• Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

• Dzisiaj 8 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W zajęciach udział brały dzieci z grup "Słonka", "Biedronki" i "Ekoludki". Celem dzisiejszego dnia było m. nn. uświadomienie dzieciom tego, czym jest autyzm, z jakimi trudnościami mierzą się osoby z autyzmem oraz budowanie postawy otwartości i akceptacji.  Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się, jakie są symbole związane z autyzmem, przeszły po ścieżce sensorycznej  oraz brały udział w zabawie tanecznej z niebieskimi balonami. Dzieci rysowały znak nieskończoności, który oznacza różnorodność sposobów myślenia. Zadanie to wykonywały w rękawiczce, żeby jeszcze bardziej mogły zrozumieć jak to jest funkcjonować z pewnymi trudnościami. Przedszkolaki wiedzą, że osoby ze spektrum często inaczej odbierają światło, obraz i dźwięki, dotyk, zapach, smak czy ból. Ale jednocześnie wiedzą, że autyzm to nie choroba oraz, że kolejnym symbolem autyzmu jest złoto, a dzisiejsza zabawa w poszukiwanie złota to metafora odkrywania i doceniania unikalnych cech każdego z nas. (Elżbieta Gurgielewicz)

• "Leśne Ludki" w bibliotece.

• 05.04. grupa ,,Leśne Ludki ", wybrała się do biblioteki z okazji Dnia Książki dla Dzieci. Przedszkolaki podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się jaka jest różnica między bajką, a baśnią. Rozwiązywały zagadki, a także zapoznały się  z bogatą ofertą książek dla dzieci. (Kinga Włodarska)

wŁODARSKA)

• "Żabki" w bibliotece

• 4 kwietnia grupa „Żabki” wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach zajęć edukacyjnych. Panie bibliotekarki przeniosły dzieci w zaczarowany świat baśni i bajek. Przedszkolaki poznały różne rodzaje książeczek, obejrzały bajeczkę, uczestniczyły w zabawie ruchowej, rozwiązywały zagadki oraz odgadywały nazwy bajek przedstawionych na obrazkach. Żabki udowodniły, że są świetnymi znawcami książek na koniec otrzymały pamiątkowy dyplom, kolorowanki i ulotki. W ramach podziękowania dzieci wręczyły Panią słodki upominek oraz własnoręcznie wykonaną książeczkę. (Katarzyna Lewandowska)

• "Krasnale" poznają zwiastuny wiosny - spotkanie z bocianami.

• Bociany są najbardziej oczekiwanymi przez wszystkich w naszym kraju ptakami. Każdej wiosny spoglądamy w niebo lub na pobliskie bocianie gniazda, aby wreszcie nacieszyć się ich widokiem. Dzieci z grupy "Krasnale" postanowiły dzisiaj przyjrzeć się bliżej tym przepięknym ptakom. Obejrzały film edukacyjny pt. "Spotkanie z bocianami", z którego dowiedziały się dlaczego te ptaki migrują, jak długo trwają ich przeloty, z jakich głównych części są zbudowane, czym się odżywiają, gdzie i w jaki sposób gniazdują i wychowują swoje młode. Przy akompaniamencie muzyki naśladowały sposób poruszania się bocianów - podczas chodu oraz lotu - oraz ich klekot. Następnie każde dziecko pomalowało farbami plakatowymi obrazek konturowy bociana białego, który uzupełniło według swojego pomysłu słonkiem i zieloną, wiosenną trawką. Każdy obrazek to istne dzieło sztuki! Można je podziwiać w galerii zdjęć dołączonej do posta. (Beata Kamińska)

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Finezyjne jajo wielkanocne"

• W piątek 29 kwietnia, tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez MDK w Morągu. Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki zajęły wiele miejsc na podium i otrzymały wyróżnienia, a tym samym dostały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Brawa dla: Toli Drzynickiej, Hanny Gołaszewskiej i Igi Krygier za zajęcie I miejsc (grupa "Słonka"); Antoniego Pawlickiego (grupa "Pszczółki"), Zofii Rodziewicz, Jana Małyj (grupa "Słonka") za zajęcie II miejsc; Bereniki Pogoda, Kamila Figlant, Marceliny Szczurowskiej (grupa "Słonka"), Antoniego Pawlickiego (grupa "Pszczółki") za wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (Anna  Miś)