• "Słonka" znają się na ekologii

• W tym tygodniu kształcenia na odległość Słonka w ramach tematu kompleksowego „Mali Ekolodzy – segregujemy co się da” utrwalały znaczenie zachowań proekologicznych w naszym codziennym życiu. Słonka rozumieją, że należy dbać o środowisko naturalne i to, że wszyscy jesteśmy za nie odpowiedzialni. Dzieci wiedzą co to jest recykling, są świadome tego, że segregacja odpadów jest bardzo ważna w naszym codziennym życiu, potrafią wymienić produkty, które możemy uzyskać dzięki ponownemu przetworzeniu danego materiału. Słonka w trakcie trzeciego tygodnia zajęć w domu wykonały wiele ciekawych prac przy użyciu dostępnych materiałów tworząc przy tym interesujące prace wykazując się przy tym kreatywnością i zaangażowaniem. Powstały między innymi instrumenty muzyczne, wazony z kwiatami, zwierzęta, pojazdy i wiele innych a nakrętki były przydatne w trakcie zadań matematycznych. Kolejny raz dzięki wsparciu i zaangażowaniu rodziców możemy cieszyć się efektami pracy naszych Słonek. (Elżbieta Gurgielewicz)

• "Biedronki" dbają o zdrowie

• O tym, że o zdrowie należy dbać nikogo nie trzeba przekonywać. Dzieci z grupy Biedronki w minionym tygodniu podczas zajęć zdalnych zdobywały wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz poznawały źródła witamin. Przypomniały sobie zaady higieny ciała i jamy ustnej. Ponadto odkryły tajemnice zdrowego trybu życia którą jest aktywność fizyczna. Pamiętajmy o tym, by dbać o swoje zdrowie! Bardzo DZIĘKUJĘ rodzicom za trud i tak wielkie zaangażowanie, jakie włożyli w zdalną edukację swoich dzieci. Doceniam Wasze wsparcie i poświęcony czas. Bez Was by się to nie udało. (Małgorzata Małyj)

• Ogłoszenie rekrutacyjne

• Dyrektor  Przedszkola Nr 6 „Pod Zielonym Parasolem  w  Morągu  informuje że: postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie od 19 kwietnia do 21 kwietnia 2021 roku. Rekrutacja obejmuje w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe na obszarze Gminy Morąg na 5 lub 9,5 godziny.

Wniosek zgłoszenia dziecka do przedszkola wraz z załącznikami będzie można pobrać w przedsionku   placówki lub ze strony internetowej (www.przedszkole6morag.edupage.org) od dnia 09.04.2021r. Informujemy że wypełnione i podpisane wnioski wraz z załącznikami w zaklejonej kopercie należy wrzucić do dużej urny znajdującej się w przedsionku przedszkola od 19.04.2021r.do 21.04.2021r. Uwaga! Ponownie należy składać wnioski wraz z załącznikami! Prosimy o dokładne i rzetelne wypełnianie dokumentów oraz złożenie podpisów w wyznaczonych miejscach. Informujemy że wnioski źle wypełnione, nie podpisane lub  złożone w późniejszym terminie nie będą rozpatrywane. Informacji dotyczących rekrutacji udziela sekretariat przedszkola pod numerem 89 757 26-34 w godz.  8.00-14.00.

• Ekologiczny pokaz mody w "Krasnalach"

• "Krasnale" wspólnie z rodzicami stworzyli "EKO - MODĘ"- magazyn modowy Wiosna 2021. Wykorzystali do tego ubrania, gadżety, dodatki zalegające w szafach. Wykorzystali chusty, koce, torebki papierowe, worki na śmieci, sukienki, szal, skarpetki w różnych aranżacjach. Rodzice z dziećmi wykazali się niezwykłą kreatywnością. Jak widzimy: ubrania, rzeczy możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. (K. Mackiewicz)

• "Krasnale" uczą się ekologii

• W tym tygodniu "Krasnale" stały się "Małymi miłośnikami przyrody". Dzieci z ogromną pomocą rodziców uczyły się o krążeniu wody w przyrodzie, jak należy oszczędzać wodę i co możemy zrobić, aby dbać o naszą planetę. "Krasnale" nauczyły się wiersza "Mały ekolog", liczyły i wykonywały prace plastyczne. Efekty pracy można zobaczyć w prezentacji. (K. Mackiewicz)