stamtąd wesołym pochodem przeszliśmy do sali kina Narie, gdzie jury oceniało poszczególne prace, a dzieci mogły zaprezentować krótką część artystyczną. Nasze przedszkolaki pod batutą Pani Ewy zagrały na instrumentach perkusyjnych do muzyki Piotra Czajkowskiego i...powiało wiosną. Jury oceniając prace brało pod uwagę zgodność z tematem oraz oryginalność wykonania symbolu złej zimy. Jesteśmy dumni, bo nasza niebieska pani zdobyła 1 MIEJSCE ex aequo z pracą Kółka Technicznego z SP nr 3. Otrzymaliśmy dyplom i wspaniałą nagrodę w postaci bardzo pouczających gier, stempelków, kolorowych pisaków, długopisów i żelowych ozdób na okna do sali, a dodatkowo każde dziecko otrzymało ozdobny ołówek.  (Anna Miś)

          • „Palmy Wielkanocne”- zajęcia warsztatowe z rodzicami w grupie „Słonka”

          • W ramach realizacji Dobrych Praktyk „Poznajemy Staropolskie Zwyczaje” dnia 20  marca w grupie „Słonka” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Wspólnie z rodzicami i babciami robiliśmy wielkanocne palmy W czasie zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się co symbolizuje palma wielkanocna – „początek nowego życia”. „Słonka” poznały zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi, dowiedziały się jakie potrawy królują na wielkanocnym stole. Na zakończenie zajęć rodzicie wspólnie z dziećmi zabrali się do wspólnego wykonania palm, a następnie do ich prezentacji.(Ewa Jaroszewicz)

          • "Żabki" lubią zieleń

          • Prawdziwa wiosna już jutro, dlatego dzieci z grupy „Żabki” postanowiły stworzyć w swojej sali zielony kącik. Przyniosły piękne, kolorowe kwiatki, które umieściły w doniczkach. Posiały owies i rzeżuchę. W sali odrazu zapachniało  kolorową wiosną. (Katarzyna Lewandowska)

          • "Żabki" rozdają uśmiechy

          • Grupa „Żabki” realizuje Międzynarodowy Program Czytelniczy „Magiczna moc bajek”. Jednym z zadań w miesiącu marcu było wykonanie uśmiechniętych buziek. Przedszkolaki od rana ciężko pracowały, aby potem móc rozdać medale z uśmiechniętymi buźkami jako symbol życzliwości dla mieszkańców naszego miasta (Katarzyna Lewandowska)

          • Ogólnopolski Dzień Matematyki

          • Dzieci z grupy "Ekoludki", "Leśne Ludki" oraz "Pszczółki" uroczyście obchodziły Ogólnopolski Dzień Matematyki. Był to bardzo ciekawy, wesoły i kolorowy dzień - pełen matematycznych zabaw. Nie zabrakło też zabaw muzycznych przy piosenkach o figurach i cyferkach. (Aleksandra Kucińska)

          • Dzień Matematyki

          • Dziś 19.03 dzieci z grup najmłodszych, tj. "Krasnale", "Biedronki" oraz "Żabki" wspólnie obchodziły Dzień Matematyki. Maluchy obejrzały film edukacyjny, dzięki któremu utrwaliły nazwy figur geometrycznych. Wykonały w grupach wiosennego motyla, nie zabrakło również zabaw ruchowych przy muzyce, czyli to co przedszkolaki lubią najbardziej. Śmiało mogą nazwać się mistrzami matematyki!

          • "Ekoludki" na wycieczce w Olsztynie

          • W czwartek 14.03.2024r. dzieci z grupy IV „Ekoludki” wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Przyrody. Dzieci poprzez poprowadzone zajęcia oraz oglądane eksponaty dowiedziały się mnóstwo ciekawych informacji na temat zwierząt mieszkających w Polsce a także roślin. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera. Przedszkolaki odkrywały po kolei wystawy tematyczne poświęcone między innymi tematyce rolnictwa, żywności oraz wpływowi diety na zdrowie człowieka, zostali także prawdziwymi odkrywcami Kosmosu. Atrakcji było wiele. Dzieci na długo nie zapomną wrażeń z wycieczki. I mamy nadzieję, że po latach będą wspominać ją z uśmiechem. (Elżbieta Gurgielewicz, Aleksandra Kucińska)

    • Kontakty

      • Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem"
      • (89) 757 26 34
      • ul. Pomorska 23 14-300 Morąg Poland
      • mgr Aneta Turowska
      • https://www.facebook.com/przedszkole6morag/
  • Galeria zdjęć

      brak danych