Od rana dzieci nie mogły doczekać się zabaw na dmuchańcach, które były jedną z atrakcji obchodów drugiego dnia Jubileuszu 40 lecia Przedszkola nr 6 "Pod Zielonym Parasolem". Firma Dmuchańce Marmir Morąg rozstawiła dwa zaraz po śniadaniu. Przedszkolaki mogły skakać na dmuchanym zamku i pirackim statku oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Oj, to była wielka frajda nie tylko dla dzieci...(Anna Miś)
"Urodziny Ekoludka" cz. 2 - dmuchańce
- 66
"Urodziny Ekoludka" cz. 3 - wizyta policjantów
Kolejną ciekawostką i atrakcją dla dzieci był pokaz sprzętu policyjnego. Przedszkolaki mogły usiąść za kierownicą dwóch radiowozów - jednego z Komisariatu Policji w Morągu i drugiego z Komendy Powiatowej w Ostródzie, mogły włączać sygnały dźwiękowe i świetlne, obejrzeć ich wyposażenie oraz zadawać pytania dotyczące pracy policjanta. Dodatkowo wszystkie dzieci otrzymały od naszych gości piękne odblaski, które na pewno będą pomocne w zachowaniu bezpieczeństwa dzieci. Za zorganizowanie tego pokazu dziękujemy Pani Mai Pogoda, która jest policjantką i mamą naszych przedszkolaków. (Anna Miś)
47
MIEJSKO-GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "KARTKA URODZINOWA DLA PRZEDSZKOLA" ROZSTRZYGNIĘTY!!!
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w organizowanym przez nasze przedszkole konkursie związanym z Jubileuszem 40-lecia placówki. Miło nam było oglądać prace plastyczne, które tak pięknie ilustrowały skierowane do nas życzenia. Mając na uwadze kryteria oceny Jury konkursu wyłoniło dwóch laureatów w kategorii dzieci młodszych oraz trzech laureatów w kategorii dzieci starszych. Poza tym Jury postanowiło przyznać trzy wyróżnienia.
Laureaci konkursu w kategorii dzieci młodszych (3-4 lata):
I miejsce – Emilia Włodarska, Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu,
II miejsce – Liliana Dubicka, Szkoła Podstawowa nr 4 w Morągu.
Laureaci konkursu w kategorii dzieci starszych (5-6 lat):
I miejsce – Michał Lettkowski, Przedszkole "Jedyneczka" w Morągu,
II miejsce – Franciszek Karwat, Szkoła Podstawowa im. H. Ponieważ w Słoneczniku,
III miejsce – Amelia Wojcinowicz, Przedszkole nr 2 w Morągu.
Wyróżnienia:
Zuzanna Kotarska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Morągu,
Natalia Staszan – Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu,
Hanna Łukiewicz – Szkoła Podstawowa im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu.
UWAGA!!! WRĘCZENIE NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK, 3 CZERWCA 2022r. O GODZ. 10.00 W SALI ZABAW I ZAJĘĆ RUCHOWYCH PRZEDSZKOLA NR 6 "POD ZIELONYM PARASOLEM" W MORĄGU PRZY UL. POMORSKIEJ 23. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NAGRODZONYCH W TOWARZYSTWIE JEDNEGO RODZICA LUB OPIEKUNA ARTYSTYCZNEGO.
Spektakl pt. "Czerwony Kapturek" zainicjował obchody Jubileuszu 40-lecia "Przedszkola nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w MorąguSpektakl pt. "Czerwony Kapturek" zainicjował obchody Jubileuszu 40-lecia "Przedszkola nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu
W poniedziałek 23 maja 2022r. rozpoczęły się obchody Jubileuszu 40-lecia Przedszkola nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu. Tego dnia Panie przygotowały wspaniałą niespodziankę i zaprezentowały przedszkolakom jedną z najpopularniejszych bajek świata - "Czerwony Kapturek". W sposób niepozbawiony humoru nauczycielki opowiedziały dzieciom historię spotkania Czerwonego Kapturka z wilkiem. Wszystko było jak w prawdziwej bajce - w przepięknej scenerii oprócz Czerwonego Kapturka była wróżka snująca historię, mama Czerwonego Kapturka, babcia, był też gajowy oraz wilk, który oczywiście nieźle narozrabiał. Dzieci były wprost zachwycone występem swoich pań. W każdej scence bacznie obserwowały, która z nauczycielek wcieliła się w daną postać. A trzeba podkreślić, że Panie z wielkim zaangażowaniem weszły w role bohaterów bajki. Ich umiejętności aktorskie, scenografia i piękne stroje wzbudzały żywiołową reakcję przedszkolaków podczas trwania spektaklu. Były momenty grozy, śmiechu, zaskoczenia i radości – wszystko czego poszukuje widz w teatrze. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, o czym świadczyły ich uśmiechnięte buzie oraz gromkie oklaski. Zapraszamy do galerii zdjęć.(Beata Kamińska)
56
"Moja Rodzina" - galeria prac dzieci.
- 35
Jubileusz 40-lecia naszego przedszkola już wkrótce...
UWAGA!!! Całą społeczność naszego przedszkola (przedszkolaków, ich rodziców oraz pracowników) informujemy, że obchody 40-lecia naszej placówki rozpoczynamy w poniedziałek, 23 maja 2022r. Szczegóły obchodów znajdziecie na plakacie poniżej.
"Słonka" poznają szkołę
11 maja dzieci z grupy V ,,Słonka" miały możliwość po raz pierwszy zobaczyć szkołę od środka i poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Podczas zajęć, które przygotowały dzieci z pierwszej klasy wraz ze swoją wychowawczynią przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda nauka w szkole. Razem ze starszymi kolegami i koleżankami wykonały piękne prace plastyczne pt: ,,Wiosenna łąka". Po skończonych zajęciach otrzymaliśmy słodki poczęstunek i zostaliśmy oprowadzone po całym budynku szkoły ( Kinga Włodarska).
20
!!! Uwaga!!! Ogłaszamy Miejsko-Gminny Konkurs Plastyczny ph. "Kartka urodzinowa dla przedszkola"
"Biedronki" z rodzicami wykonały makiety Morąga
W ostatnich dwóch tygodniach dzieci z grupy "Biedronki" rozmawiały o Morągu oraz Warmii i Mazurach. Najpierw podczas spacerów i rozmów przy gazetce tematycznej poznawały nową zabudowę miasta, aby po wycieczce na Stare Miasto porównać ze sobą współczesną i starą zabudowę. Pięciolatki potrafią już nazwać swój region, wiedzą jak nazywa się ich miasto, jakie mamy zabytki, pomniki. Dzieci wiedzą też, że każdy region miał swój specyficzny język czyli gwarę, strój ludowy i tańce. Podsumowaniem tematyki były zajęcia otwarte, na które przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców, aby zaprezentować im swoją wiedzę, umiejętności oraz wspólnie w zespołach wykonać makietę części Morąga. Wszyscy byli stęsknieni wspólnych zabaw i zajęć, a także bliższych kontaktów z przedszkolem, które ograniczone były przez wiele mięsięcy ograniczeniami związanymi z pandemią, więc frekwencja dopisała - przybyli prawie wszyscy rodzice! Po części wstępnej zatańczyliśmy taniec "Szot", jak się okazało zabawa była przednia, więc stwierdzono, że zakładamy zespół ludowy i zatańczyliśmy go jeszcze raz! Po pokazaniu zdolności muzycznych przyszła kolej na umiejętności plastyczne, czyli rozwijaliśmy wyobraźnię i kreatywność. Efekty wspólnej pracy można podziwiać na zdjęciach i wystawie w holu przedszkola. Brawo dzieci, brawo rodzice! Dziękuję z tak liczne przybycie i wielkie zaangażowanie. (Anna Miś)
56
Pasowanie "Krasnali"
28 kwietnia miał miejsce wielki dzień dla naszych najmłodszych przedszkolaków. "Krasnale" w obecności Pani Dyrektor, Ekoludka oraz swoich rodziców odbyli uroczyste "Pasowanie na przedszkolaka". Rozpoczęli od części artystycznej w której recytowali wiersze i pokazywali do nich. Głośno śpiewali hymn grupy "My jesteśmy Krasnoludki", a jeszcze głośniej hymn Przedszkola "Pod Zielonym Parasolem" w czasie którego z radością wolały "cześć" do naszego tańczącego Ekoludka. Po pasowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i rożki słodkości. Ogromną niespodzianką był tort, który każdy przedszkolak zajadał ze smakiem. Po części uroczystej dzieci razem z rodzicami skorzystali z przygotowanego poczęstunku. Krasnale są już prawdziwymi przedszkolakami i na pewno zapamiętają ten wyjątkowy dzień na bardzo długo! (Ktarzyna Dutkowska)
16
"Las w słoiku" w wykonaniu "Krasnali"
Krasnale przez cały tydzień rozmawiały o tym, jak żyć z przyrodą w zgodzie. Wiedzą już jak należy dbać o środowisko - jak segregować odpady, oszczędzać wodę, dbać o rośliny i zwierzęta. Z okazji Dnia Ziemi tworzyły swój "Las w słoiku". Na początku dzieci oglądały leśne zbiory i sprawdzały ich właściwości - jakie są w dotyku oraz jak pachną, a później tworzyły własne kompozycje z darów natury. Przedszkolaki wiedzą już, że Ziemia jest wyspą zieloną i to od nas w dużej mierze zależy jak będzie nam się na niej żyło. (Katarzyna Dutkowska)
17
"Biedronki" i "Leśne Ludki" odwiedziły las w Prośnie
W piątek 22 kwietnia, na zaproszenie Państwa Joanny i Pawła Błaszczak dwie grupy przedszkolaków pojechały na wycieczkę autokarową do Prośna, które malowniczo położone jest nad małym jeziorkiem w środku lasu. Dzięki uprzejmości gospodarzy dzieci miały wprost wymarzone warunki do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu i poznania ekosystemu, jakim jest las. Po przyjeździe na miejsce podzieleni na dwie grupy ruszyliśmy w las poznawać jego tajniki. Najpierw oczywiście wszyscy przypomnieli sobie, jak należy zachować się na łonie natury. Grupę "Leśne Ludki" poprowadził Pan Tomek, który jest leśniczym i w bardzo ciekawy sposób opowiadał o drzewach, roślinach, zwierzętach. Dzieci poznały też sposób pozyskiwania żywicy z sosen, wiosenne kwiaty, oglądały bardzo stare dęby. Natomiast "Bieronki" podążyły za Panią Moniką, która przypomniała jakie zwierzęta zamieszkują las, pokazała poroże jelenia i sarny, kieł dzika, a nawet znaleziony w konarach drzew kawałek metalu pochodzący z rozbitego samolotu w okolicach Taborza. Dzieci poznały tropy jelenia, kwiaty kwitnące wiosną w lesie oraz oglądały korzenie sosny, którą wywrócił silny wiatr. A Pani Ania wypatrzyła wśród koron drzew...duże gniazdo, które może być...no właśnie - to jest zagadka i zadanie dla leśników. Będziemy oczywiście czekać na wiadomość, jaki ptak być może gniazduje w tym rejonie. Po powrocie do leśniczówki przedszkolaki miały super zadanie do wykonania - musiały posadzić drzewka, a były to świerki, dąb i jarzębina. Pan Tomek dokładnie wyjaśnił oraz pokazał w jaki sposób prawidłowo sadzi się sadzonki, a dzieci ochoczo pomagały mu w tej czynności. Po tych wrażeniach każdy cztero i pięciolatek zjadł ze smakiem bułkę z kiełbaską upieczoną na ognisku i popił ziołową herbatką. Oczywiście zapasy z plecaków też zostały skonsumowane, bo w polowych warunkach wszystko smakuje najlepiej - co widać na załączonych fotografiach. Nie mogło zabraknąć czasu na swobodną zabawę, bo miejsce do tego jest wprost wymarzone! Bardzo dziękujemy Państwu Blaszczak za pomoc w zorganizowaniu wycieczki, czyli udostępnieniu wszystkich atrakcji, zapewnieniu fachowych "przewodników" po lesie oraz poczęstunku dla dzieci w postaci kiełbasek, bułeczek i przepysznych rogalików upieczonych przez Panią Asię. Szczęśliwe i nieco zmęczone dzieci wróciły do przedszkola...a tu kolejna niespodzianka - super przedstawienie, ale o tym w innym opowiadaniu. (Anna Miś)
60
Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej MDK w Morągu
W dniu 21.04.2022 w Morąskim Domu Kultury odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej "w hołdzie Janowi Pawłowi II ". Celem konkursu było propagowanie wartości chrześcijańskich, rozwijanie talentów a także pobudzanie twórczości i kreatywności. Nasze przedszkole reprezentowała Pola Rudnicka z grupy III "Leśne Ludki " i zajęła 2 miejsce! Składamy serdeczne gratulacje Poli oraz Rodzicom i tym samym dziękujemy za bardzo duże zaangażowanie! Duma nas rozpiera (Aleksandra Kocełak)
"Krasnale" po raz pierwszy w bibliotece
Najmłodsze nasze przedszkolaki "Krasnale" 13 kwietnia odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Morągu- Oddział dla dzieci. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece. Biblioteka jest miejscem szczególnym i bardzo przyjaznym dzieciom. Mieszka tam wiele książek, które ułożone na odpowiednich półkach tworzą różne fantastyczne i wyjątkowe historie. Panie Bibliotekarki odprowadziły dzieci po bibliotece, zaprezentowały zbiory, wskazały działy biblioteczne oraz opowiedziały o zasadach korzystania z biblioteki. Ważne było też przedstawienie zasad zachowania się w niej. Przedszkolaki samodzielnie wybierały książki, oglądały je z zaciekawieniem oraz korzystały z gier i zabawek w bibliotece. Na koniec dzieci zostały zachęcone do zapisania się do biblioteki. Na pewno Krasnale wrócą tam jeszcze nie raz. (Katarzyna Dutkowska)
13
Uwaga! Rodzice!
Informujemy, że w związku z brakiem miejsc na nowy rok szkolny 2022/2023, rekrutacja uzupełniająca nie odbędzie się w naszym przedszkolu.
"Żabki" na warsztatach wielkanocnych w Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu
Wkrótce Wielkanoc, dlatego też dzieci z grupy "Żabki" wybrały się do Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu na zajęcia warsztatowe pt. "Wielkanoc na Warmii i Mazurach". Podczas spotkania przedszkolaki poznały wiele ciekawych zwyczajów związanych z obchodami świąt wielkanocnych w naszym regionie dawniej i obecnie. Dowiedziały się między innymi dlaczego połykano bazie wierzbowe, kto chodził "po wykupu", jak wyglądał śmigus-dyngus. Nie zabrakło też miejsca na obejrzenie kolekcji palm oraz wielkanocnych jaj zdobionych przeróżnymi technikami. W drugiej części spotkania każde dziecko wykonało wielkanocnego zajączka z papieru, którego szyję ozdobił prawdziwy dzwoneczek. Wszystkie zajączki wyszły przepięknie i dzieci z dumą pozowały z nimi do pamiątkowego zdjęcia z organizatorami warsztatów i obecnymi na spotkaniu rodzicami.
W drodze powrotnej do przedszkola "Żabki" odwiedziły jeszcze mamę Mikołaja, która zaprosiła je do pięknego XIV wiecznego ratusza, a tak konkretnie to do znajdującego się w nim Centrum Informacji Turystycznej. Opowiedziała o swojej pracy, zadaniach tego miejsca, pokazała i opowiedziała o wielu ciekawych rzeczach tam zgromadzonych, wśród których szczególnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły się makiety przedstawiające fragmenty różnych części naszego miasta. Dziękujemy bardzo za to miłe spotkanie! (Beata Kamińska)
27
"Mamo, tato wolę wodę" - realizacja programu w "Krasnalach"
Mamo, tato wolę wodę” to Ogólnopolski Program Edukacyjny, który odbywa się po raz 12. W tym roku przedszkolaki z grupy „Krasnale” biorą w nim udział. Celem programu jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie uwagi dzieci na ochronę środowiska. Organizatorem programu jest marka „Żywiec Zdrój”, zaś partnerami projektu: „Bliżej przedszkola”, „Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego”, „Instytut Matki i Dziecka”. Krasnale rozpoczęły swoją przygodę z programem od wyjaśnienia czym jest woda i skąd się u nas bierze? Odpowiedzi na te pytania poszukiwały oglądając książki dotyczące wody i zbiorników wodnych na świecie. Uważnie obserwowały jak wygląda obieg wody w przyrodzie. Z książek i pomocy stworzyły kącik edukacyjno- badawczy w naszej sali przedszkolnej, do którego zaglądały każdego dnia. Kolejnym działaniem było udanie się „Krasnali” na wycieczkę do pobliskiego zbiornika wodnego jakim był staw, gdzie obserwowały wodę i zwierzęta, które tam żyją- kaczki. Przedszkolaki wiedzą, że woda służy zabawie i może wydawać różne dźwięki. Sprawdziły to w czasie zabaw w „Wodną orkiestrę” napełniając szklane naczynia różną ilością wody, która powodowała różne wysokości dźwięków w czasie gry na naczyniach. Słuchały odgłosów, które wydaje woda w czasie wykorzystywania jej przy codziennych czynnościach. Podczas zabaw oddechowych dzieciaki tworzyły „Burzę w szklance wody”. Dzieci nauczyły się piosenki o zdrowej wodzie, w czasie której naśladowały i nazywały czynności do których wykorzystujemy wodę. W trakcie realizacji programu dzieci z grupy „Krasnale” uczestniczyły również w zabawach badawczych. Poznały stany skupienia wody, obserwowały jak zachowuje się woda w reakcji z innymi substancjami: mydłem, solą, piaskiem i olejem. Próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie gdzie ukrywa się woda. Aby potwierdzić że jest ona między innymi w warzywach i owocach zrobiły i z apetytem wypiły sok jabłkowo-marchewkowy z dodatkiem pomarańczy. Dzieci wiedzą, że woda potrzebna jest ludziom, zwierzętom i roślinom. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zakładaniu uprawy roślin na parapetach w swojej sali. Sadziły cebulki, siały nasionka, a teraz je podlewają i obserwują jak rosną. W realizację programu włączyły się również rodziny naszych przedszkolaków. Aby zachęcić wszystkich do picia wody Krasnale pomalowały niebieską farbą sylwety kropelek i wzięły je do domów. Wspólnie z rodzicami dzieci przyklejały na nie zakrętki z butelek wypitej wody. 22 marca podczas obchodów Światowego Dnia Wody nastąpiło podsumowanie realizacji pierwszej części projektu przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Woda jest źródłem życia”, a każde dziecko zamieniło się w małą kropelkę wody, która jest tak bardzo ważna! Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w realizację programu i wsparli nasze działania zarówno w przedszkolu jak i w domach. (Katarzyna Dutkowska, Bożena Warcaba)
45
Gala Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Wiersz z przyrodą w tle"
We wtorek 29 marca 2022r. w Przedszkolu nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu wręczono nagrody laureatom Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Wiersz z przyrodą w tle" zorganizowanego przez nasze przedszkole. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat, objętych i nieobjętych wychowaniem przedszkolnym. Jego główne cele to: kształtowanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody, rozbudzanie zainteresowań literackich i przyrodniczych, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, oraz promowanie młodych talentów. Zadanie konkursowe polegało na nauczeniu się na pamięć dowolnie wybranego wierszyka o tematyce przyrodniczej, nagranie filmiku z recytacją utworu oraz przesłaniu go drogą elektroniczną do organizatora. Na uroczystą Galę przygotowaną w sali zabaw i zajęć ruchowych przedszkola przybyli wszyscy laureaci wraz z rodzicami lub opiekunami artystycznymi. Bardzo ciepło powitała ich Pani Małgosia Małyj, współorganizator konkursu. Następnie Pani Ewa Skibiak dyrektor przedszkola, pogratulowała zwycięzcom osiągniętych sukcesów, po czym wręczyła im dyplomy i nagrody. (Beata Kamińska)
15
"Żabki" i "Biedronki" ogniskiem przywitały wiosnę
Dziś, w kolejnym prawdziwie wiosennym dniu dzieci z grup "Żabki" i "Biedronki" ucztowały przy ogniskowym grillu. Pogoda była wyśmienita na ten rodzaj relaksu, a apetyty dopisywały. Przedszkolaki nie mogły się wprost doczekać, kiedy wreszcie pani Beatka stwierdzi, że kiełbaski są właściwie upieczone. Dzieci ze smakiem zjadły bułki nadziane pachnącą wędliną i udekorowane kleksami keczupu. Całości dopełniła cieplutka ziołowa herbatka, mniam! Po napełnieniu brzuszków cztero i pięciolatki hasały na placu zabaw korzystając z pięknej aury. (Anna Miś)
16
"Światowy Dzień Wody"
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Wszystkie nasze grupy aktywnie włączyły się w niebieski dzień w naszych przedszkolu. Przedszkolaki zgłębiły tematykę wody - wyjaśniały sobie czym jest woda, jakie są jej właściwości oraz gdzie ją wykorzystujemy. Wiedzą też, że woda jest bardzo ważna na naszej planecie i jest potrzebna nie tylko ludziom, ale też roślinom i zwierzętom do życia.
Najmłodsze „Krasnale” zamieniły się w kropelki wody. Wiedzą już, że każda kropla wody jest na wagę złota. Obejrzały film „Woda jest źródłem życia”, utrwalali piosenkę o zdrowej wodzie, w czasie której naśladowały czynności w których wykorzystujemy wodę, rozpoznawały też odgłosy, które daje woda. Na koniec stemplowały kropelki wody wykorzystując małe gąbeczki zamoczone w niebieskiej farbie. Podsumowały też pierwszą część projektu „Mamo, tato - wolę wodę” w którym uczestniczą.
„Żabki” znakomicie bawiły się w czasie zabaw ruchowych z kropelką wody. Udało im się zbadać właściwości wody i zaobserwować, że woda potrafi zmienić swój kolor jeśli coś do niej dodamy. Stworzyły też kropelki malowane farbami plakatowymi.
„Biedronki” wiedzą także jakie są zasoby H2O i znają rodzaje zbiorników wodnych na Ziemi. Obejrzały film animowany z programu „Mamo, tato - wolę wodę” grupy „Żywiec” pt. „Zdrojek i pory roku”. Kolejnym zadaniem było wybraniem pośród miliona „Kropel wody” (kolorowych korków) tych czystych, czyli niebieskich i wykonanie z nich oceanu. Rozproszenie kropel nie okazało się wcale takie łatwe i wymagało wysiłku, by z tkaniny strącić je wszystkie. Na zakończenie zajęć dzieci pomalowały wycięte krople wody błękitną farbą i pospały je brokatem.
„Leśne Ludki” dyskutowały dziś na temat oszczędzania wody i dlaczego jest ona nam potrzebna w życiu. Każdy wykonał swoje „kropelkowe ludziki” - najpierw wypełniał plasteliną kontur, a następnie na białych kartkach dorysowywał nogi, ręce i nie tylko …
„Pszczółki” zmieniły się dziś w małych badaczy. Sprawdzały dziś większość właściwości wody - co tonie, a co pływa w wodzie, co się w niej rozpuści, a co będzie w niej zalegało. Stworzyły przepiękne kompozycje wodne wpuszczając za pomocą pipety małe kolorowe kropelki do wody. Ich sala stała się wielkim laboratorium wody. „Ekoludki” obejrzały prezentację multimedialną pod hasłem „Wszystko o wodzie”. Starszaki doskonale wiedzą, jak ważna jest woda i jak trzeba ją oszczędzać. Wykonały dziś opaski z kropelką wody w których wszystkim było dziś do twarzy. Odczytywały wyrazy zwierząt i roślin ekosystemów wodnych. Na podsumowanie dzieci obchodziły Światowy Dzień Wody w oparciu o zajęcia matematyczne z elementem kodowania.
„Słonka” sprawdzały właściwości wody, dokładnie ją badając. Starszaki wykonywały wiele ćwiczeń oddechowych wykorzystując małe kropelki wody. W ramach zabaw oddechowych z wykorzystaniem słomek tworzyły kleksy wodne, z których powstały rozmyte plamy, które będą zdobić naszą galerię prac przedszkolnych. Wszystkie przedszkolaki spisały się na medal i doskonale rozumieją, żeby szanować wodę, bo jest źródłem życia!42
Archiwum Aktualności