• "Krwinki i witaminki dla całej rodzinki"

          • W czwartek 5.12.2019 r. nasze Przedszkole odwiedzili pracownicy z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. W pięciu najstarszych grupach przedszkolaków zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe pt. „Krwinki i witaminki dla całej rodzinki”. Dzieci na samym początku dowiedziały się na czym polega zawód naukowca, następnie panie podzieliły uczestników na krwinki czerwone, krwinki białe i płytki krwi nakładając dzieciom odpowiednie opaski z symbolami krwinek. Dzieci z czerwonymi krwinkami transportowały tlen do mięśni, a następnie zabierały dwutlenek węgla do płuc. Grupa białych krwinek miała bardzo odpowiedzialne zadanie - musiała bronić organizm przed wirusami i bakteriami oczyszczając krew, a dzieci z emblematami płytek krwi tamowały krwawienie robiąc tzw. strupek. Wszystkie wykonały także modele krwi, przy których została sprawdzona zdobyta podczas zajęć przez małych naukowców wiedza i trzeba przyznać, że dzieci opanowały materiał wzorowo. Dużą ciekawostką była możliwość obejrzenia rozmazu krwi pod mikroskopem przywiezionym przez pracowników z Polskiej Akademii Nauk. Na koniec dzieci otrzymały gry planszowe dla całej rodziny, dzięki którym będą mogły utrwalać zdobyte wiadomości. Były to bardzo ciekawe zajęcia, dzieci wykazały się dużą wiedzą, a także po zajęciach miło wspominały spotkanie z naukowcami. Grono Pedagogiczne jak i przedszkolaki chciałyby serdecznie podziękować Paniom: Annie Szóstek- Mioduchowskiej, Karolinie Łukasik, Agnieszce Bacławskiej, Agnieszce Jończyk, Katarzynie Piotrowskiej - Tomala, Katarzynie Jankowskiej z Zakładu Immunologii i Patologii Rozrodu w Olsztynie za mile spędzony czas i bardzo pouczające zajęcia, które na pewno zostaną w pamięci naszym przedszkolakom. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie, bo...w planie mamy wyjazd do Instytutu...(km)

          • "Wizyta astronomów w szkołach" - wizyta dr Jadwigi Białej

          • Polskie Towarzystwo Astronomiczne aktualnie prowadzi projekt "Wizyty astronomów w szkołach". W jego ramach od września 2019 roku astronomowie odwiedzają bezpłatnie szkoły i przedszkola, przedstawiają ciekawe prezentacje, przekazują materiały do pracy z dziećmi, odpowiadaja na ich pytania. Jak sie okazało zainteresowanie w całej Polsce jest ogromne - chęć wzięcia udziału w projekcie zgłosiło 1700 placówek! Niestety ilośc miejsc jest ograniczona - nasze przedszkole miało niesamowite szczęście zakwalifikować się do tego projektu. którego celem jest propagowanie nauki jaką jest astronomia oraz budzenie zainteresowań odkryciami astronomicznymi, których w ostatnim czasie jest sporo. "Wizyty astronomów w szkołach" są realizowane w ramach projektu IAU100 przygotowanego z okazji stulecia Międzynarodowej Unii Astronomicznej. Nasze przedszkole odwiedziła dr Jadwiga Biała - popularyzatorka astronomii i meteoryki. Pani doktor przez 21 lat była dyrektorem olsztyńskiego Planetarium, między innymi z jej inicjatywy utworzono w Wieży Cisnień Obserwatorium oraz wystawę meteorów w Planetarium. Nasz gość za pomocą prezentacji multimedialnej "Rodzina Słońca" w bardzo przystępny sposób zapoznała dzieci z budową Układu Słonecznego, opisywała poszczególne planety, porównywała ich wielkości, kolory czy pierścienie planet gazowych (bo nie tylko Saturn je ma). Pani astronom sprawiła dzieciom i wszystkim obecnym ogromną niespodziankę przywożąc ze sobą prawdziwe meteoryty, które każdy mógł dotknąć, obejrzeć, porównać ze sobą - była to niecodzienna okazja bezpośrednio obcować z czymś, co było w kosmosie, czyli ciałem niebieskim! Pokaz meteorytów był wstępem do drugiej części spotkania, w której Pani Jadwiga opisała budowę meteorytów, przedstawiła ich podział, powiedziała skąd się biorą, jaka jest różnica między meteorytem a meteorem oraz opowiadała ciekawostki o nich np. gdzie znajduje się największy na świecie, jakie mamy meteoryty znalezione w Polsce. Ostatnim etapem było zadawanie pytań przez dzieci naszemu naukowcowi. Pani Jadwiga odpowiedziała na każde z nich. Dzieci podziękowały za bardzo pouczające spotkanie gadżetami z przedszkolnym logo, dyplomem i kwiatkiem, a Pani astronom obiecała, że nasza współpraca może trwać dalej przy okazji innych działań dydaktycznych. To było z pewnością niezwykłe i niezapomniane spotkanie. (am) 

          • "Piękna Nasza Polska Cała"

          • W bieżącym roku szkolnym, już po raz drugi Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem"  w Morągu przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, J.Lipiński-Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Centrum Edukacyjne „Bliżej Przedszkola”, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, Zespół ludowy „Rokiczanka”. Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych , uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, , poznanie tańców ludowych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.Wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.Temat jakże ważny i poważny- jednak może i powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców, zwłaszcza poprzez atrakcyjne zajęcia, wycieczki, poznanie historii najbliższej i tej dalszej, teatrzyki, kontakty z osobami ważnymi dla kształtowania historii. W listopadzie placówka otrzymała list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy z flagą zapakowaną do jubileuszowego woreczka w  rocznicę Odzyskania Niepodległości.(ag)

          • "Ekoludki", "Słonka" i kl IIIA z SP NR 1 bawią się podczas wspólnych andrzejek

          • Relacja nauczycielki SP nr 1 Pani Justyny Rogozińskiej - "W ramach współpracy nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” uczniowie z klasy IIIA zostali zaproszeni na zabawę andrzejkową. W pięknie udekorowanej sali na uczniów czekały panie wychowawczynie z grupą „Ekoludków” i „ Słonek”. Czarnowłosa wróżka – pani Ania Miś, wprowadziła wszystkich w tematykę andrzejek przypominając o dawnych obrzędach i wierzeniach ludowych, a także o teraźniejszych formach obchodzenia tego święta. Przedszkolaki i uczniowie wzięli udział w wielu wróżbach m.in. przestawianiu butów, wróżeniu z serca, poznawaniu przyszłości z talerzyków, a także laniu wosku przez klucz. Wszystkie dzieci dobrze wiedziały, że do wróżenia należy podchodzić z przymrużeniem oka, traktując jako formę zabawy i wesołego spędzania czasu. Jak to na imprezę andrzejkową przystało nie mogło zabraknąć zabaw tanecznych. Nauczycielki z przedszkola przygotowały wiele zabaw integracyjnych. Był również taniec z elementami zumby oraz pląs z wykorzystaniem miotły, który najbardziej spodobał się dzieciom. Trzecioklasiści nauczyli swoich młodszych kolegów zabawy integracyjnej – disco. Atmosfera była bardzo wesoła, a dzieci, które na początku były zawstydzone z uśmiechem włączyły się we wspólną zabawę. Na koniec gospodyni wręczyła dzieciom słodki poczęstunek oraz uroczą dekorację do klasy. Spotkanie uznajemy za bardzo udane. Ogromne wrażenie wywarła na dzieciach dekoracja sali oraz klimat jaki tam panował. Dziękujemy za dzień pełen wrażeń i już myślimy nad następną okazją do spotkania."

          • "Ekoludki" mają w swojej sali akwarium

          •  Każde dziecko chce mieć jakieś zwierzątko, najczęściej jest to piesek, kotek, świnka morska, królik, chomik, szynszyla, patyczak, a czasem nawet kameleon, wąż albo pająk. Pan Bartek Zmitrowicz, tata Igora zapalony akwarysta zaproponował, że podaruje nam do sali akwarium oraz jego wyposażenie. Ponadto zakupił rybki, roślinki, kamyki, pokarm oraz podjął się stałej opieki nad nim. Podczas wspólnego spotkania przedstawił sześciolatkom cały cykl oraz zasady założenia akwarium. Dzieci wiedzą, co jest potrzebne, aby je utworzyć, jaka powinna być woda w akwarium, jaka jej temperatura, ile rybek powinno przypadać na litr wody, wiedzą jak karmić rybki, czym one oddychają, że nie reagują na hałas, a na drgania i jak się nazywają te, które pływają w naszym akwarium - bojownik oraz gupiki. Obserwowanie pływających rybek, słuchanie szumu zamontowanej fontanny działa na każdego kojąco i relaksacyjnie, ponadto uczy dzieci odpowiedzialności, bo będą wprowadzone dyżury "małego akwarysty".  Dzieci podziękowały Panu Bartkowi małym upominkiem za bardzo pouczającą lekcję zoologii. Jak się okazało kilkoro dzieci ma już sporą wiedzę z tego zakresu, bo posiadają w domu akwaria. Bardzo dziękujemy!(am)

          • Andrzejki "Biedronek" i "Leśnych Ludków"

          • Razem bawić się weselej dlatego też dzieci z grupy "Biedronki" zaprosiły koleżanki i kolegów z grupy "Leśne Ludki" do wspólnej zabawy z okazji Andrzejek. Wszystkie dzieci oraz panie z obu grup wyposażone w magiczne rekwizyty przystąpiły do wielkiego czarowania. Były czary, wróżby i magiczne tańce a na koniec tradycyjne lanie wosku. Takie odkrywanie przyszłości wszystkim bardzo się podobało. (mw)

          • Zabawy andrzejkowe w "Pszczółkach"

          • Dziś w grupie Pszczółki odbyły się kameralne Andrzejki. Dzieci poznały tradycję Andrzejek i Katarzynek. Następnie rozpoczęły się wróżby i zabawy, było wróżenie z butami, rzucanie "kośćmi", rzucanie monety do wody, poszukiwanie przyjaciół w grupie, kim będę w przyszłości, itp. Aby wróżby się spełniły Dzieci pięknie zatańczyły. Na koniec każdy pokolorował bankową - andrzejkową czarownicę z kotem. (ag)

          • "Leśne Ludki" robią zdrowe kanapki

          • Przez cały tydzień grupa "Leśne ludki" omawiała temat zdrowego stylu życia. W czwartek na podsumowanie tematu dzieci przygotowały samodzielnie kanapki. Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym i dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzach: listki sałaty, masło, pieczywo, warzywa, wędlinka i serek. Po umyciu rąk, dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty. Wszystkie ochoczo wzięły się do pracy i z wielkim apatytem zjadły przygotowane przez siebie, pyszne kanapki. Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. (kl)

          • "Bal Kosmitów" z udziałem "Ekoludków" i "Słonek"

          • Starszaki zgłębiają tajniki Kosmosu poprzez poznawanie treści naukowych, doświadczenia, obserwacje oraz zabawę. Jednym z takich elementów projektu edukacyjnego "Wszechświat" było zorganizowanie "Dnia Kosmity" i zabaw tanecznych pod hasłem "Bal Kosmitów". W tym dniu chętne dzieci w "kostiumach nie z tej Ziemi" wraz z przebranymi paniami bawłly się przy muzyce "ufo disco" w kosmicznej sali, pełnej oświetlenia rodem z filmów science fiction. W tym dniu grupy zmieniły też swoje nazwy na "Kosmosłonka" oraz "Kosmoludki" i wzięły udział w qvizie "Co wiemy o kosmosie?" - jak się okazało obie grupy wiedzą już sporo o otaczającym nas świecie, ale...jest jeszcze dużo do poznania.Po wyczerpujących pląsach ochoczo zjadły deser, który dzień wcześniej same przygotowały - była to zielona galaretka z...zielonymi owocami oczywiście. (am)

          • "Ekoludki" i "Słonka" poznają kosmos

          • Oj, dzieje sie ostatnio w dwóch najstarszych grupach - KOSMOS! Dosłownie! Dzieci poznają nasz Wszechświat na wszelkie możliwe dla nas sposoby - słuchają naukowych ciekawostek, patrzą przez teleskopo i lornetki, uczą się wierszy, piosenek, bawią, się przy muzyce o kosmicznej tematyce, wycinają, malują, wyklejają tworząc różnorodne prace plastyczne, budują stacje kosmiczne, rakiety, a nawet robią kosmiczne desery. Oczywiście to jeszcze nie koniec...jutro "Bal Kosmitów". (am)

          • Rewelacyjne podsumowanie konkursu plastycznego "Mój przyjaciel Pluszowy Miś"

          • W dniu 27 listopada 2019r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na scenie przedszkola rodzice z grupy I "Krasnale" wystawili dla dzieci przedstawienie muzyczno-teatralne z okazji Dnia Pluszowego Misia. Mimo lekkiego stresu przygotowania do występu szły pełną parą, a humory wszystkim dopisywały. Gdy rodzice zaczęli pojawiać się na scenie, przedszkolaki z zapartym tchem oglądały kolejne sceny przedstawienia. Aktorzy chcieli w humorystyczny sposób pokazać dzieciom, że telefonu komórkowego czy komputera nie da się przytulić tak jak misia! Aktorzy - Misie ogłosiły zebranie, na którym szukały rozwiązania trudnej sytuacji, w jakiej się znalazły. Czuły się opuszczone przez dzieci, które coraz częściej wybierają telefon czy komputer zamiast nich. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Aktorzy bardzo rozbawili całą publiczność (przedszkolaki, personel placówki) nie tylko sposobem odgrywania poszczególnych ról, świetnie zaśpiewanymi piosenkami, ale również tym, że dzieci mogły się włączyć do zabawy przy takich utworach jak "Niedźwiedź" i "Gruby Krzyś". Doskonała grę aktorów uzupełniły fantastyczne stroje, makijaże, rekwizyty i utwory muzyczne. Musimy przyznać, że nasi rodzice wykazali się wielką odwagą i pomysłowością w odgrywaniu przyjętych na siebie ról. Przedszkolaki były zachwycone. Wysiłek wszystkich rodziców biorących udział w przedstawieniu został nagrodzony szerokimi uśmiechami dzieci i ogromnymi oklaskami. W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Mój przyjaciel Pluszowy Miś". Przygotowane prace były wyjątkowe i przepiękne. Jury miało trudne zadanie, ale musiało wskazać laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. A oto wyniki.

            Kategoria dzieci 3-4 letnich:

            I miejsce - Dobrosława Kalbarczyk,

            II miejsce - Blanka Krzysiek

            III miejsce - Antoni Grochowski,

            Wyróżnienie - Oliwier Kobus.

            Kategoria dzieci 5-6 letnich:

            I miejsce - Dominik Freimanis,

            II miejsce - Weronika Drabkowska,

            III miejsce - Antonina Fila,

            Wyróżnienie - Marysia Kieszkowska.

            Laureaci konkursu otrzymali super nagrody, pozostali uczestnicy upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

            Dziękujemy naszym Aktorom - Kochanym Rodzicom, którzy skorzystali z zaproszenia do udziału w tym przedsięwzięciu i poświęcili swój czas na przygotowanie przedstawienia dla dzieci. Czekamy na dalsze pomysły, nowe teatrzyki i zapraszamy innych rodziców do współpracy z przedszkolem. (mm)

          • "Dzień misia" w "Biedronkach"

          • W czasach internetu i elektronicznych zabawek łatwo zapomnieć o tym co najprostsze. Dzieci nadal uwielbiają proste zabawki na przykład: klocki i misie. Wystarczy je im tylko dać. W przedszkolu pamiętamy o ponadczasowych zabawkach. Tak wyglądały zabawy z misiami w grupie "Biedronki". (mw)

          • Sukces przedszkolaków w XXII Rejonowym Festiwalu Piosenki Czerwonokrzyskiej Morąg 2019

          • Dzisiaj w Morąskim Domu Kultury odbył się XXII Rejonowy Festiwal Piosenki Czerwonokrzyskiej - Morąg 2019. Wśród uczestników tego festiwalu nie zabrakło oczywiście reprezentantów naszego przedszkola. Zgodnie z jego regulaminem w kategorii "przedszkola" był podział na solistów, duety i zespoły. Po występach naszych dzieciaków okazało się, że zajęliśmy wszystkie pierwsze miejsca!!! Marysia Kieszkowska z grupy "Słonka" reprezentowała przedszkole jako solistka, duet Hania Mikułan i Marcelina Mróz to dzieci z grupy "Ekoludki", a zespół w składzie : Hania Mudry, Helena Banacka, Hania Osińska, Lena Jarzębowska, Lena Ogrodowczyk, Kasia Paciorkiewicz to dzieci z grupy "Pszczółki". Gratulujemy dzieciom i życzymy im kolejnych sukcesów w wokalnych zmaganiach!!! (bk)

          • "Słonka" i "Ekoludki" w Planetarium oraz Warmiolandii

          • W dwóch najstarszych wiekowo grupach naszego przedszkola realizowany jest metodą projektu temat kompleksowy "Wszechświat". Cele, które chcemy zrealizować to między innymi: konstruowanie wiedzy o wszechświecie; doświadczanie istnienia zjawisk fizycznych zachodzących na Ziemi; zdobywanie wiedzy na temat Układu Słonecznego; kształtowanie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji; odzwierciedlanie spostrzeżeń w formie plastycznej, dzielenie się nimi z innymi; wzbogacenie słownika czynnego o słownictwo związane z tematem; rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni oraz kreatywności. Jednym z punktów, który nasze dzieci oraz ich rodzice wybrali do realizacji była wycieczka do Planetarium w Olsztynie, a przy okazji zabawy rozwijające dzieci na różnych płaszczyznach w Parku Rozrywki "Warmiolandia". W Planetarium mieliśmy okazję obejrzeć wygląd naszego nieba podczas czterech pór roku, poznać niektóre gwiazdozbiory oraz przedziwne nazwy kilku gwiazd, dowiedzieć się czym różni się meteor od spadającej gwiazdy i co to jest kometa. W drugiej części obejrzeliśmy film animowany w technice fulldome. Pingwin i niedźwiedź polarny zwykle nie mają szansy się spotkać, jednak w filmie „Polaris” poznajemy ich razem. Ciekawy życia James przybywa z Bieguna Południowego na Północny. Tu poznaje niedźwiedzia Władimira, z którym się zaprzyjaźnia. Przyjaciele postanawiają wspólnie rozwikłać pewną zagadkę. Niczym prawdziwi naukowcy stawiają pytania, hipotezy i sprawdzają je, obserwując różne zjawiska. Naukowa przygoda prowadzi ich do budowy obserwatorium astronomicznego i statku kosmicznego. Obserwując z kosmosu Ziemię, Marsa i Saturna poznają sekrety planet, ich podobieństwa i różnice. „Polaris” to mądry i piękny animowany film, który poprzez wciągające przygody bohaterów, wprowadza pojęcie ruchu obrotowego Ziemi, zapoznaje z różnymi rodzajami obiektów kosmicznych i zaznajamia z podstawami metody naukowej (wg. Planetarium). Trzeba przyznać, że film oglądany w tej technice robi niesamowite wrażenie, widz jest w centrum akcji, a przezabawne sytuacje wywołują u niego salwy śmiechu. Z Planetarium wyruszylismy do Warmiolandii - dzieci były w swoim żywiole. Niestety rodzice i panie nie - z urządzeń mogły korzystać tylko dzieci, szkoda... Wycieczka była bardzo pouczająca i jednocześnie relaksacyjna, spełniła nasze oczekiwania - cele osiągnięte. (am)

          • Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Żabki"

          • Dnia 20.11.2019r. w grupie II "Żabki" odbyła się uroczystość Pasowania dzieci na Przedszkolaka. Już od samego rana dzieci były bardzo zadowolone, ale i pobudzone tym wydarzeniem. Przygotowały dla rodziców piosenki, wiersze i taniec z chustami. Po występie dzieci otrzymały dyplomy, kuferki z niespodzianką oraz znaczki z logo przedszkola. Radosne i zadowolone udały się do rodziców na słodki poczęstunek. Gratulacje, jesteście już przyjęci do społeczności przedszkolnej jako prawdziwe przedszkolaki. Dziękujemy Pani Natalii, mamie Antosia za nadesłane materiały. (bb)

          • "Pasowanie na Przedszkolaka" w "Krasnalach"

          •  Dnia 19.11.2019r. grono dumnych przedszkolaków powiększyło się oficjalnie podczas uroczystości "Pasowanie na Przedszkolaka". Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Dzieci z grupy ,,Krasnale" zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samy dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wiersze i tańce. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka zielonym parasolem Ekoludka przez panią dyrektor naszego przedszkola. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz kuferek obfitości. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w uroczystości a rodzicom za pomoc w przygotowaniach.(mm)

          • Sukces przedszkolaków w Konkursie Plastycznym "Moja Gmina Morąg"

          • W dniu dzisiejszym w Morąskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Wiedzy o Gminie Morąg, samorządzie terytorialnym i organizacjach pozarządowych oraz tego, co dla nas najważniejsze, Konkursu Plastycznego "Moja Gmina Morąg". Wśród laureatów konkursu plastycznego znalazły się bowiem dzieci z grupy "Słonka". I miejsce zajęła Lena Szczurowska, III miejsce zaś Adaś Marusiak-Łesyk. Gratulujemy dzieciakom i życzymy dalszych sukcesów!!!

            P.S. Dziękujemy Pani Małgosi Marusiak-Łesyk za zrobienie fotek, a Panu Pawłowi za ich przesłanie. (bk)

          • "Ekoludki" malują szarugę jesienną

          • "Szaruga jesienna" - malowanie farbami plakatowymi przy sztalugach to kolejne zadanie w ramach realizowanej w przedszkolu innowacji pedagogicznej "Bliżej Natury". Dzieci zamieniły się w malarzy i w "pracowni" na korytarzu przedszkolnym tworzyły prawdziwe dzieła sztuki. Wcześniej utrwaliły sobie wiadomości dotyczące jesiennej aury oraz powstawania barw pochodnych. Dowiedziały się, w jaki sposób korzystać z palety malarskiej i ile radości daje malowanie przy sztalugach i w innej scenerii niz sala zabaw. A prace... są przepiękne i na prawdę twórcze... i można je podziwiać w galerii na górnym korytarzu.(am)

    • Kontakty

      • Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem"
      • (89) 757 26 34
      • ul. Pomorska 23
        14-300 Morąg
        Poland
      • mgr Aneta Turowska
      • https://www.facebook.com/przedszkole6morag/
  • Galeria zdjęć

      brak danych