• Pani dentystka uczyła "Pszczółki" jak dbać o zęby

          • Kolejnym rodzicem, który odwiedził pięciolatki była Pani Natalia Nazar - Gołaszewska, która z zawodu jest dentystą. Mama Hani przygotowała dla dzieci wiele ciekawostek na temat tego, jak dbać o swoje zęby, co jest ich przyjacielem, a co wrogiem. "Pszczółki" wiedzą, że należy je myć co najmniej dwa razy dziennie, jak właściwie posługiwać się szczoteczką, że nie trzeba wcale ich płukać wodą, aby pozostał na nich leczniczy fluor. Ważne jest żywienie, czyli jedzenie jak największej ilości warzyw i produktów bogatych w wapń, picie wody i wizyty kontrolne u stomatologa. Pięciolatki poznały budowę zęba, ubiór i wyposażenie, w jakim pracuje Pani Natalia, a także część narzędzi potrzebnych jej do pracy. Wielką frajdę sprawiło dzieciom samodzielne robienie kolorowych plomb w gipsowych odlewach prawdziwych szczęk i utwardzanie ich specjalną lampą. Przedszkolaki dostały od mamy Hani rękawiczki jednorazowe, maseczki i lusterka dentystyczne, które wykorzystały potem podczas zabaw dowolnych. Na zakończenie nasz gość zadał dzieciom pracę domową - na specjalnie przygotowanych kartach muszą codziennie zaznaczać mycie zębów, a więc rano i wieczorem przez cały miesiąc! Po tym czasie wypełnione karty wracają do przedszkola, a dla sumiennych dzieci Pani Natalia wręczy nagrody. Mamy nadzieję, że rzeczywiście "Pszczółki" będą odpowiedzialne za swoje zdrowie i uczciwie wykonają zadanie - trzymamy kciuki! Na pewno wszyscy będą pamiętali o myciu zębów! Dziękujemy za bardzo pouczające i motywujące spotkanie! (Anna Miś)

          • "Pszczółki" na zajęciach w bibliotece

          • Pięciolatki ponownie wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział Dziecięcy na spotkanie poruszające temat Świąt Wielkanocnych. Pani Iwonka omówiła zwyczaje i tradycje wielkanocne oraz sposoby przygotowywania się do tego wiosennego święta. Przedszkolaki musiały też rozwiązać wylosowane przez siebie z nimi związane zagadki słowne. Wielką frajdę nie tylko dzieciom przyniosła zabawa w przekazywanie...jajka z balona. Również obejrzenie dawno zapomnianej bajki z cyklu "Przygody kota Filemona" pt. "Wielkanocne sprzątanie" było dla "Pszczółek" nowym przeżyciem i filmem mocno przez dzieci komentowanym. Na zakończenie spotkania Pani Ewa przekazała dzieciom kolorowe ołówki i owocowe lizaczki. Dziękujemy Paniom za ciekawe zajęcia i na pewno przed wakacjami jeszcze zawitamy do biblioteki. Ponownie zachęcamy też rodziców do wspólnych wycieczek w celu wypożyczenia swoim pociechom książek przez nie wybranych, a także rozwijanie u dzieci zainteresowań czytelniczych. My wypożyczyliśmy do przedszkola trzy książki o Wielkanocy i na je pewno przeczytamy! Wyjście do biblioteki było realizowane w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". (Anna Miś)

          • Sukces "Pszczółek" w konkursie plastycznym

          • Pięcioro pięciolatków z grupy "Pszczółki" wykonało prace na konkurs plastyczny organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział Dziecięcy w Moragu ph. "W poszukiwaniu wiosny". Jak się okazało dzieci odniosły sukces zajmując wysokie lokaty w kategorii wiekowej "Przedszkolaki": II miejsce zdobyła Zosia Rodziewicz, III Masza Kyrpa, a wyróżnienie Magda Szymkowiak. Cała grupa uczestniczyła więc w uroczystym podsumowaniu konkursu. Wszystkie prace można podziwiać na zorganizowanej wystawie, są piękne! Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki i obejrzenia dzieł młodych artystów. (Anna Miś)

          • "Pszczółki" realizują projekt "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

          • Pięciolatki po raz kolejny w ramach cyklu "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato" i "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" gościły rodzica jednego z dzieci - tym razem była to mama Janka, Pani Małgosia. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajki pt. "Żubr Pampik", która w ciekawy sposób przedstawia obieg wody w przyrodzie. Dzieci przypomniały sobie, na czym polega zjawisko krążenia kropli wody w przyrodzie, wyróżniały cechy wody, poznały różne stany jej skupienia i związane z tym warunki. Na zakończenie zajęć "Pszczółki" wykonały gniotki ,,krople wody ".

          • "Biedronki" realizowały program "Mamo, tato wolę wodę"

          • Przedszkolaki Biedronki realizowały Ogólnopolski Program Edukacyjny "Mamo, tato wolę wodę". Wspomniany program profilaktyczny ma na celu wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków związanych z wodą , nie tylko tych żywieniowych, ale również związanych z ochroną środowiska. Przez cały tydzień dzieci realizowały bardzo dużo działań projektowych. Dowiedziały się m.in. skąd bierze się woda i jaki jest jej obieg w przyrodzie. Eksperymentowały, badały właściwości wody w różnych stanach skupienia, wykonywały prace plastyczne, śpiewały piosenki o zdrowej wodzie, słuchały odgłosów związanych z wodą i poznawały możliwości zastosowania jej przez człowieka. Wszystko odbywało się z naszym głównym bohaterem programu- Zdrojkiem. 22 marca przedszkolaki ubrane na niebiesko wcieliły się w kropelki wody i obchodziły Światowy Dzień Wody Poznały również rośliny oraz zwierzęta żyjące w  wodzie i stworzyły dom dla małej złotej rybki, która zamieszkała w sali Biedronek. Przedszkolaki wiedzą już, że woda jest źródłem życia i należy wykorzystywać ją odpowiedzialnie. (Katarzyna Dutkowska)

          • "Leśne Ludki" założyły Zielony Ogródek w swojej sali

          • Choć za oknami nie widać już śniegu i marcowe słonko nieśmiało zaczyna przygrzewać, to jednak wciąż jeszcze za wcześnie na siewy i nasadzenia w ogrodzie. Dlatego właśnie "Leśne Ludki" postanowiły trochę przyśpieszyć pełnię wiosny i postanowiły założyć w sali Zielony Ogródek. Zaprosiły do udziału w przedsięwzięciu Panią Anetę Turowską, Dyrektora naszego przedszkola. Pod jej czujnym okiem sadziły i siały przyniesione z domu cebulki i nasiona. Założyły też hodowlę fasoli na gazie zanurzonej w pojemniku z wodą. Teraz tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość, podlewać nasadzenia, czekać i obserwować wzrost roślin w doniczkach i skrzynkach. Mamy nadzieję, że kwiatki najpierw ozdobią naszą salę, a potem ogród skalny, natomiast wyhodowany szczypiorek, koperek i rzeżuchę będziemy degustować w potrawach podawanych w przedszkolu. Dziękujemy Pani Dyrektor, że przyjęła zaproszenie i tak aktywnie włączyła się w stworzenie z dziećmi Zielonego Ogródka, a Rodzicom za dostarczenie kwiatów, rozsad roślin, cebulek, nasion, doniczek, ziemi. Osobne podziękowania kierujemy do mamy Gabrysia za przekazanie ozdobnej skrzyni, która wraz ze znajdującymi się w niej nasadzeniami kwiatów ozdobi teren zielony przedszkola, kiedy już wiosna zadomowi się u nas na dobre. (Beata Kamińska)

          • "Biedronki" zakładają zielony ogródek

          • Biedronki wiedzą już, że bycie ogrodnikiem to nie lada wyzwanie. Przedszkolaki założyły już swój zielony ogródek w sali. Sadziły i siały kwiaty oraz warzywa w przygotowanych doniczkach. Stworzyły też kącik kwiatowy z gotowych doniczkowych kwiatków- m.in. haicyntów, narcyzów, żonkili, szafirków. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o rośliny, aby miały doskonałe warunki do wzrostu. Teraz z niecierpliwością będą czekać aż roślinki wyrosną, a do tego czasu będą codziennie je pielęgnować. (Katarzyna Dutkowska)

          • "Leśne Ludki" i "Pszczółki" tradycyjnie ogniskiem witają nową porę roku

          • Dla "Leśnych Ludków" i "Pszczółek" tradycją są już ogniska organizowane na powitanie różnych pór roku. Korzystając ze sprzyjającej aury oraz pierwszych, ciepłych, słonecznych dni zorganizowaliśmy na terenie ogrodu przedszkolnego pieczenie kiełbasek na grillu. Dzieci ze smakiem zajadały bułki z przypieczonym mięsnym smakołykiem, okraszonym keczupem i popijały ciepłą herbatką. Wiadomo, że na powietrzu wszystko smakuje najlepiej! Po kulinarnej uczcie przedszkolaki hasały po placu zabaw rozwijając swoją sprawnośc ruchową. (Anna Miś)

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca to nie tylko pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny, ale też Dzień Kolorowej Skarpetki. Tego dnia przedszkolaki Biedronki 🐞 założyły kolorowe skarpetki na znak solidarności z dziećmi z Zespołem Downa. Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze, który posiadają osoby z zespołem Downa. (Katarzyna Dutkowska)

          • Światowy Dzień Wody w "Leśnych Ludkach"

          • 22 marca dzieci z grupy "Leśne Ludki" obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Przy pomocy plansz dzieci poznały obieg wody w przyrodzie. Przedszkolaki wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia nie tylko dla ludzi, więc należy o nią dbać i nie można jej marnować. Dzieci bawiły się też chętnie przy piosence "Piosenka o zdrowej wodzie". Z wielką radością uczestniczyły w specjalnie temu dniu dedykowanym spotkaniu z Panią Małgosią z Atomic Kids, która przeprowadziła niesamowite eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu. Dopełnieniem świętowania Dnia Wody była konsumpcja zdrowych babeczek ozdobionych na niebiesko, które przygotowała dla wszystkich dzieci z grupy "Leśne Ludki" mama Poli. To było prawdziwe Święto Wody! (Beata Kamińska)

          • Wesołym pochodem żegnaliśmy zimę, a witaliśmy wiosnę

          • Ruszamy gromadą, wesołym pochodem, niesiemy Marzannę ...Cała społeczność przedszkola pożegnała zimę i powitała wiosnę. Kolorowym korowodem przemaszerowaliśmy ulicami miasta, aby po długim spacerze spalić słomianą kukłę - symbol złej zimy na terenie naszego ogrodu i na dobre ją pożegnać.  Wiosnę powitaliśmy kolorowym gaikiem. 

          • Uwaga Rekrutacja!!!

          • Rodziców dzieci zakwalifikowanych do przedszkola prosimy o złożenie „Potwierdzenie woli” przyjęcia kandydata do przedszkola w dniach 17-21 marca 2023r. w godz. 8.00 – 15.00, w sekretariacie przedszkola lub drogą elektroniczną (druk wypełniony, podpisany przez oboje rodziców i zeskanowany) na adres: pod_zielonym@wp.pl. plik do pobrania: Potwierdzenie_woli_przyjecia_do_przedszkola.RTFW razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numer: (89) 757 26 - 34

          • "Biedronki" robią Marzannę

          • Dzieci z grupy Biedronki wykonały Marzannę- słomianą kukłę. Według tradycji Marzannę albo topiono, albo palono, aby pożegnać zimę i przywołać wiosnę. Przedszkolaki czekają z niecierpliwością na początek kalendarzowej wiosny. (Katarzyna Dutkowska) 

          • Uwaga Rodzice!!! Rekrutacja.

          • Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola muszą złożyć „Potwierdzenie woli” w dniach 17-21 marca. Wypełniony druk, podpisany przez obojga rodziców należy złożyć w sekretariacie przedszkola . W razie pytań prosimy dzwonić pod nr telefonu: (89) 757 26 34. Jednocześnie informujemy, że lista zakwalifikowanych, nie oznacza, że dziecko jest przyjęte. Lista dzieci przyjętych będzie wywieszona w terminie określonym w harmonogramie rekrutacji.

          • "Pszczółki" biorą udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa

          • Pięciolatki po raz kolejny w ramach cyklu "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato", a także Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa gościły rodzica - tym razem był to tata Zosi, który pracuje jako mistrz w serwisie grupy Volkswagen w Olsztynie. Pan Adam przeczytał dzieciom dwie historyjki z serii opowiadań "Auta", opowiedział o swojej pracy, zapoznał dzieci z różnymi modelami samochodów, a także pokazywał logo pojazdu, a przedszkolaki musiały je rozpoznać. Pan Rodziewicz przygotował również mnóstwo kolorowanek związanych z motoryzacją i obiecał nam następne spotkanie, na którym pokaże różne narzędzia przydatne w pracy mechanika i zaserwuje nam jakąś techniczną niespodziankę. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi - pierwszemu tacie i mamy nadzieję, że inni również sprawią swoim dzieciom niespodziankę. Brawo! (Anna Miś)

          • "Pszczółki" zakładają zielony kącik

          • Pięciolatki wiedzą, że rośliny stanowią ważny element naszego życia - są pożywieniem dla ludzi i zwierząt, pełnią funkcje estetyczne, a także relaksacyjne. "Pszczółki" najpierw przesadziły kwiaty doniczkowe rosnące w sali, a które zakupiły rok wcześniej w pobliskim sklepie ogrodniczym. Zaobserwowały jak rośliny urosły w tym czasie oraz wyciągnęły wniosek, że należy je przesadzić, ponieważ doniczki są za małe, a korzenie się rozrosły. Kolejnym etapem zaplanowanych prac ogrodniczych była wycieczka do marketu na dział ogrodniczy w celu zakupienia ziemi, ziół i kwiatów, które zostaną posiane w skrzynki i doniczki umieszczone na parapecie okiennym. Przedszkolaki wybrały nasiona sałaty, rzeżuchy, bazylii, lubczyku, lawendy i aksamitek. Następnego dnia zebrane wcześniej materiały nasienne zostały posiane lub posadzone, bo dzieci przyniosły jeszcze cebulę na szczypior i cebule z których wyrosną kwiaty. Przy okazji przypomnieliśmy oraz utrwaliliśmy wiadomości dotyczące potrzeb rozwojowych roślin, a także walorów zdrowotnych nowalijek i ziół. Teraz pozostało obserwowanie hodowli, dostarczanie jej odpowiedniej ilości światła i wody, a potem...konsumpcja szczypioru i rzeżuchy.  (Anna Miś)

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na rok 2023

          • Szanowni Państwo! Miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 3750 zł na zakup książek dla dzieci oraz działania promujące czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na rok 2023 (w tym wkład organu prowadzącego to kwota 750 zł).

          • "Żabki" zakładają zielony ogródek

          • Dzieci z grupy ,, Żabki ", założyły w sali zielony ogródek. Sadziły, siały i poznawały różne rodzaje roślin uprawnych oraz kwiaty. Teraz z niecierpliwością będą czekały na to co wyrośnie z nasion i cebulek.(Kinga Włodarska).

          • Dzień Matematyki w "Biedronkach"

          • 14 marca Biedronki obchodziły Dzień Matematyki. Na nasze przedszkolaki czekało dużo zadań do wykonania związanych z liczeniem i logiką. (Katarzyna Dutkowska)

          • "Pszczółki" badają właściwości wody

          • "Pszczółki" w ramach projektu edukacyjnego "Zakamarek ekotriki na kąciki", "Mamo, tato wolę wodę" oraz realizacji tematów kompleksowych poruszających tematykę związaną z wodą poznawały jej właściwości. Podczas różnych doświadczeń dowiedziały się jakie substancje rozpuszczają się w wodzie, jakie tworzą zawiesinę, jakie ją zabarwiają i w jakim stopniu, a także jakie smaki może może mieć woda i ciecze, których jest podstawą. Znają stany skupienia wody oraz jej obieg w przyrodzie. Zaobserwowały też jak krystalizuje się sól i dlaczego nie każda jej ilość rozpuszcza się w wodzie. Dzieci wiedzą, co tonie i dlaczego inne rzeczy pływają mimo, że są z metalu. Jak widać otaczający nas świat ma wiele ciekawych zagadek, które pięciolatki chętnie rozwiązują poprzez praktyczne działania. (Anna Miś)

    • Kontakty

      • Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem"
      • (89) 757 26 34
      • ul. Pomorska 23 14-300 Morąg Poland
      • mgr Aneta Turowska
      • https://www.facebook.com/przedszkole6morag/
  • Galeria zdjęć

      brak danych