Deklaracja dostępności
Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.przedszkole6morag.edupage.org
Data publikacji strony internetowej: 2016-05-16.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-25.Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:-
zdjęcia nie posiadają opisów alternatywnych,
-
filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących oraz informacji dźwiękowej dla osób niedowidzących,
-
część plików nie jest dostępna cyfrowo.
Wyłączenia:
-
filmy i multimedia, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy,
-
mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
-
multimedia nadawane na żywo,
-
treści od innych podmiotów.
Informacje dodatkowe
-
na stronie znajdują się narzędzia ułatwień dostępu (obrazki po prawej stronie widoczne przy poruszaniu się po witrynie), a w nich podwyższony kontrast, oraz możliwość powiększania liter,
-
wyróżnione linki,
-
mapa strony.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-25
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-25
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada Ewa Skibiak - dyrektor przedszkola:-
adres poczty elektronicznej: przedszkolepodzielonym@wp.pl,
-
numer telefonu: 89 757 26 34.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
-
zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu,
-
zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu,
-
wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie powinno zawierać:
-
dane osoby zgłaszającej żądanie,
-
podanie strony internetowej lub określenie elementu strony internetowej, którego dotyczy żądanie,
-
wskazanie dogodnej formy udostępniania informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępniania w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności, albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie w/w terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:-
Burmistrz Morąga, ul. 11 Listopada 9, 14-300 Morąg
-
adres e-mail: morag@morag.pl,
-
tel. 89 757 22 31
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Deklaracja dostępności architektonicznej
Przedszkole znajduje się przy ul. Pomorskiej 23 w Morągu. Prowadzi do niego chodnik biegnący wzdłuż linii ogrodzenia placówki. Równolegle do chodnika usytuowany jest parking przynależący do przedszkola z jednym miejscem parkingowym dla osoby niepełnosprawnej. Przedszkole mieści się w dwóch budynkach połączonych ciągami komunikacyjnymi, po których swobodnie mogą poruszać się osoby niepełnosprawne na wózkach. Przedszkole jest dwukondygnacyjne. Na parterze znajdują się sale czterech oddziałów z przylegającymi do nich łazienkami, gabinet dyrektora, gabinet wicedyrektora, pomieszczenia kuchenne: wydawalnia, zmywalnia, szatnia pracowników bloku żywieniowego oraz ogólnodostępne WC. W całym obiekcie przedszkola znajdują się trzy klatki schodowe. Główna klatka schodowa (ogólnodostępna) prowadzi na pierwsze piętro. Tam znajdują się sale trzech oddziałów z przylegającymi do nich łazienkami, gabinet logopedyczny, gabinet terapii pedagogicznej, sala zabaw ruchowych, pomieszczenie kuchni przedszkolnej z wydawalnią i zmywalnią, a także ogólnodostępne WC. Druga klatka schodowa łączy piętra małego budynku, a trzecia łączy piętra bloku żywieniowego przedszkola i służy poruszaniu się przez personel przedszkola. Wszystkie trzy klatki służą jako klatki ewakuacyjne dla dzieci i pracowników.
Aby dostać się do budynku, należy pokonać 12 stopni schodów oraz dwoje drzwi otwieranych ręcznie. Aby dostać się na piętro trzeba pokonać schody. W budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych, oznaczeń alfabecie Brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabo widzących. Nie ma także możliwości skorzystania z tłumacza migowego (stacjonarnie, on-line).
Informacje dodatkowe
-
Ciągi schodowe, zarówno przy wejściu na nie, jak i przed zejściem z nich, poprzedzają zamontowane płyty Brajla z okrągłymi wypustkami.
-
Przedszkole posiada dwa schodołazy.
-
W przedszkolu nie ma stref kontroli.
-
Dyrektor placówki wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Aplikacje mobilne
Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej-