• Dzień Kobiet w "Słonkach"

• Dnia 8 marca w gruie "Słonka" odbył się Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli w tym dniu dziewczynkom życzenia oraz wręczyli upominki i kwiatki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się aby ten dzień był wyjątkowo miły. Nie zabrakło też wspólnych tańców. (Ewa Jaroszewicz)

• Dzień Kobiet w "Pszczółkach"

• Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym dniu w grupie "Pszczółki" od samego rana panowała przemiła atmosfera. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Oczywiście wszystkie dziewczynki oraz Panie obdarowane zostały kwiatami i upominkami. Nie obyło się też bez poczęstunku (w roli głównej pyszne babeczki od Władka) i wspólnych tańców przy zumbowych hitach. W związku z tym, że w tym roku Dzień Mężczyzny wypada w niedzielę, dziewczynki już dzisiaj złożyły chłopcom życzenia i wręczyły drobne upominki, czym bardzo zaskoczyły kolegów. Dziękujemy bardzo rodzicom za tak duże zaangażowanie w organizację tego dnia, wszystkie niespodzianki i przepiękne życzenia. (Beata Kamińska)

• Dzień Kobiet w "Ekoludkach" i "Leśnych Ludkach"

• Dzień Kobiet w naszym przedszkolu, jak co roku, to przemiłe święto dla wszystkich Pań i dziewczynek. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu mali dżentelmeni składali życzenia dziewczynkom oraz Paniom. Chłopcy śpiewali „100 lat” i wręczyli drobne upominki przygotowane przez rodziców. Tego dnia w grupie ,, Leśnych Ludków " oraz ,, Ekoludków" brzmiała taneczna muzyka, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Małe damy mogły się poczuć jak prawdziwe gwiazdy, prezentując swoje kreacje na czerwonym dywanie. To był bardzo uroczysty dzień dla naszych małych kobiet. (Kinga Włodarska, Aleksandra Kucińska).

• Dziecięca Zumba z udziałem "Żabek" i "Krasnali"

• W czwartek 7 marca na zaproszenie Pani Kasi Lewandowskiej odwiedziła nasze przedszkole Pani Agnieszka Sowińska, instruktorka Zumby w "REMKOLANDII" - sali zabaw dla dzieci w Morągu. Zaprosiła ona dzieci z grupy "Żabki" oraz "Krasnale" do udziału w zajęciach rytmiczno-tanecznych. W sali zabaw ruchowych przy dźwiękach takich utworów jak: "Świat zwierząt", Koukou Move", "Głowa, ramiona", "Minionki", "Baby Shark", "Rowery" czy "Solo" przedszkolaki podskakiwały, wykonywały wiele tanecznych kroków, kręciły młynki i "jeździły" czteroosobowymi rowerami. Zabawy zaproponowane przez Panią Agnieszkę dostarczyły dzieciom wiele radości, więc zaprosiły gościa na następne spotkanie. Pani Agnieszka zaproszenie przyjęła, a więc do zobaczenia! (Beata Kamińska)

• Zakończenie programu "Aktywne dzieci - zdrowa Szóstka"

• Dziś odbyły się ostatnie zajęcia sportowe pt. "Aktywne dzieci - zdrowa Szóstka". Głównym celem programu było zachęcenie dzieci do zdrowego trybu życia. Postanowiliśmy spędzić wesoło ten czas wspólnie z rodzicami przedszkolaków, które od października pilnie w nich uczestniczyli. Dzieci pokazały swoje umiejętności, jakie zdobyły na zajęciach. Razem z rodzicami bawili się również chustą animacyjną, grali w słynną grę integracyjną zbijak oraz w inne zabawy, a nawet zatańczyli trojaka. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Pamiętajmy, że sport to zdrowie! (A. Kucińska, K. Włodarska)

• "My i nasze emocje"- zajęcia z panią pedagog w grupie "Słonka".

• Dnia 6 marca w grupie "Słonka" miały miejsce zajęcia przeprowadzone przez panią pedagog specjalną Małgorzatę Giemza. Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności wyrażania uczuć i panowania nad różnego rodzaju emocjami oraz  doskonalenie umiejętności nazywania, rozpoznawania i pokazywania swoich uczuć. (E. Jaroszewicz).

• "Pszczółki" na spotkaniu z Burmistrzem Morąga

• Dzieci z grupy "Pszczółki" dalej poznają naszą Małą Ojczyznę w ramach tematu kompleksowego "Morąg - nasze miasto". W środę 06.03.2024 roku odbyły wycieczkę do Urzędu Miasta w Morągu, gdzie spotkały się z gospodarzem naszej gminy i naszego miasta - Burmistrzem Morąga Panem Tadeuszem Sobierajskim. Pan Burmistrz opowiedział dzieciom o naszych symbolach, naszej gminie oraz odpowiedział na wiele ciekawych pytań dzieci. Dziękujemy za miłe spotkanie! (Katarzyna Dutkowska)

• "Pszczółki" poznają barwy i symbole Morąga

• W grupie "Pszczółki" realizowana jest innowacja pedagogiczna "Mali patrioci - Polska lokalnie i globalnie". We wtorek 5 marca dzieci poznały barwy i symbole Morąga oraz historię ich powstania. Dowiedziały się też, że hejnał miasta Morąg odtwarzany jest z wieży zabytkowego Ratusza Miejskiego codziennie o godzinie 12.00, a skomponował go Marek Sewen z Warszawy. "Pszczółki" wykonały także prace plastyczne - bardzo starannie, zgodnie z obowiązującą kolorystyką pomalowały farbami obrazki konturowe przedstawiające herb naszego miasta. W tym dniu odwiedziła też dzieci Pani Ania Wacikowska - Przewodnik Turystyczny po Warmii i Mazurach z Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych, która z wielką pasją opowiadała dzieciom o naszym województwie i atrakcjach Warmii i Mazur. (B. Kamińska, K. Dutkowska)