• "Ekoludki" i przedświąteczne zadania

          • W przedświątecznym tygodniu sześciolatki z grupy „Ekoludki” poznawały i utrwalały sobie przy pomocy rodziców tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Dzieci dowiedziały się też od swoich bliskich, dlaczego w tym roku będą one inaczej obchodzone niż zazwyczaj. Przedszkolaki nauczyły się piosenki „Z jajkiem i zającem”, wiersza „Śmigus – Dyngus”, siały oziminę, rzeżuchę, sadziły cebulę lub kwiatki, które będą ozdobami stołu podczas Wielkanocy, nauczyły się przepisu na wykonanie masy solnej, z której robiły mazurki wielkanocne, zrobiły pracę techniczną „Wielkanocny zajączek”, ozdobiły pisanki, a także wykonały kilka zadań w kartach pracy. Ponadto doskonaliły liczenie, utrwalały literki składając je w sylaby i słowa, słuchały opowiadań mówiących o zbliżających się świętach i ich symbolach, które w wolnej chwili czytali im rodzice. ŻYCZYMY DZIECIOM I PAŃSTWU SPOKOJNYCH, ZDROWYCH, A TAKŻE MIŁO SPĘDZONYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ORAZ SZYBKIEGO POWROTU DO NORMALNOŚCI! (Anna M. Karolina M.)

          • "Leśne Ludki" w świątecznej atmosferze

          • Wielkanoc tuż tuż. Dzieci z grupy Leśne Ludki przypominają nam każdego dnia. Choć w przedszkolu nie udało nam się wspólnie porozmawiać o świętach, to w domu dzieci wykazują się kreatywnością. Tworzą piękne, kolorowe pisanki, koszyczki wielkanocne, pomagają przy świątecznych porządkach, śpiewają piosenki, tworzą piękne układy taneczne, pomagają rodzicom w kuchni. Na twarzach pojawia się uśmiech, radość, szczęście, że to już nie bawem przyjdzie upragniony zajaczek. Jesteśmy z was bardzo dumne i składamy wam najserdeczniejsze życzenia, dużo radości, szczęścia, upragnionego króliczka i mokrego śmigusa dyngusa. (Katarzyna L, Jadwiga A)

          • "Pszczółki"omawiają tematykę Świąt Wielkanocnych

          •  Pszczółki wiedzą, o tym, że w naszych domach w okresie przedświątecznym, trwają przygotowania. Rodzice robią porządki, a nasze przedszkolaki chętnie im pomagają, każdy otrzymał zadanie - posprzątać swój pokój i z zapałem przystąpiły do pracy, co widać na zdjęciach. Następnie przygotowywały pisanki, które były małe- na kartkach i olbrzymie na podłodze. Była również okazją uczczenia pracy służb medycznych, którym dzieci podziękowały. Ponadto pośpiewaliśmy piosenkę o pisankach. ​​​​(Anna G.)

          • 7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

          • 7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia. W tym trudnym dla wszystkich czasie nabiera on szczególnego znaczenia. Powoduje, że z jeszcze większym podziwem i wdzięcznością patrzymy na pracę służb medycznych. Dzieci z grupy "Słonka" i ich Rodzice dziękują wszystkim pracownikom służby zdrowia i przesyłają przepiękne laurki. (Beata K.)

          • "Ekoludki" pracują pod okiem rodziców

          • Dzieci z grupy "Ekoludki" w ubiegłym tygodniu omawiały wspólnie z rodzicami treści związane z bezpiecznym korzystaniem z internetu i komputera. Uczyły się wiersza, piosenki a także robiły instrumenty z materiałów dostępnych w domu. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością w rysowaniu i budowaniu robota Necia. Rodzice bardzo zaangażowali się w pracę w dziećmi w domu, za co bardzo dziękujemy. (Karolina M)

          • "Słonka" pracowały w domu

          • Dzieci z grupy "Słonka" w ubiegłym tygodniu pracowały w domu pod czujnym okiem rodziców i realizowały zadania z bloku tematycznego "Witamy wiosnę". Na podstawie niesamowicie dużej ilości nadesłanych zdjęć i filmików musimy stwierdzić, że zaangażowanie rodziców i dzieci było ogromne i udało się zrealizować wszystkie założone cele. Miniony tydzień pokazał, że w tak trudnych okolicznościach wspólnymi siłami można zrobić BARDZO, BARDZO DUŻO. Dziękujemy. (Bożena W., Beata K.)

          • "Biedronki" pracują w domu

          • "Witamy wiosnę" to temat, nad którym pracowały przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami z grupy "Biedronki". Pomimo trudnej sytuacji dzieci nadal zdobywają umiejętności i wzbogacają swoja wiedzę. Pozdrawiam Was serdecznie. (Marzena W)

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - 2 kwiecień

          • 2 kwiecień to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszym przedszkolu chętnie wspieramy wartościowe akcje społeczne. W wyjątkowo trudnej sytuacji, w której znaleźliśmy się wszyscy nie chcemy z tego zrezygnować także w tym roku. Przedszkolaki z rodzicami z grup: "Biedronki" i "Pszczółki" wykonały niebieskie serca, aby zaznaczyć swoją świadomość i solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami. (mw)

          • Wiosenne prace "Leśnych Ludków"

          • Nam żadna nauka nie straszna. Dzieci z grupy "Leśne Ludki" nie narzekają na nudę siedząc w domu. Tworzą piękne pracę plastyczne, uczą się piosenek, są bardzo kreatywne. Dziękujemy rodzicom za pomoc, wsparcie i za zaangażowanie. (kl)

          • "Pszczółki" rysują

          • Witamy zaczynamy, oto pierwsze zadanie dla dzieci: Wyjrzyj przez okno, co widzisz? Opowiedz rodzicom, a teraz narysuj na kartce, zróbcie zdjęcie Twojej pracy i dodajcie w komentarzu do postu z zadaniem.P.s. .Jeśli chcesz możesz narysować kredkami, lub namalować farbami. Miłej pracy. A oto efekty pracy.(ag)

          • "Słonka" witają wiosnę ucząc się zdalnie

          • Dzieci z grupy "Słonka" mają już za sobą pierwszy dzień nauki zdalnej. Zarówno dzieci jak i rodzice podeszli do zadań z wielkim zaangażowaniem. W tym tygodniu działania dzieci skupione są wokół bloku tematycznego "Witamy wiosnę" . Przedszkolaki mogą je wykonywać w dowolnej kolejności. Powstały już piękne prace plastyczne i konstrukcyjne zainspirowane wierszem J.Brzechwy "Nadejście wiosny". Inne dzieci bawiły się z literką "W" lub wykonywały karty pracy w książeczkach pomocniczych. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie. Można na was liczyć! Mamy też nadzieję, że zapał nie osłabnie. (bw)

          • Przesłanie dla małych i dużych...

          • Różne pomysły realizują dzieci podczas tej nieprzewidzianej przerwy. Jeden szczególnie nam się spodobał. Na filmiku w roli głównej Dominik z grupy "Ekoludki" z przesłaniem dla dużych i małych. Dziękujemy pani Paulinie za udostępnienie filmu.

          • "Ekoludki" w bibliotece na zajęciach "Bezpieczny internet"

          • Sześciolatki poszły dziś  do biblioteki na lekcję "Bezpieczny Internet", aby poznać zasady mądrego i właściwego korzystania z internetu. W czasie tak szybkiego rozwoju technologii należy uświadamiać dzieciom już od najmłodscych lat zalety i zagrożenia płynące z "bycia w sieci". Przedszkolaki poznały właściwe i złe postawy podczas korzystania z komputera, wymyślały ćwiczenia, które pomagają w zachowaniu poprawnej postawy ciała oraz relaksie podczas zabaw z komputerem. Okazało się, że niektóre dzieci doskonale wiedzą jak "zachować się w necie", co jest dla nich bezpieczne, a co nie. Natomiast te, które nie zdawały sobie z tego sprawy po tym spotkaniu na pewno będą wiedziały o tym, czy można podawać swoje dane, ile czasu mogą być przed komputerem, z jakich stron korzystać, czy ufać nieznajomej osobie po drugiej stronie sieci. Jak zaznaczyła pani bibliotekarka ważny jest w tym umiar. Po części teoretycznej przedszkolaki poszły na górę, aby "wejść" na stronę przeznaczoną dla dzieci necio.pl która oferuje gry, piosenki, filmiki dla przedszkolaków - polecamy!!!!  "Ekoludki" były zachwycone - od razu widać, które "śmigają" w komputerze, czy innym urządzeniu tego typu. Jak zaznaczyły panie prowadzące spotkanie - pomimo, że nowinki techniczne ułatwiają nam życie, to nic nie zastąpi relacji z drugim człowiekiem oraz kontaktu z książką! Bo spotkania z kolegami na podwórku, czy z ciekawą i fascynującą książką nie zastapi nawet tablet...(am)

          • Wiosenny kącik w "Biedronkach"

          • Dzieci z grupy "Biedronki" czekając na wiosnę założyły w swojej sali "Wiosenny kącik". Rośnie tam szczypiorek, który dzieci same wysadziły do skrzynek z ziemia ogrodniczą, oraz inne rośliny np. rzeżucha, pietruszka, fasola a także kwitną wiosenne kwiaty. Codziennie podlewamy rośliny i z ciekawością obserwujemy ich wzrost.(mw)

          • Doświadczenia i obserwacje przyrodnicze "Słonek"

          • W ramach realizacji tematu kompleksowego "Zielony ogródek w naszej sali" dzieci z grupy "Słonka" wykonały działania mające na celu założenie zielonego ogródka na parapecie. Samodzielnie wysadziły cebulki i wysiały nasiona roślin przyniesionych z domu. Nauczyły się ich nazw i części składowych. Dowiedziały się jakie warunki  potrzebne są do rozwoju roślin. Z niecierpliwością czekały i obserwowaly zmiany zachodzące w wyglądzie przyrodniczych okazów. Używały do tego celu lup. Ale chyba najciekawsze okazały się obserwacje części roślin pod mikroskopem. To co niewidoczne gołym okiem i przez lupy można było zobaczyć w dużym powiększeniu. Dzieci podziwiwiały płatki kwiatów, korzenie, łodyżki, bazie a nawet ziarenko piasku. Budowa roślin widziana pod mikroskopem wzbudzała u dzieci zdziwienie, zaciekawienie  ale i  chęć dalszych obserwacji. Czekamy teraz  na wyniki naszych doświadczeń. Może dadzą nam odpowiedź na wiele pytań. No i oczywiście codziennie pielęgnujemy i podziwiamy nasze rośliny. Spożywamy też rzeżuchę. Czekamy na szczypiorek i zioła.(bw)

    • Kontakty

      • Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem"
      • (89) 757 26 34
      • ul. Pomorska 23
        14-300 Morąg
        Poland
      • mgr Aneta Turowska
      • https://www.facebook.com/przedszkole6morag/
  • Galeria zdjęć

      brak danych