• Walentynki w "Leśnych Ludkach"

• W środę „Leśne Ludki” obchodziły Walentynki. Poznały historię powstania tego święta, wyjaśniały pojęcia „kocham” i „lubię”, stworzyły grupowe drzewo miłości. Dzieci wzięły udział w wielu walentynkowych zabawach oraz otrzymały listy dostarczane przez pocztę walentynkową (Karolina Folgert)

• Walentynki w "Krasnalach"

• Dnia 14 lutego Krasnale po raz pierwszy w przedszkolu obchodziły dzień Świętego Walentego. Dzieci poznały zwyczaje walentynkowe ale dowiedziały się również że to nie tylko święto zakochanych, ale przede wszystkim jest to dzień miłości, sympatii oraz przyjaźni. W czerwonych strojach przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych, tańcach walentynkowych a także wykonały serca dla najbliższych. Niesamowitą radość sprawiło im otwieranie otrzymanych walentynek (Krzysztofa Pankowska)

• Walentynki u "Słonek"

• Dnia 14 lutego w naszej grupie dominował kolor czerwony, dzieci w tym dniu miały okazję poznać zwyczaje związane z obchodami Dnia Św. Walentego. "Słonka" doskonale wiedzą, że Walentynki, to nie tylko święto zakochany, ale przede wszystkim jest to dzień miłości, sympatii oraz przyjaźni. W czerwonych strojach przedszkolaki wzięły udział w zabawach i konkursach walentynkowych. Był to naprawdę udany dzień! (Ewa Jaroszewicz)

• Dzień Św. Walentego w "Pszczółkach"

• Dziś również "Pszczółki" obchodziły Dzień Św. Walentego. Rozpoczęły od zabawy w kole, podczas której klasyfikowały serca ze względu na wielkość. Tańczyły z balonami w parach na tekturowych sercach, a także ze wstążkami przy akompaniamencie piosenki pt. "Walentynki Fryderyka". W czasie zabawy nieoczekiwanie z wizytą przybyły "Biedronki", które dostarczyły kartki z Walentynkowej Poczty. Radość dzieci i zainteresowanie otrzymanymi przesyłkami były przeogromne, ale znalazły w sobie jeszcze pokłady siły i wykonały przepiękne walentynkowe prace plastyczne. (Katarzyna Dutkowska)

• Walentynki w "Ekoludkach"

• Na dzisiejszych walentynkowych zajęciach gościły w "Ekoludkach" Panie Alicja Kaczyńska i Patrycja Sowizdrzał. Przeprowadziły z naszymi przedszkolakami walentynkowe zabawy oraz wykonały piękne laurki dla bliskiej osoby. Dziękujemy Kochanym Paniom oraz Kochanym Rodzicom za wszystkie słodkości. (Aleksandra Kucińska)

• Kolejny sukces w naszym Przedszkolu nr 6 ,,Pod Zielonym Parasolem" w Morągu

• Chwalimy się, że nasze Panie Aleksandra Kucińska oraz Krzysztofa Pankowska otrzymały Europejską Odznakę Jakości za pracę w projekcie eTwinning ,,Autumn leaves are falling down". Celem przyznanej Krajowej Odznaki jest wyróżnienie nauczycieli i przedszkola, których działania reprezentowały wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, a dla dzieci większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań. Nasze rezultaty zostaną zaprezentowane w specjalnym obszarze Europejskiej Platformy Edukacyjnej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Starsze grupy tańczą na Dzikim Zachodzie

• Bal karnawałowy w tym roku był wyjątkowy, ponieważ przebiegał w stylu country. Furorę zrobiły liczne stroje kowbojskie, ale nie mogło oczywiście zabraknąć księżniczek i superbohaterów. Dzieci przeniosły się do wehikułu czasu, gdzie czekało na nich mnóstwo wyzwań... A że Dziki Zachód to nie przelewki przedszkolaki wzięły udział w konkurencji - rzuty obręczą na kaktusy, które bardzo kolą w palce. Prawdziwi kowboje nie boją się niczego, więc przedszkolaki podjęły się też zadania wydojenia krowy. Zabawy przyniosły wiele wrażeń i uśmiechu. Bawiły się fantastycznie. Zdecydowanie to było coś nowego. Nie możemy doczekać się następnego balu... (Aleksandra Kucińska)

• Tłusty Czwartek w "Słonkach"

• 8 stycznia dzieci z grupy "Słonka" obchodziły zwyczaje związane z tłustym czwartkiem. Zapusty, ostatki to charakterystyczne polskie tradycje, które zwiastują nadejście Wielkiego Postu. To czas, w którym rządzą wyśmienite pączki, faworki, donaty, oponki i róże karnawałowe. Co ciekawe, tradycja świętowania tłustym jedzeniem ostatniego dnia przed postem została zaczerpnięta od pogan. W czasach przedchrześcijańskich w ten sposób żegnano zimę i przygotowywano się na nadejście wiosny. Sześciolatki specjalizują się w wypiekach, więc nie mogło obyć się w tym dniu bez własnoręcznie zrobionych pączków. Tym razem wypróbowaliśmy prosty przepis na pączki serowe z serkiem waniliowym. Dzieci nauczyły się w jaki sposób można sumować ze sobą produkty, aby otrzymać odpowiednią ilość gotowego surowca  do wyrobu pączków. Przestrzegając zasad higieny i bezpieczeństwa przedszkolaki odmierzyły i wymieszały wszystkie składniki. Gdy konsystencja ciasta była już odpowiednia zajęły się nim Panie Ela i Anetka. Gotowe i ciepłe pączusie smakowały wyśmienicie, a dzIeci stwierdziły, że są duuużo pyszniejsze niż ze sklepu! (Anna Miś)

• Bal na Dzikim Zachodzie

• W czwartek 8 stycznia nasze najmłodsze przedszkolaki bawiły się na "Balu na Dzikim Zachodzie". Zabawa była wyśmienita, odwiedził nas Mikołaj - prawdziwy z Laponii! Zostawił upominki w salach, to była niespodzianka! Dzieci bawiły się przy muzyce, były zabawy z pokazywaniem, szukanie złodziei złota a także szalonej krowy :) Był to dzień pełen wrażeń, nie możemy się doczekać kolejnego balu w przyszłym roku!

• "Europa i ja" realizacja projektu w 'Słonkach"

• Dnia 7 lutego w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Europa i ja" grupa "Słonka" miała okazję wysłuchać dwóch bajek  w języku hiszpańskim: "Trzy małe świnki" i  "Wyspa skarbów"  przez gościa z Hiszpanii. Dzieci nauczyły się kilku słów z bajki: casa-dom, madera-drewno, paja-słoma, lobo-wilk, cerditos -świnki. Dla przedszkolaków była to ciekawa lekcja języka hiszpańskiego. (E. Jaroszewicz).