• Wakacyjne, sportowe zmagania przedszkolaków.

• Dzieci z grupy "Krasnale" oraz "Żabki" uczestniczyły w sportowych zmaganiach na terenie zielonym przedszkola. Konkurencje w postaci ciekawych torów przeszkód przygotowali i przeprowadzili absolwenci naszego przedszkola: Dominik Freimanis, Adaś i Wojtek Łukawscy, oraz ich kolega Janek Farulewski. Chłopcy świetnie poradzili sobie z doborem konkurencji dla przedszkolaków w tym wieku. Ponadto asystowali dzieciom podczas pokonywania torów przeszkód tak, aby każde z sukcesem dotarło do mety. Podczas zmian konkurencji przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną przygotowanych przez Panią Olę. W sportowych zmaganiach wszyscy byli zwycięzcami i oprócz gratulacji otrzymali od naszych gości lizaki z witaminowym nadzieniem. W imieniu przedszkolaków dziękujemy za miło spędzony wspólnie czas. (Beata Kamińska)

• Wakacyjny gość w przedszkolu.

• Nadszedł wakacyjny czas. Niektóre dzieci już wypoczywają z rodzicami, inne jeszcze trochę muszą poczekać spędzając aktywnie czas w przedszkolu. Dzisiaj najmłodsze przedszkolaki z grupy I "Krasnale" odwiedził starszy kolega, Dominik Freimanis, absolwent naszego przedszkola. Przygotował on i poprowadził ciekawe zajęcia z programowania, do których wykorzystał przyniesionego przez siebie sympatycznego, mówiącego edukacyjnego robota o imieniu Doc. Doc to pierwsza innowacyjna technologicznie zabawka, która w zabawny i kreatywny sposób wprowadza dzieci w świat robotyki edukacyjnej. Pod kierunkiem Dominika dzieci programowały robota tak, aby pokonywał trasy dowolne lub te wyznaczone przez karty na specjalnej planszy. Była to świetna okazja do utrwalenia nazw kolorów, zwierząt, rozpoznawaniu miejsc oznaczonych symbolami oraz treningu w posługiwaniu się takimi określeniami jak: w prawo, w lewo, do przodu, do tyłu, obrót. Na pożegnanie Dominik przeczytał dzieciom utwór S. Jachowicza "Chory kotek". Spotkanie ze starszym kolegą bardzo podobało się dzieciom. Poprosiły go o kolejne odwiedziny i wspólną zabawę. Obiecał, że jeszcze ich odwiedzi, tylko najpierw musi "opracować plan". (Beata Kamińska)