• Dzień Babci i Dziadka w "Pszczółkach"

• Obchody Dnia Babci i Dziadka są zawsze dużym wydarzeniem w przedszkolu. Pięciolatki od dwóch tygodni przygotowywały się do przyjęcia w naszych progach tak ważnych gości. Przy pomocy rodziców podczas zajęć otwartych zrobiły prezenty, nauczyły się wierszyków oraz piosenek, zgromadziły rekwizyty i kostiumy, nauczyły w przedszkolu tańców. W piątek, od samego rana w grupie "Pszczółki" czuć było atmosferę ekscytacji, a także oczekiwania na bliskich. Po obiedzie dzieci przebrały się w kostiumy i mogły wreszcie na sali gimnastycznej zaprezentować przed baaardzo licznie przybyłą publicznością swój program artystyczny. Gości przywitała  dyrektor przedszkola Pani Aneta Turowska, która złożyła również życzenia przybyłym na dzisiejszą uroczystość gościom.  "Pszczółki" pięknie powiedziały swoje wiersze, zaśpiewały piosenki dla babć i dziadków, zatańczyły zumbę do piosenki Alvaro Soler "Sofia", wykonały układ taneczny "Gumi Miś" oraz wykonały playback do utworu zespołu Bajm "Biała Armia". Po występie wszyscy mogli delektować się poczęstunkiem przygotowanym dzięki rodzicom, a babciom i dziadkom zostały wręczone "konfitury uczuć". To było wyjątkowe dla wszystkich wydarzenie, dziękujemy babciom i dziadkom za przybycie, a rodzicom za pomoc w organizacji spotkania. (Anna Miś)

• Dzień Babci i Dziadka w "Żabkach"

• Tak wiele nas uczycie.

Tak wiele uśmiechu nam dajecie.

Na spacery z nami chodzicie.

Do snu piosenki nucicie.

Jesteście zawsze blisko,

więc podziękować  Wam chcemy za to wszystko.

Dziś piosenki Wam śpiewamy

i życzenia piękne składamy.

Kochana Babciu, Kochany Dziadku,

kochać Was będziemy i nie przestaniemy,

bo wiemy, że od Was to samo dostaniemy.

(Kinga Włodarska)

• Dzień Babci i Dziadka w grupie III "Leśne Ludki"

• W czwartek, 19 stycznia 2023 roku w sali zajęć i zabaw ruchowych odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie III "Leśne Ludki". Wszystkich zebranych gości powitała Pani Aneta Turowska, dyrektor przedszkola, która otwierając uroczystość złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Pierwszą część spotkania stanowił program artystyczny przygotowany przez dzieci - znalazły się tu wiersze, piosenka, instrumentacja utworu muzycznego oraz wesoły taniec. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem, ale i z dumą podziwiali występy swoich wnucząt. Ta część zakończyła się złożeniem życzeń wszystkim gościom oraz wręczeniem kolorowych laurek z życzeniami. Druga część uroczystości to słodki poczęstunek, przygotowany z dużym zaangażowaniem przez Rodziców. Zadbali oni o to, aby na stołach znalazły się pyszne ciasta, ciasteczka, cukierki, całe mnóstwo owoców i soki. Mimo tego, że za oknem zima, był to jeden z najcieplejszych dni w roku, który dał wszystkim ogromną radość, wywołał uśmiech na twarzach, sprawił, że małe serduszka dzieci biły szybciej, a Babcie i Dziadkowie nie tylko ze wzruszeniem wysłuchali czułych słów kierowanych pod ich adresem, ale z ochotą przyłączyli się do wspólnych pląsów i zabaw tanecznych przy muzyce. (Beata Kamińska)

• Dzień Kubusia Puchatka w "Pszczółkach"