• Przedszkolaki w 32 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• W niedzielne przedpołudnie 28 stycznia 2024r. dzieci z grup: "Pszczółki", "Ekoludki" i "Słonka" oraz ich rodzice dołączyli do wielkiej rodziny serc grających dla 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie Morąskiego Domu Kultury przedszkolaki zaprezentowały taniec z kapeluszami i gazetami, taniec śnieżynek oraz taniec z chustkami do utworu Johannesa Brahmsa. Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w tej charytatywnej, przepięknej akcji. (Beata Kamińska)

• Innowacja pedagogiczna "Wymalowany Świat Malucha" w grupie "Krasnale"

• W grupie "Krasnale" od października do stycznia realizowana była innowacja pedagogiczna pt. "Wymalowany Świat Malucha". Jej główne cele to wzmocnienie samodzielności w podejmowaniu własnych działań, wspomaganie emocjonalnego rozwoju dziecka, rozwijanie sprawności manualnej oraz uwrażliwianie na piękno. Dzieciaczki były przeszczęśliwe podczas wykonywania prac. (Krzysztofa Pankowska)

• "Ekoludki" i ich babcie z dziadkami

• Dzień Babci I Dziadka zapisał się w kalendarzu przedszkolaków już od wielu pokoleń. Dzieci z grupy "Ekoludki" zaprosili swoich kochanych dziadków na część artystyczną w ich wykonaniu oraz na słodki poczęstunek. Starszaki za swoją miłość i troskę odwdzięczyli się radosnymi piosenkami i wierszykami. Przygotowali dla swoich najbliższych zapachowe mydełka. Dziadkowie mogli wrócić wspomnieniami do hitów jakim były ,,Babilon" czy ,,Hey Baby". To dzień, który dla dzieci jest pełen wdzięczności za wszystko, co dziadkowie dla nich znaczą 💜 (Aleksandra Kucińska)

• Dzień Babci i Dziadka w "Leśnych Ludkach"

• Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. 16 stycznia grupa Leśne Ludki świętowała Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście mogli podziwiać przedszkolaki podczas występu artystycznego. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę, taniec, a także własnoręcznie przygotowane upominki, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.( Kinga Włodarska)

• Dzień Babci i Dziadka w grupie "Pszczółki"

• We wtorek 16 stycznia 2024 roku w sali zajęć i zabaw ruchowych odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie "Pszczółki". Pierwsza część spotkania to program artystyczny przygotowany przez dzieci - znalazły się tu wiersze, piosenki, instrumentacja utworu muzycznego oraz wesoły taniec. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem i dumą podziwiali występy swoich wnucząt. Ta część zakończyła się złożeniem życzeń dostojnym gościom oraz wręczeniem własnoręcznie wykonanych upominków. Potem wjechały dwa piękne okolicznościowe torty, które rozpoczęły drugą część uroczystości - słodki poczęstunek przygotowany z dużą pieczołowitością przez Rodziców. To było dla wszystkich wyjątkowe wydarzenie! Dziękujemy babciom i dziadkom za przybycie, a rodzicom za nieocenioną pomoc w organizacji spotkania. (Beata Kamińska)

• Dzieci ze "Słonek" gościły babcie i dziadków

• "Choć nie macie już nastu lat,
            U stóp Wam leży cały świat.
            Więc w Ciechocinku na imprezie
            Tańczcie do rana, ile wlezie.
            Aby w żadnym stawie Was nie bolało,
            Tańczcie do rana w rytm Krawczyka lub Alvaro.
            Mijajcie z dala „enefzety”
            Bo życia szkoda na te bzdety!
            Żyjcie z radością za pan brat,
            O wiele dłużej niż 100 lat!"
            Takimi życzeniami dla swoich babć i dziadków dzieci z grupy "Słonka" zakończyły część artystyczną przygotowaną dla nich z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedstawienie składało się  z Jasełek, piosenki "Całusy dla babci i dziadka" oraz zabawnego wiersza - życzeń, który wywołał wśród naszych gości salwy śmiechu. W czasie występów można było zauważyć na twarzach obecnych łzy wzruszenia i dumy ze swoich wnucząt. Po części artystycznej dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami, czyli upieczonymi pierniczkami i narysowanymi specjalnie dla nich obrazkami. Było pieknie....(Anna Miś, Ewa Jaroszewicz)

• Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Z książką mi do twarzy"

• Jury w składzie: Aneta Turowska - dyrektor przedszkola, Violeta Tucka - logopeda, Małgorzata Czarnow - referent oceniło przysłane fotografie i przyznało nagrody w konkursie fotograficznym "Z książką mi do twarzy". Szczególną uwagę zwrócono na pomysłowość oraz ukazanie w jaki sposób i gdzie można korzystać z dobrodziejstw jakie niesie za sobą czytanie książek. Przyznano: I miejsce – Liwia Chruścik grupa „Żabki”, II miejsce – Ignacy Kadylak grupa „Słonka”, III miejsce – Antonina Ciok, Władysław Ciok grupa „Krasnale” i „Pszczółki”, Wyróżnienia: Antoni Pawlicki „Pszczółki”, Jakub Gutfrański „Słonka. ” Pozostałe dzieci otrzymały dyplomy za udział oraz małe słodkie niespodzianki. Przedstawiamy galerię zdjęć z wręczenia nagród oraz nadesłanych fotografii na konkurs.