W minionym tygodniu „Ekoludki” kontynuowały tematykę dotycząca poznawania ekosystemu łąki. Tym razem dzieci poznały życie żab, a więc znają ich cykl rozrodczy, wiedzą, co to jest skrzek i kijanka, posłuchały odgłosów jakie wydają żaby, wiedzą że są różne ich rodzaje i co jest niezbędne do ich życia. Sześciolatki dowiedziały się też, jak pożytecznymi owadami są pszczoły, jaka hierarchia panuje w ulu i dlaczego miód jest zdrowy. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą żabę, pszczołę i biedronkę. Ponadto przedszkolaki utrwaliły sobie figury geometryczne oraz wskazywanie kierunków: prawa, lewa strona i poznały nową literę h, H. Jak się okazało nie zabrakło również bezpiecznych wycieczek w teren i bezpośrednich obserwacji przyrodniczych oraz...pomocy dzieci w domu podczas remontu... (Anna M.)
"Ekoludki" drugi tydzień buszują na łące
- 38
"Pszczółki" na łące
W tym tygodniu Pszczółki wybrały się na makową łąkę. Miały możliwość poznania jej mieszkańców, powędrować wśród zieleni i kwiatów, rozwiązać zadania, potańczyć z pszczólką Mają oraz zrobić najbardziej pożyteczne owady - pszczoły. ( Anna G.)
22
"Żabki" zmierzyły się ze strachami
W tym tygodniu dzieci z grupy "Żabki" w ramach realizacji tematu kompleksowego "Świat dla odważnych" zmierzyły się ze strachami, które okazały się nie być wcale takie straszne. Samodzielnie wykonały przepiękne magiczne gwiazdy, sylwetki stracha oraz inspirowane muzyką improwizacje ruchowe. Dziękuję Rodzicom za ogromne zaangażowanie. Wiem, że czasem nie jest łatwo zachęcić dzieci do samodzielnej pracy, ale jesteście niesamowici! Serdecznie dziękuję za nadsyłane zdjęcia i proszę o więcej - dużo więcej od wszystkich dzieci z grupy. Otrzymywane zdjęcia pokazują kreatywność zarówno dzieci, jak i Rodziców, co w obecnej sytuacji wcale nie jest takie proste. Z ogromną satysfakcją oglądam nasze dzieci przy pracy i wierzę, że już niebawem popracujemy razem. Pozdrawiam serdecznie, Barbara B.
19
"W kolorach łąka majowa" - "Leśne Ludki" poznają przyrodę
"W kolorach łąka majowa", pod takim hasłem upłynął tydzień Leśnym Ludkom. Dzieci mogły bliżej przyjrzeć się majowej łące oraz zaobserwować różne owady. Wykonały obrazki z biedronkami, pszczółkami oraz kolorową pełną kwiatów łąkę. Wszyscy zasłużyli na medal! (Katarzyna L)
22
"Ekoludki" poznają majową przyrodę
Maj się do nas uśmiecha - przyroda rozkwita i powstają w świecie zwierząt nowe życia.... Sześciolatki poznają teraz dogłębnie ekosystem jakim jest łąka, a więc kto ją zamieszkuje, jakie rośliny na niej rosną, co dzieje się pod ziemią, na ziemi i nad nią. Pogoda sprzyjała bezpiecznym rodzinnym wycieczkom, dzięki którym dzieci mogły obcując z przyrodą poznawać ją wszystkimi zmysłami. Wiadomo, że są zwierzęta i rośliny, które można spotkać nie tylko na łące, ale również w parku, lesie, czy nad jeziorem więc nasze przedszkolaki ruszyły z rodzicami w świat, aby znaleźć zwierzęta, które zamieszkują łąkę, które składają jaja, szuakć roślin typowych dla tego środowiska. "Ekoludki" wiedzą, że owadem jest nie tylko biedronka, poznały cykl rozwojowy motyla, nową literkę "j, J", wykonały kilka zadań plastycznych np. "Łąka", do której wykorzystały materiał przyrodniczy czy kolorowego motyla, nauczyły się piosenki "Bal na łace" oraz wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Nadesłanych fotografii był ogrom, trudno było wybrać te do publikacji, bo wszystkie były niezwykle ciekawe i pokazywały włożoną pracę dzieci i rodziców. Dziękujemy! (Anna M)
36
"Słonka" poznają świat zwierząt - dinozaury i zwierzęta egzotyczne
Dzieci z grupy "Słonka" w trakcie realizacji tematu kompleksowego "W świecie zwierząt- dinozaury i zwierzęta egzotyczne" obejrzały w domu prezentację multimedialną o dinozaurach, słuchały i uczyły się na pamięć z pomocą rodziców wybranych wierszy J. Brzechwy z cyklu "ZOO". Rozwiązywały też zagadki o zwierzętach i śpiewały piosenkę "Idziemy do ZOO". Narysowały piękne obrazki ze zwierzętami w roli głównej. Skonstruowały też z różnorodnych materiałów przestrzenne dinozaury i zwierzęta egzotyczne. Natomiast w kartach pracy "Dzieciaki w akcji" wykonywały zadania, które miały na celu utrwalanie poznanych liter, doskonalenie umiejętności przeliczania i porównywania liczebności zbiorów, rozwijanie spostrzegawczości i umiejętności grafomotorycznych. Mamy nadzieję, że zdobyta przez dzieci wiedza o dinozaurach i zwierzętach egzotycznych przyda się im, gdy będą mogli wybrać się z Rodzicami do ZOO, parku jurajskiego czy do muzeum. Dziękujemy za nadesłane w tym tygodniu filmiki i fotki. Jesteście fantastyczni! (Bożena W.)
29
"Biedronki" nie boją się wirusów
W minionym tygodniu dzieci z grupy "Biedronki" przypominały sobie i utrwalały zasady dotyczące zachowania zdrowia. Dzieci już pamiętają, że dla zdrowia najważniejsze jest właściwe odżywianie, aktywność i higiena. Wiedzą jak istotne jest dokładne mycie rąk co ćwiczyły z liskiem oraz z myszką w paski. Życzymy dużo zdrowia dzieciom i rodzicom.(Marzena W. Anna G.)
4
"Krasnale" poznają zwierzęta z wiejskiego podwórka
W minionym tygodniu dzieci z gr. ,,Krasnale'' przyglądały się życiu wiejskich zwierząt. Dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w wiejskiej zagrodzie. Wyszukiwały w książkach i w internecie informacji dotyczących ich wyglądu i zwyczajów. Rozpoznawały dźwięki wydawane przez zwierzęta oraz wykonały wiele prac plastycznych. Aby utrwalić wiadomości o zwierzętach, dzieci wybrały się na wirtualną wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Goluch, po której oprowadzali nas Jaś i Małgosia z mamą. Dziękujemy za zaangażowanie, i że mimo mało wolnego czasu chętnie wykonujecie powierzone Wam zadania. Brawo!!! Doceniamy!!! (Małgorzata M.)
32
Aktywne "Żabki"
W tym tygodniu dzieci z grupy "Żabki" aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Wybrały się z Rodzicami do lasu, na łąkę, karmiły kury i jeździły na hulajnodze. Wykonały przepiękne prace plastyczne oraz poznały różne dyscypliny sportowe. Dziękuję Rodzicom, że dzieci mają okazję poznać różne sposoby na zdrowe i aktywne, ale także bezpieczne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. (Barbara B.)
11
"Pszczółki" z wizytą na wsi
W tym tygodniu dzieci z gr „Pszczółki” poznały życie i zwyczaje wiejskich zwierząt. Dowiedziały się, jakie zdrowe produkty otrzymujemy z hodowli niektórych zwierząt. Dzieci miały okazję wykonać swoją własną zagrodę wiejską oraz przygotować pyszny mleczny koktajl. Na koniec tygodnia bawiły się przy rytmach Zumby. ( Ewa J.)
30
"Ekoludki" znają swoje pochodzenie
W tym tygodniu sześciolatki utrwaliły sobie wiadomości dotyczące ochrony dóbr natury naszego globu oraz ,kontynuowały tematykę związaną z poznawaniem historii Polski. Tak więc wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą barw i symboli narodowych, poznały nową literę, rozwiązały krzyżówkę z hasłem, a także nauczyły się na pamięć wiersza "Wiślana Syrenka". Ponadto wykonały pracę plastyczną "Zamek" i oczywiście wykonały biało - czerwone flagi.(AM)
30
Pracowicie i świątecznie – "Słonka" w akcji
Ostatni tydzień kwietnia upłynął dzieciom z grupy "Słonka" i ich rodzicom bardzo pracowicie. Poznawały wiosenne prace w ogrodzie. Bardzo często robiły to poprzez bezpośrednie działanie. Zbliżające się majowe święta były również okazją do utrwalenia lub przyswojenia treści patriotycznych. Dziękujemy Rodzicom, że uczą dzieci szacunku do pracy i do naszych symboli narodowych. (Bożena W.)
33
Patriotycznie u "Krasnali"
Dzieci z naszego przedszkola już od najmłodszych lat uczą się szacunku do symboli narodowych, a co za tym idzie do Ojczyzny. Podczas zajęć zdalnych poznawały nasze symbole narodowe, flagę i godło. Wysłuchały w ciszy i z odpowiednią powagą hymnu narodowego, a na zajęciach plastycznych wykonały flagę Polski. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie! Tak pięknie pracowały „KRASNALE” (Małgorzata M.)
"Biedronki" i symbole narodowe
W minionym tygodniu w grupie "Biedronki" zagościły barwy biało-czerwone oraz Symbole Narodowe. Dzieci utrwalały i wzbogacały wiedzę o swoim mieście Morągu, a także o naszym kraju wykonując przy tej okazji wiele pięknych prac plastycznych.(Marzena W)
9
"Jestem Polakiem i Europejczykiem" - tak mówią o sobie "Żabki"
„Jestem Polakiem i Europejczykiem” - pod takim hasłem w tym tygodniu pracowały dzieci z grupy „Żabki”. Wykonały flagę Polski, makietę miasta - samodzielnie wykonując budynki z klocków, drzewa i elementy makiety. Rozwiązywały zagadki słowne, oglądały albumy i książki o naszym kraju i podziwiały krajobrazy. Dziękuję za wspaniałe prace. Buziaki. Pozdrawiam, Barbara B.
5
"Leśne Ludki" poznają swoją miejscowość
W ubiegłym tygodniu Leśne Ludki poznawały swoją miejscowość, utrwalały wiadomości o świętach majowych. Wykonywały piękne pracę plastyczne, śpiewały hymn Polski, zwracając szczególną uwagę na postawę. Dziękujemy za aktywność i za zaangażowanie. (Katarzyna L)
10
"Pszczółki" małymi patriotami
W ubiegłym tygodniu Pszczółki poznały "Legendę o orle białym", utrwaliły wiersz" Katechizm polskiego dziecka" samodzielnie wykonały flagę Polski oraz godło naszego kraju. Dziękujemy Wam za aktywność i zaangażowanie. (Anna G.)
10
"Ekoludki" poznają polskie legendy
W ubiegłym tygodniu grupa „Ekoludki” omawiała treści związane ze znanymi legendami. Dzieci zapoznały się z takimi legendami jak: „Hejnał z wieży mariackiej”, „Smok Wawelski”, a także „Warszawska Syrenka”. Dzieci zrobiły przepiękne ilustracje do legendy. Miały także bardzo ciężkie zadanie: z plasteliny bądź masy solnej miały ulepić słynnego, krakowskiego obwarzanka. Dzieci bardzo nas zaskoczyły, ponieważ zrobiły przepiękne obwarzanki, a niektóre dzieci wspólnie z rodzicami upiekły takie prawdziwe obwarzanki, które wyglądają przepysznie. Dzieci zapoznały się także z literą „Ł”, „ł” i poznały nowy znak matematyczny „ – „. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za pomoc i za tak aktywną pracę z dziećmi. Dziękujemy. (Karolina M.)
17
"Słonka" to super Mali Ekolodzy
W ramach realizacji bloku tematycznego "Mali Ekolodzy - segregujemy odpady" dzieci z grupy "Słonka" poprzez bezpośrednie działanie, zabawę, naukę piosenki i wiersza, a także poprzez gry interaktywne utrwalały lub uczyły się w domu zasad segregacji odpadów. Zagadnienie to jest teraz bardzo aktualne, a umiejętność przydatna dla wszystkich członków rodziny. Odpadom można też dać drugie życie. W domach naszych przedszkolaków zmieniły się one w przedmioty użytkowe lub stały się materiałem do twórczości plastycznej. Oprócz ekologicznych działań dzieci utrwalały poznane litery, poznały nową, doskonaliły umiejętność czytania i przeliczania. Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie i kreatywność. (Bożena W.)
32
Ekologia w "Leśnych Ludkach"
"Dzień Ziemi" pod takim hasłem upłynął tydzień pracy Leśnym Ludkom. Przedszkolaki wykonały w domu plakaty oraz pojemniki, które miały przypominać o segregacji odpadów, o dbaniu o naszą planetę. Spisaliście się na medal i ja również dołączyłam się do akcji "Dzień Ziemi".(Katarzyna L)
Archiwum Aktualności