• Dzień Przedszkolaka w "Słonkach"

• W piątek 20 września przedszkolaki z grupy "Słonka" obchodziły swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci rozpoczęły ten wyjątkowy dzień quizem wiedzy o swoim przedszkolu. Dzielnie zmagały się z pytaniami dotyczącymi swojej grupy i przedszkola. Wzięły udział w sesji fotograficznej pozując w przygotowanej na tę okazję Fotobudce. Po zabawach muzycznych przedszkolaki odpoczęły przy słodkim poczęstunku, by nabrać sił na kolejne wyzwania - wspólne malowanie techniką "akwarium" (farbami na rozciągniętej folii spożywczej) oraz udział w konkurencjach sportowych: wyścigach w workach oraz z jajkiem. Życzymy Wszystkim naszym "Słonkom" wszystkiego co najlepsze i mamy nadzieję, że miłe wspomnienia z dzisiejszego dnia pozostaną z nimi na długo (Joanna Turkowska).

• "Krasnale" i Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Najmłodsze dzieci, czyli trzylatki z grupy "Krasnale" obchodziły swoje pierwsze, ważniejsze święto w przedszkolu, czyli Dzień Przedszkolaka. Od rana w wejściu placówki witał dzieci Pan Bóbr, który częstował przybyłych cukierkami. Natomiast po śniadaniu "maluszki"  brały udział w przygotowanych dla nich z tej okazji zabawach. Były więc sportowe zmagania, taniec przy muzyce, a także zabawy chustą animacyjną, które sprawiły dzieciom wiele radości. Po wyczerpujących, fizycznych zmaganiach każde dziecko otrzymało mini prezenty oraz pamiątkowe medale. Po wyjściu na plac zabaw było łapanie baniek mydlanych, które pięknie mieniły się w słońcu i unosiły na wietrze. (Anna Miś)

• "Słonka" i "Ekoludki" na wspólnych zajęciach.

• W środę 18 września 2024r. dzieci z grupy "Słonka" oraz "Ekoludki" uczestniczyły we wspólnych zajęciach poświęconych ekologii. Okazją do spotkania była 31 Akcja Sprzątania Świata - Polska 2024 pod hasłem "Na straży czystej Ziemi". W sali zabaw ruchowych dzieci obejrzały najpierw film edukacyjny pt. "Ekologia z Ekoludkiem" poruszający tematy segregacji śmieci, recyklingu, odnawialnych źródeł energii i oszczędzania prądu. Na bazie obejrzanego filmu oraz własnych doświadczeń dzieci prawidłowo odpowiadały na takie pytania jak: Czym jest ekologia? Kim jest ekolog? Dlaczego Ziemia choruje? Co się dzieje ze śmieciami? W jaki sposób segregujemy śmieci? Co to jest Recykling? Jakie są rodzaje odnawialnych źródeł energii i na czym polegają? W jaki sposób oszczędzać prąd?. Swoją wiedzę na temat segregacji odpadów utrwaliły w interaktywnych ćwiczeniach na tablicy multimedialnej. Następnie każda z grup udała się do swojej sali, gdzie na dzieci czekało do wykonania zadanie na kartach pracy - odnajdywanie właściwych dróg połączeń odpadów i dedykowanych im pojemników w gąszczu labiryntów. Jak się z pewnością domyślacie, wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z wykonaniem tego zadania. (B. Kamińska)

• "Na Straży Czystej Ziemi” - przedszkolaki w akcji

• W dniu 18 września br. roku dzieci z przedszkola już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: "Na Straży Czystej Ziemi”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowane wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości dzieci udało się zebrać duże ilości śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników. Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie. (Aleksandra Kucińska)

• Narodowy Dzień Sportu w przedszkolu