• Dinozaury zagościły w "Ekoludkach"
          • Dinozaury zagościły w "Ekoludkach"

          • W grupie IV "Ekoludki" realizowany był temat kompleksowy poświęcony prehistorii, a konkretnie epoce dinozaurów. Dzieci potrafią już rozpoznać i nazwać najbardziej popularne dinozaury, wiedzą czym się żywiły, jaki był ich styl życia. Znalazły również odpowiedź na zadane wcześniej pytanie, dlaczego wyginęły? W sali zajęć, przy niewielkiej pomocy pań, przedszkolaki stworzyły własny "Park Jurajski" - z paprociami, drzewami oraz oczywiście dinozaurami. Wykazały się też dużą kreatywnością podczas zajęć plastyczno-konstrukcyjnych, podczas których wykonały przepiękne dinozaury z odpadów, między innymi z plastikowych butelek, korków i rolek po papierze toaletowym. W "Parku Jurajskim", na najwyższym poziomie, zorganizowana została mini-biblioteczka złożona z książek poświęconych dinozaurom. Codziennie dzieci sięgają po kolejną pozycję i wciąż chcą czegoś ciekawego się dowiedzieć. Brawo dzieciaki! Tak trzymać! (bk)

        • Przedszkolaki na spektaklu teatralnym w "Leśnych Ludkach"
          • Przedszkolaki na spektaklu teatralnym w "Leśnych Ludkach"

          • "Dawno, dawno temu, za siedmioma górami za siedmioma lasami..." chyba wszyscy pamiętamy te słowa, gdyż za nimi kryła się fascynująca opowieść, płynąca z ust mamy, taty, babci czy dziadka. Chociaż świat, w którym żyjemy to czas komputerów i telewizji, to jednak opowiadanie bajek nadal przyciąga publiczność złożoną z zasłuchanych dzieci. Potwierdzić to mogą przedszkolaki z grupy IV "Ekoludki" i z grupy VI "Biedronki", które na zaproszenie pani Basi Borkowskiej złożyły wizytę "Leśnym Ludkom". Czekała tam na nie niespodzianka. Panie: Karolina, Irmina i Basia przygotowały teatrzyk na podstawie bajki "Czerwony Kapturek". Chociaż jej treść jest wszystkim dzieciom bardzo dobrze znana, to przedstawienie obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Dekoracje, pacynki, muzyka i efekty dźwiękowe wprowadziły dzieci w iście "zaczarowany bajek świat"... Nie mogło również zabraknąć wspólnej zabawy po spektaklu i jak widać na zdjęciach taniec porwał nie tylko dzieci.... Wkrótce spektakl obejrzą przedszkolaki z pozostałych grup. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i wspólnie spędzony czas! A na załączonych fotografiach dzieci z grupy "Biedronki". (bw)

        • "Krasnale" w Krainie Gazetolandii
          • "Krasnale" w Krainie Gazetolandii

          •       Drugie "życie" makulatury - tak można określić tydzień szaleństw pod hasłem "W Krainie Gazetolandii" w grupie czterolatków. Głównym celem przerabianej tematyki kompleksowej było ukazanie dzieciom różnych sposobów wykorzystania starych gazet i czasopism, które niekoniecznie po ich przeczytaniu są bezużyteczne. Praca z materiałem wtórnym jest też doskonałą okazją do usprawnienia sprawności manualnej dzieci. Wyjściem do tematu było zebranie sporej ilości pism, które do przedszkola wcześniej przynosiły dzieci i ich rodzice. Pierwszego dnia przedszkolaki rwały gazety na paski, a paski na małe kawałeczki, a potem...rzucały się "gazetowym śniegiem" i dosłownie w nim pływały! Radości było co nie miara - po sali fruwały skrawki papieru, które później "Krasnale" bardzo dokładnie pozbierały, aby je jeszcze raz użyć. W drugim dniu dzieci tworzyły obrazy na dowolny temat - naklejały na kolorowe kartki wycięte wcześniej przez siebie obrazki z kolorowych pism. Zadaniem do wykonania podczas następnego dnia było wyklejenie gazetową wydzieranką konturu balonika i ...ponowne szaleństwo w porwanych wczesniej skrawkach. Jednym ze sposobów zabaw z gazetami było też wykorzystanie ich do zabaw ruchowych - były tańce na gazecie, ćwiczenia równoważne, rzucanie piłką do celu i oczywiście piłka nożna. Ostatnim etapem pracy z makulaturą było stworzenie miasta Gazetolandii. Przedszkolaki ze wszystkich zgromadzonych czasopism mogły konstruować różne budowle oraz ulice. Mogły też bawić się nimi w kącikach zainteresowań, usypywać góry i...ślizgać się na nich, co oczywiście było największą frajdą. A sprzątanie? Też sprawiało wiele radości i wcale nie było przykrym obowiązkiem.(am)

        • Marcowy koncert Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej
          • Marcowy koncert Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej

          •        W dzisiejszym dniu przedszkolaki mogły ponownie uczestniczyć w koncercie muzyki klasycznej. Tematem spotkania było przedstawienie cech charakterystycznych i różnic dotyczących takich form muzycznych jak: opera, operetka i musical. Dzieci oswoiły się z nazwiskami niektórych kompozytorów jak np. Puccini i Rossini. Przypomniały nazwy i określały róznice w wyglądzie takich instrumentów jak: wiolonczela, altówka, skrzypce i obój. Niecodziemmym gościem na koncercie był miś, który odwiedził nasze przedszkole w ramach projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury - Gmina Morąg czyta małemu misiowi".(am)

        • "Drogowy zawrót głowy" - teatr żywego aktora
          • "Drogowy zawrót głowy" - teatr żywego aktora

          •         Przedszkolaki uwielbiają wszelkiego rodzaju spektakle, a zwłaszcza te grane przez aktorów. Naukę można połaczyć z dobrą zabawą i takie przesłanie miał też dzisiejszy teatrzyk, który przypomniał dzieciom przepisy ruchu drogowego. Aktorzy w bardzo ciekawy i przezabawny sposób przedstawili, co należy robić będąc jego uczestnikiem. Dzieci mogły też aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu wykazując się swoją wiedzą.(am)

        • Spotkanie "Ekoludków" i "Słonek" z dietetykiem
          • Spotkanie "Ekoludków" i "Słonek" z dietetykiem

          • Dzieci z grupy IV "Ekoludki" oraz grupy V "Słonka" gościły na zajęciach dietetyka, Panią Natalię Kadylak. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani Natalia wytłumaczyła przedszkolakom,  dlaczego  należy ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców. Podkreśliła także fakt, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. W interesujący sposób przedstawiła dzieciom piramidę żywienia. Omawiała produkty żywnościowe  na kolejnych piętrach piramidy - od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowszych po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć  w niewielkich ilościach Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Pani dietetyk oraz wręczyły pamiątkowy dyplom i znaczek z logo przedszkola. (bk)

        • "Ekoludki" przyśpieszają Wiosnę
          • "Ekoludki" przyśpieszają Wiosnę

          • Wiele z tego, co dzieci przeżywają i poznają na spacerach i wycieczkach znajduje swoje odbicie w salach przedszkola. To właśnie w „Kącikach Przyrody” dzieci gromadzą różne skarby przyrody nieożywionej i ożywionej. Kąciki te znajdują się w salach wszystkich oddziałów. Szczególnego znaczenia Kąciki Przyrody nabierają na przedwiośniu, bowiem zamieniają się w "Zielone Ogródki". Dzieci przynoszą nasiona rzeżuchy, cebulę, korzenie pietruszki na natkę, cebulki i nasiona kwiatów, a następnie aktywnie uczestniczą w sadzeniu i sianiu. A jak przebiegały prace w grupie IV "Ekoludki" widać na załączonych fotografiach. (bk)

        • Niecodzienny gość w "Żabkach"
          • Niecodzienny gość w "Żabkach"

          •     Wszyscy wiemy jak ważna jest literatura w życiu dziecka. Dzieci uwielbiają słuchać czytanych przez dorosłych bajek, legend, opowiadań, wierszy. Wychodząc naprzeciw typ potrzebom, grupa II ,,Żabki” przyłączyła się do Ogólnopolskiego projektu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod hasłem Mały miś w świecie wielkiej literaturyGmina Morąg czyta małemu misiowi. Głównym bohaterem projektu jest miś Bruno, który podróżuje po Polsce, odwiedza różne przedszkola i szkoły poznając baśnie i legendy tych regionów. Wszystkie placówka, które przystąpiły do tego projektu, musiały wybrać misia, który jak jego kolega Bruno, będzie podróżował po naszej gminie i poznawał legendy Warmii i Mazur. Nasz miś ma nazywa się Pompuś i już wyruszył w swoją podróż. W tym tygodniu w naszym przedszkolu gościł miś Marsik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu i wysłuchał legendy Ireny Kwintowej ,,Bratki”. A kto odwiedzi nas za tydzień i skąd przybędzie, to pozostaje jeszcze tajemnicą.(ja)     

        • "Krasnale" ćwiczą już strojach gimnastycznych.
          • "Krasnale" ćwiczą już strojach gimnastycznych.

          •               "Krasnale" to już prawie pięciolatki -  nadszedl czas na zajęcia ruchowe w odpowiednich strojach, co dla dzieci jest wielką frajdą, bo uwielbiaja ruch w każdej postaci. Dziś na zajęciach po rozgrzewce pokonywały tor przeszkód. Oj, te kolczatki pod stopami, boli... jęczały dzieci. Ale za to tunel był super przyjemnością.(am)

        • Dzień Kobiet w "Żabkach"
          • Dzień Kobiet w "Żabkach"

          •     8 marca, to tradycyjny Dzień Kobiet, a więc święto mamy, babci, siostry, cioci, pani sąsiadki i oczywiście koleżanki. Chłopcy z grupy II, jak każdego roku pamiętali o kobietach, tych małych i dorosłych wokół siebie. Jednak tym razem zaskoczyli wszystkich. Panie zostały obdarowane słodyczami i kwiatami. Koleżanki z grupy otrzymały, ku zaskoczeniu wszystkich, nie tylko buziaki, słodycze, ale i piękne tulipany.(ja) 

        • Zdrowe odżywianie - "Żabki" współpracują z młodzieżą z Gimnazjum nr 1
          • Zdrowe odżywianie - "Żabki" współpracują z młodzieżą z Gimnazjum nr 1

          •     Co robić, żeby być zdrowym? To pytanie zadają sobie wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Tym razem odpowiedzi na to pytanie wspólnie z przedszkolakami z grupy II ,,Żabki” poszukiwali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Morągu. Uczniowie, pod czujnym okiem swojej nauczycielki Pani Anety Morenc, poprowadzili dla dzieci zajęcia edukacyjne na temat zdrowego stylu życia. Przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną na temat nawyków żywieniowych, przygotowali pogadankę, krzyżówki i zagadki. Po wspólnym wysiłku umysłowym był czas na e zabawy i zdrowe przekąski. Uczniowie przynieśli ze sobą mnóstwo witaminek ukrytych w owocach, a przedszkolaki przygotowały z nich pyszne owocowe szaszłyki, które jak widać wszystkim bardzo smakowały. Na zakończenie dzieci otrzymały od swoich starszych kolegów ,,zabawki przypominajki” o konieczności przestrzegania zasad zdrowego stylu życia. Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach projektu ,,Festiwal nauki’, a temat brzmiał: Badamy, które produkty wspomagają nasz rozwój fizyczny i umysłowy.(ja) 

        • Przedwiośnie w "Krasnalach"
          • Przedwiośnie w "Krasnalach"

          •          Przedwiośnie to czas oczekiwania na przyjście prawdziwej wiosny, której jesteśmy stęsknieni po zimie. Warto w tym czasie zadbać o zdrowe odżywianie i wzbogacic nasze menu o nowalijki lub warzywa wyhodowane w zielonym ogródku na parapecie okiennym. Tradycyjnie więc, o tej porze dzieci wysiały rzeżuchę i wysadziły do skrzynki cebulę na szczypior. Wiadomo też, że wiosna kojarzy się z kolorowymi kwiatami wyrastającymi z cebul. Czterolatki miały do posadzenia cebule przebiśniegów, hiacyntów, tulipanów i mieczyków, które to później z doniczek przeniesiemy do ogrodu. Przedszkolaki codziennie obserwują zmainy zachodzące we wzroście roślin przez szkła powiększające, sprawdzają wilgotnośc gleby i dzielą się z innymi swoimi spostrzeżeniami.(am)

        • Grupa "Słonka" w ogólnopolskim projekcie "Wędrująca książka"
          • Grupa "Słonka" w ogólnopolskim projekcie "Wędrująca książka"

          • Grupa "Słonka" przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Wędrująca książka". Projekt objęty jest patronatem: Rzecznika Praw Dziecka, Kuratora Warmińsko – Mazurskiego oraz TVP Kultura. Projekt ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, przedstawiać jego aspekty i walory, a także ma pozyskiwać młode pokolenie do tego, by stawało się ono aktywnym odbiorcą dzieł stworzonych i tych, co mają powstać. Projekt jest skierowany w szczególności do nauczycieli pracujących z małymi dziećmi. Odnosi się do "Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych" i uwzględnia następujące jej obszary: Obszar 3 - Wspomaganie rozwoju mowy oraz innych umiejętności komunikacyjnych dzieci. Obszar 14 - Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania. W czasie pracy nad projektem dzieci zaczynają tworzyć swoją książkę, której bohaterką jest Ola. Następnie przesyłają książkę dalej do następnego przedszkola i tam dzieci dopisują następny "rozdział"; w końcu po wędrówce – 10 placówek, książka uzupełniona przez inne placówki wraca do grupy, która ją zapoczątkowała. Nasza ksiązka nosi tytuł "Ola i wehikuł czasu", co pozwala wyzwalać w dzieciach fantazję i możliwość przenoszenia w czasie i przestrzeni – my zaczęliśmy od wycieczki do świata dinozaurów, a co będzie dalej zobaczymy – co dopiszą nam nowi koledzy. Mieliśmy też już możliwość uzupełnienia książki dzieci z Przedszkola nr 16 w Olsztynie – "Ola i filiżanka", a przy tworzeniu takiej książki zabawy i pomysłów jest bardzo wiele, toteż trzeba je szybko notować, by zaraz stworzyć wspaniałą dziecięcą literaturę. (ag)

        • "Leśne Ludki" z wizytą w Przedszkolu nr 2 w Morągu
          • "Leśne Ludki" z wizytą w Przedszkolu nr 2 w Morągu

          • Dzieci z grupy "Leśne Ludki" wybrały się do Przedszkola nr 2 w Morągu na bajkę przedstawioną przez nauczycielki przedszkola pt.: "O zajączku i jego kłopotach". Dzieciom bardzo podobała się bajka. Z wielkim zaangażowaniem włączyły się także do rozwiązywania zagadek. Dziękujemy za zaproszenie! (kf)

        • "Krasnale" i piłka nożna.
          • "Krasnale" i piłka nożna.

          •           Dziś czterolatki ponownie rozwijały swoją sprawność ruchową na hali sportowej Gimnazjum nr 1. Tym Razem pan Krzysztof Farjaszewski zaprosił nas na mecz piłki nożnej. Najpierw swoje siły, czyli kondycję i umiejętności techniczne pokazały na boisku przedszkolaki, a później obejrzały popisy starszych kolegów ze szkół podstawowych, którzy rozgrywali mecze o mistrzostwo Morąga. Dzięki temu dzieci widziały, jak gra się w piłkę nożną, jakie są jej zasady i na czym polega praca sędziego. Zmęczone, ale szczęsliwe liczyły gole wpadające do bramek.(am)

        • Bezpiecznie na basenie
          • Bezpiecznie na basenie

          •       W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 w ramach Rocznego Planu Pracy Wychowawczo - Dydaktyczno - Opiekuńczego w Przedszkolu nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu, szczególny nacisk we wszystkich grupach wiekowych kładziony jest na aktywnie spędzany czas i dbanie o zdrowie. Już w najmłodszych grupach przedszkolaki zapoznawane są i wdrażane w tego typu zagadnienia poprzez realizację tematów kompleksowych, spotkaniami z osobami zajmującymi się sportem, a także poprzez praktyczne działania dzieci. Jedną z wielu czynności podejmowanych w tym celu, było zaproszenie przez dzieci i panie nauczycielki Karolinę Mackiewicz i Karolinę Folgert do naszego przedszkola pani Darii Sitek- instruktorki fitness, aquabike, aquafitness, która prowadzi zajęcia na morąskim basenie z osobami młodszymi  i starszymi. Gościem w naszym Przedszkolu był także Pan Marcin Giesek - ratownik wodny, który na co dzień dba o bezpieczeństwo w „Morąskiej Perle”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć prezentację przygotowaną przez naszych gości, dzięki czemu zobaczyły jak ona wygląda. Na zdjęciach zamieszczone były: basen główny, basen rekreacyjny, basen zewnętrzny, jacuzzi, zjeżdżalnia, siłownia, a także sauna sucha i mokra. Nasi gości przedstawili przedszkolakom korzyści wynikające z aktywności fizycznej, jaką jest pływanie oraz w jaki sposób można rekreacyjnie spędzać czas na basenie. Pani Daria i pan Marcin przygotowali dzieciom filmiki związane ze stylami pływackimi: kraul na grzbiecie, kraul na piersiach, styl klasyczny i motylkowy. Pokazane zostało także na czym polegają zajęcia aquabike i aquafitness. Przedszkolaki miały też okazję porozmawiać o bezpiecznym zachowaniu się na pływalni. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci wręczyły naszym gościom pamiątkowe dyplomy i znaczki z logo naszego przedszkola. To było bardzo pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w ich pamięci. Jeszcze raz dziękujemy pani Darii Sitek i panu Marcinowi Giesek za ciekawe spotkanie, a rodziców zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wraz z dziećmi na naszej, pięknej pływalni„ Morąska Perła”.(km)

        • Faworki w wykonaniu "Ekoludków" i "Słonek"
          • Faworki w wykonaniu "Ekoludków" i "Słonek"

          • Podobnie jak w grupach młodszych dzieci starszaki z "Ekoludków" i "Słonek" nie zapomniały o Tłustym Czwartku. Od samego rana ochoczo zabrały się za wykonanie faworków. Podczas pracy nie zabrakło żartów i chichotów. Ręce ugniatały, wałki wałkowały, a muzyczka w tle płynęła... Faworki wyszły przepyszne, co mogą potwierdzić osoby odbierające tego dnia dzieci z przedszkola, które miały okazję skosztować przygotowanych przez dzieci łakoci... (bk)

        • "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek...w grupie "Krasnali" i "Żabek""
          • "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek...w grupie "Krasnali" i "Żabek""

          •         W ten dzień, tradycyjnie każdy objada sie pączkami lub faworkami...ale skąd ta tradycja? Dzieci cztero i pięcioletnie dowiedziały się więcej na temat naszego, pięknego i polskiego zwyczaju podczas zajęć. Wysłuchały opowiadania "Pączki i faworki u babci Honorki" według Marii Kownackiej, wykonały zadanie plastyczne nawiązujące do dzisiejszej tematyki, a po skończonej pracy nastąpił czas na skosztowanie przepysznych faworków upieczonych dla przedszkolaków dzień wcześniej przez mamę Kuby z grupy "Krasnale" i mamę Hani z grupy "Żabki". A na podwieczorek były...oczywiście pączki!(am)( ja) 

        • Roboty, Ufoludki, rakiety... to wszystko w "Biedronkach"!!!
          • Roboty, Ufoludki, rakiety... to wszystko w "Biedronkach"!!!

          • W grupie VI "Biedronki" odbyły się zajęcia pt. "Roboty kosmiczne, ufoludki, rakiety - zabawy konstrukcyjne, praca z materiału różnorodnego". Na początku dzeci bawiły się przy piosence "Moja rakieta", a następnie wysłuchały wiersza pt. "Ziemia". Największą radość sprawiło jednak wszystkim wykonywanie rakiet, Ufoludków i robotów. (kf)

    • Kontakty

      • Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem"
      • (89) 757 26 34
      • ul. Pomorska 23
        14-300 Morąg
        Poland
      • mgr Aneta Turowska
      • https://www.facebook.com/przedszkole6morag/
  • Galeria zdjęć

      brak danych