• Uwaga Rodzice - REKRUTACJA!

          • INFORMUJEMY, że listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" zgodnie z harmonogramem rekrutacji wywieszone są na tablicy w holu przedszkola. W razie pytań prosimy dzwonić pod nr telefonu: (89) 757 26 34. 

          • Zapraszamy do udziału w konkursie „Odkrywcy natury - Warmia i Mazury”

          • POSTANOWIENIA OGÓLNE
            OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

            „ODKRYWCY NATURY- WARMIA I MAZURY”

            Organizatorem konkursu plastycznego (zwanego dalej „Konkursem”) jest Przedszkole Nr 6
            „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu.

            1. Celem konkursu jest:

            a) promowanie piękna i wartości przyrodniczych Warmii i Mazur;

            b) rozwijanie wrażliwości na piękno, które nas otacza, pobudzenie wyobraźni;

            c) upowszechnianie walorów przyrodniczych naszego regionu;

            d) edukowanie społeczeństwa na temat ochrony środowiska;

            e) prezentacja dorobku, ocena i promowanie dziecięcej twórczości plastycznej.

             

            ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE

            1. Temat konkursu: „Odkrywcy natury- Warmia i Mazury”

            2. Rodzaj i zakres konkursu:

            a) w konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-6 lat objęte i nieobjęte edukacją przedszkolną;

            b) prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:

            - 3-4 latki

            - 5-6 latki

            c) termin składania prac do 30 kwietnia 2024 roku;

            d) gala wręczenia nagród odbędzie się w  Przedszkolu Nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w dniu
            16 maja 2024 r.

            3. Zasady uczestnictwa

            - format: praca formatu A3;

            - technika: dowolna;

            - tematyka prac: bogactwo Warmii i Mazur ze szczególnym uwzględnieniem walorów przyrodniczych regionu;

            - praca powinna być opisana na odwrocie (imię i nazwisko, wiek autora, nazwa placówki/ instytucji którą reprezentuje, imię i nazwisko opiekuna pod kierunkiem którego praca została wykonana, telefon kontaktowy);

            - prace muszą być pracami autorskimi, nie nagrodzonymi w innych konkursach;

            - nie będą oceniane prace wykonane grupowo;

            - wraz z pracą uczestnicy składają poprawnie wypełnioną Kartę Zgłoszenia (załącznik nr 1), która jest dostępna wraz z regulaminem;

            - dane osobowe uczestników konkursu będą wykorzystane wyłącznie w celu przeprowadzenia Konkursu oraz wyłonienia laureatów i wyróżnionych oraz przyznania nagród. Jednocześnie poprzez podanie danych osobowych, uczestnik wyraża zgodę na opublikowanie jego imienia i nazwiska oraz pracy konkursowej.

            5. Zasady i kryteria oceny:

            • Komisja konkursowa dokona oceny według następujących kryteriów:

            - oryginalne przedstawienie tematu;

            - ukazanie walorów przyrodniczych Warmii i Mazur;

            - zastosowane techniki.

            • Komisja konkursowa przyzna wyróżnienia oraz nagrody w poszczególnych kategoriach. Możliwy jest tylko odbiór osobisty nagród.
            • Konkurs przygotowuje i przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez organizatorów.
            • Prace konkursowe oceniane będą kryterialnie i w związku z tym nie przewiduje się odwołań od decyzji komisji konkursowej.
            • Sprawy nie ujęte w niniejszym regulaminie rozstrzyga przewodniczący komisji konkursowej.
            • Wyniki konkursu udostępnione zostaną na stronie internetowej przedszkola, portalu facebook. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 16.05.2024  r. w Przedszkolu Nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”
              w Morągu.

            ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

            1. Zgłoszenia do konkursu odbywają się poprzez złożenie poprawnie wypełnionej Karty zgłoszenia wraz z pracą w Przedszkolu Nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu do dnia 30.04.2024 r.

            2. Przystąpienie uczestnika do Konkursu jest jednoznaczne z akceptacją treści niniejszego regulaminu.

            3. Organizator nie bierze odpowiedzialności za zaginięcie lub uszkodzenie prac powstałych podczas przesyłki.

            4. Praca przechodzą na własność organizatora i mogą być wykorzystane do wystaw oraz publikacji.

            5. Dodatkowych informacji udzielają organizatorki konkursu: Katarzyna Dutkowska i Małgorzata Małyj pod numerem telefonu (89) 757 26 34 oraz pocztą e-mail: pod_zielonym@wp.pl

            plik do pobrania: KARTA_ZGLOSZENIA.docx

             

          • "Pszczółki" z wizytą w Ratuszowych Piwnicach.

          • W poniedziałek 15 kwietnia "Pszczółki" odwiedziły Ratuszowe Piwnice, aby obejrzeć wystawę "Historia morąskiego harcerstwa". Pani Patrycja opowiedziała dzieciom o przedmiotach znajdujących się na wystawie oraz o harcerskich zbiórkach, biwakach czy obrzędach. Zachęciła dzieci, aby w przyszłości jak trochę podrosną zostały zuchami, bo to cała masa niesamowitych przygód. (Katarzyna Dutkowska)

          • "Słonka" w projekcie "Europa i ja"

          • Dnia 12 kwietnia dzieci z grupy "Słonka" zrealizowały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Europa i ja". Tym razem dzieci miały okazję nauczyć się prostych zwrotów oraz słów w języku hiszpańskim. (Ewa Jaroszewicz)

          • "Słonka" i "Pszczółki" w V LO w Olsztynie i Warmiolandii

          • W środę 10 kwietnia dzieci z grup "Słonka" i "Pszczółki" wyjechały na wycieczkę do Olsztyna. Nasz wyjazd składał się z dwóch etapów. Pierwszym było odwiedzenie V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy, gdzie na zaproszenie naszej znajomej nauczycielki matematyki Pani Ewy Głód oraz Dyrektor Pani Anny Struk przedszkolaki mogły zobaczyć świetnie wyposażone sale laboratoryjne i uczestniczyć w zajęciach praktycznych przygotowanych przez nauczycieli i ich uczniów. W samym progu powitała nas Pani Dyrektor i maskotka szkoły Sowa, która (a właściwie On), która nie ma jeszcze imienia. Później Pani Ewa zaprosiła dzieci do swojej klasy matematycznej, gdzie młodzież przygotowała ciekawe fizyczno-chemiczne eksperymenty. Kolejną atrakcją były zajęcia w laboratorium do doświadczeń chemicznych. Mogliśmy podziwiać między innymi takie doświadczenia jak: "gorąca piana", "ryk niedźwiedzia", "sztuczne ognie", "chemiczna lokomotywa" czy "pasta", które wywarły na przedszkolakach ogromne wrażenie! Kolejną ciekawostką była klasa biologiczna z mnóstwem ciekawych zwierząt, które chętne dzieci mogły dotknąć. Tak więc był wąż boa dusiciel, agama brodata, gekon lamparci, ślimak afrykański, karaczany madagaskarskie, wąż zbożowy, żółw wodny i żółtolicy, akwarium, kosztniczki i inne ciekawe żyjątka. Tuż obok klasy biologicznej była sala mikroskopowania ze stanowiskami dla każdego dziecka, które mogło samodzielnie wymieniać preparaty, ustawiać ostrość i oglądać tkanki roślin oraz zwierząt. Na koniec zerknęlismy do sali gimnastycznej - jest ogromna! Dziękujemy Pani Dyrektor Annie Struk, która również pożegnała nas na koniec wizyty i zaprosiła na kolejne spotkanie, Paniom: Ewie Głód, Barbarze Lasocie, Barbarze Bojarojć-Nosowicz, Panu Tomaszowi Mituniewiczowi oraz oczywiście młodzieży, która przygotowała dla nas niespodzianki i nami się opiekowała. To było wyjątkowe spotkanie! Po pełnym wrażeń pobycie w liceum nastąpił drugi etap wycieczki, czyli zabawy w Warmiolandii, gdzie w ramach Dni Sportu sześcio i siedmiolatki poprawiały swoją sprawność fizyczną. (Anna Miś)

          • Dzień sportu w "Leśnych Ludkach"

          • 09.04. grupa ,, Leśne Ludki " i ,, Ekoludki " obchodziły Dzień Sportu, którego celem jest zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu.  Korzystając z pięknej pogody zorganizowano zawody sportowe na świerzym powietrzu. Przedszkolaki bawiły się doskonale, pokonując tor przeszkód, przeciągając linę oraz ścigając się ze starszymi kolegami. ( Kinga Włodarska)

          • Dzień Sportu u „Ekoludków”

          • „Każde dziecko o tym wie: Chcesz być zdrowy ruszaj się! Sport nauczyć może wiele, Zdrowy duch jest w zdrowym ciele!” W dzisiejszym dniu także Ekoludki świętowały Międzynarodowy Dzień Sportu. Dzieci wiedzą, że sport ma na nas dobry wpływ, że nasz organizm lepiej pracuje, jesteśmy zdrowsi i mamy lepszą kondycję. W dzisiejszym dniu przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach sportowych, które dostarczyły dzieciom dużo zdrowia i radości. (Elżbieta Gurgielewicz)

          • Międzynarodowy Dzień Sportu w "Pszczółkach"

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu przedszkolaki z grupy Pszczółki uczestniczyły we współzawodnictwie sportowym w sali zabaw ruchowych. Udział w grach i zabawach ruchowych to prawdziwa frajda dla przedszkolaków. Dzieci wiedzą, że ruch to zdrowie i jest bardzo ważny do prawidłowego funkcjonowania. Pomaga on w prawidłowym rozwijaniu się od najmłodszych lat oraz wpływa na nasz pozytywny nastrój. Oby takich aktywności było jak najwięcej! (Katarzyna Dutkowska)

          • "Krasnale" i "Żabki" świętują Dzień Sportu

          • Dnia 8.04.24 przedszkolaki z grupy "Żabki" i "Krasnale" radośnie świętowały Międzynarodowy Dzień Sportu. Maluchy, pełne energii i uśmiechu, miały okazję poznać różnorodne dyscypliny sportowe. Dowiedziały się, że aktywność fizyczna jest kluczowa dla zdrowia nawet najmłodszych. W trakcie zabaw ruchowych i rozgrywek drużynowych, każda ekipa wykazała się sprytem i zwinnością. Atmosfera była pełna radości i wzajemnego wsparcia. Wszystkie przedszkolaki zostały uznane za zwycięzców tego wyjątkowego dnia i uhonorowane pamiątkowymi medalami.

          • Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

          • Dzisiaj 8 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W zajęciach udział brały dzieci z grup "Słonka", "Biedronki" i "Ekoludki". Celem dzisiejszego dnia było m. nn. uświadomienie dzieciom tego, czym jest autyzm, z jakimi trudnościami mierzą się osoby z autyzmem oraz budowanie postawy otwartości i akceptacji.  Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się, jakie są symbole związane z autyzmem, przeszły po ścieżce sensorycznej  oraz brały udział w zabawie tanecznej z niebieskimi balonami. Dzieci rysowały znak nieskończoności, który oznacza różnorodność sposobów myślenia. Zadanie to wykonywały w rękawiczce, żeby jeszcze bardziej mogły zrozumieć jak to jest funkcjonować z pewnymi trudnościami. Przedszkolaki wiedzą, że osoby ze spektrum często inaczej odbierają światło, obraz i dźwięki, dotyk, zapach, smak czy ból. Ale jednocześnie wiedzą, że autyzm to nie choroba oraz, że kolejnym symbolem autyzmu jest złoto, a dzisiejsza zabawa w poszukiwanie złota to metafora odkrywania i doceniania unikalnych cech każdego z nas. (Elżbieta Gurgielewicz)

          • "Leśne Ludki" w bibliotece.

          • 05.04. grupa ,,Leśne Ludki ", wybrała się do biblioteki z okazji Dnia Książki dla Dzieci. Przedszkolaki podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się jaka jest różnica między bajką, a baśnią. Rozwiązywały zagadki, a także zapoznały się  z bogatą ofertą książek dla dzieci. (Kinga Włodarska)

            wŁODARSKA)

          • "Żabki" w bibliotece

          • 4 kwietnia grupa „Żabki” wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach zajęć edukacyjnych. Panie bibliotekarki przeniosły dzieci w zaczarowany świat baśni i bajek. Przedszkolaki poznały różne rodzaje książeczek, obejrzały bajeczkę, uczestniczyły w zabawie ruchowej, rozwiązywały zagadki oraz odgadywały nazwy bajek przedstawionych na obrazkach. Żabki udowodniły, że są świetnymi znawcami książek na koniec otrzymały pamiątkowy dyplom, kolorowanki i ulotki. W ramach podziękowania dzieci wręczyły Panią słodki upominek oraz własnoręcznie wykonaną książeczkę. (Katarzyna Lewandowska)

          • "Krasnale" poznają zwiastuny wiosny - spotkanie z bocianami.

          • Bociany są najbardziej oczekiwanymi przez wszystkich w naszym kraju ptakami. Każdej wiosny spoglądamy w niebo lub na pobliskie bocianie gniazda, aby wreszcie nacieszyć się ich widokiem. Dzieci z grupy "Krasnale" postanowiły dzisiaj przyjrzeć się bliżej tym przepięknym ptakom. Obejrzały film edukacyjny pt. "Spotkanie z bocianami", z którego dowiedziały się dlaczego te ptaki migrują, jak długo trwają ich przeloty, z jakich głównych części są zbudowane, czym się odżywiają, gdzie i w jaki sposób gniazdują i wychowują swoje młode. Przy akompaniamencie muzyki naśladowały sposób poruszania się bocianów - podczas chodu oraz lotu - oraz ich klekot. Następnie każde dziecko pomalowało farbami plakatowymi obrazek konturowy bociana białego, który uzupełniło według swojego pomysłu słonkiem i zieloną, wiosenną trawką. Każdy obrazek to istne dzieło sztuki! Można je podziwiać w galerii zdjęć dołączonej do posta. (Beata Kamińska)

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Finezyjne jajo wielkanocne"

          • W piątek 29 kwietnia, tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez MDK w Morągu. Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki zajęły wiele miejsc na podium i otrzymały wyróżnienia, a tym samym dostały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Brawa dla: Toli Drzynickiej, Hanny Gołaszewskiej i Igi Krygier za zajęcie I miejsc (grupa "Słonka"); Antoniego Pawlickiego (grupa "Pszczółki"), Zofii Rodziewicz, Jana Małyj (grupa "Słonka") za zajęcie II miejsc; Bereniki Pogoda, Kamila Figlant, Marceliny Szczurowskiej (grupa "Słonka"), Antoniego Pawlickiego (grupa "Pszczółki") za wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (Anna  Miś)

          • "Wielkanocne zwyczaje" - spotkanie w "Słonkach" w ramach cyklu "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato"

          • W Wielki Czwartek 28 marca w ramach projektu "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato" ponownie odwiedziły nas Pani Iwona Kulińska - Bartosiewicz i Michalina czyli mama i siostra Martynki. Przygotowały one dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia nawiązujące do tradycji wielkanocnych. Michasia przeczytała opowiadanie o Wielkanocy z książki "Marysia i trzy historie o wiośnie". Przedszkolaki musiały odpowiedzieć na pytania związane z jej treścią. Potem Pani Iwona wprowadziła dzieci w tematykę zbliżających się świąt, opowiedziała o wielu zwyczajach i przeczytała opowiadania nawiązujące do "Śmigusa - Dyngusa". Jak się okazuje w tym roku świąteczny poniedziałek będzie obfitował nie tylko w mokre niespodzianki, ale także różne żarty, ponieważ przypada on 1 kwietnia, czyli będzie to Prima Aprilis! Dzieci wymyślały rodzaje dowcipów, jakimi można zaskoczyć swoich bliskich. Oczywiście bezpiecznych i nie sprawiających nikomu przykrości żartów. Później siedmiolatki musiały wykazać się w konkurencjach sprawnościowych, był więc wyścig rzędów z jajkiem na łyżce, rzut jajkiem do kubeczków i w piramidę oraz zwijanie na czas wstążek przymocowanych do patyczków i kubeczków również z jajkiem. Na koniec każdy przedszkolak wykonał zajączka ze skarpetki i ozdobił go przygotowanymi wcześniej przez mamę Martynki elementami. Za wspaniałą współpracę dzieci dostały od naszych gości buźki i czekoladowe zajączki i oczywiście zabrały swoje prace do domu. Dziękujemy za bardzo ciekawe i urozmaicone spotkanie i doceniamy wkład włożony w jego przygotowanie! (Anna Miś)

          • "Pszczółki" i emocje - spotkanie z Panią Gosią

          • W środę 27 marca grupę Pszczółki odwiedziła Pani Małgosia Giemza - pedagog specjalny naszego przedszkola. W czasie zajęć rozmawiała z dziećmi na temat emocji. Dzieci uczestniczyły w zabawach dotyczących złości. Dzieci wiedzą, że jest to bardzo potrzebna emocja i znają sposoby jak sobie radzić w sytuacji, kiedy ją odczuwamy. (Katarzyna Dutkowska)

          • Wielkanocne zajęcia otwarte z rodzicami w „Żabkach”

          • Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych grupa „ Żabki” zaprosiła swoich rodziców do wspólnych zabaw ruchowo- muzyczno- plastycznych. Zajęcia odbyły się 26 kwietnia i rozpoczęły się od wspólnego tańca do utworów „ La Marispa” oraz „ Zająć długie uszy ma”. Następnie wspólnie z nauczycielką omówiły historyjkę obrazkowa o zajączku, który malował i wiózł na taczce pisanki. Maluchy z rodzicami zatańczyły z kolorowymi chustkami taniec pt. „Taniec kurczą w skorupkach” i „Kaczuszki”. Odbyły się również tance na kolorowych pisankach i zabawa z wytłaczankami. Dzieci miały ułożyć taki sam wzór jak pokazany był na obrazku. Zanim przystąpiły do zajęć plastycznych przedszkolaki z rodzicami zagrały na bum bum rurkach piosenkę „ Wieziemy kogucika”. Na koniec wykonały kurczaka z wytłaczanki oraz kolorowe pisanki. Zajęcia upłynęły w ciepłej, radosnej atmosferze.(Katarzyna Lewandowska)

          • Uwaga Rodzice! Rekrutacja!

          • Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola muszą złożyć „Potwierdzenie woli” w dniach 21-25 marca. Wypełniony druk, podpisany przez obojga rodziców należy złożyć w sekretariacie przedszkola. W razie pytań prosimy dzwonić pod nr telefonu: (89) 757 26 34. Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych wywieszone są na tablicy w korytarzu przdszkola.

    • Kontakty

      • Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem"
      • (89) 757 26 34
      • ul. Pomorska 23 14-300 Morąg Poland
      • mgr Aneta Turowska
      • https://www.facebook.com/przedszkole6morag/
  • Galeria zdjęć

      brak danych