• Światowy Dzień Zwierząt w grupie "Leśne Ludki"

• Dzieci z grupy "Leśne Ludki" 4 października obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Obchody miały na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Odbywały się również rozmowy na temat bezdomnych zwierząt i sposobów udzielania im pomocy. Przy wykorzystaniu tablicy multimedialnej przedszkolaki poznały zwierzęta przebywające w Schronisku w Zbożnem koło Morąga, na rzecz których właśnie rozpoczęliśmy w przedszkolu XIV edycję kampanii pt. "My zwierzętom pomóc chcemy, co potrzebne to zbierzemy!". Następnie dzieci wycinały ze starych czasopism ilustracje przedstawiające różne psiaki, którymi ozdobiły plakat znajdujący się przy wejściu do sali grupy promujący kampanię. Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.

Zachęcamy wszystkie dzieci i ich rodziców do włączenia się w akcję, a także do odwiedzania oraz wspierania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zbożnem. (Beata Kamińska)

• Certyfikat dla przedszkola

• Szanowni Państwo,

Dziękujemy, że dołączyliście i podzieliliście się z nami wynikami Waszych akcji w ramach 29. edycji Akcja Sprzątanie świata – Polska. W tym roku każdy z nas posprzątał kawałek. RAZEM posprzątaliśmy całą Polskę. Już dziś wiemy, że od Helu po Tatry, od wschodu do zachodu, wszędzie – począwszy od wsi i malutkich miasteczek po wielkie aglomeracje miejskie wybrzmiał nasz tegoroczny manifest nieśmiecenia: „Wszystkie śmieci są nasze” – te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma. Obserwując corocznie tak ogromne zaangażowanie z Waszej strony, jesteśmy przekonani, że razem mamy moc zmieniania świat w lepszy. W imieniu Fundacji Nasza Ziemia dziękujemy Wam z całego serca za tak liczny udział w tegorocznej Akcji. Dzięki Wam z optymizmem patrzymy w przyszłość. Ciągle jest nas wielu, aby dbać o naszą planetę, która coraz bardziej wymaga naszej troski i uważności.

Z zielonymi pozdrowieniami certyfikat_1.pdf

Grzegorz Mikosza Główny Koordynator Akcji Sprzątanie Świata - Polska Fundacja Nasza Ziemia

• Dzień Chłopaka w "Słonkach" i "Ekoludkach"

• Niesamowite emocje i przede wszystkim dobra zabawa – takie wrażenia towarzyszyły przedszkolakom podczas obchodów Dnia Chłopaka. Nad prawidłowością całych rozgrywek piłkarskich czuwał sędzia Jakub Stankiewicz. Chłopcy z grup „Ekoludki” oraz „Słonka” dawali z siebie wszystko podczas meczu, zaś dziewczynki pokazały jak się kibicuje z całego serca. Okrzyki z orlika było słychać chyba… na Orlenie. Oczywiście wszyscy chcieli wypaść jak najlepiej, ale w tym przypadku nie liczyła się wygrana, a wspaniała zabawa. Na zakończenie miłego i słonecznego dnia odbyło się ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą. Trzeba również wspomnieć, że w salach czekały na chłopców upominki, za co serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom. To był wspaniały dzień! (A.Kocełak, M.Małyj)