• Karma dla zwierząt już w schronisku

• Zakończyliśmy XV już edycję kampanii "My zwierzętom pomóc chcemy, co potrzebne im zbierzemy" na rzecz bezdomnych zwierząt w schronisku w Zbożnem. Dzieci z grupy "Słonka" wyniosły i zapakowały do samochodów zebrane dzięki Państwu rzeczy dla psów i kotów. Dzięki uprzejmości Pani Emilii Rodziewicz mamy Zosi i Pani Martyny Kadylak mamy Ignasia mogliśmy przetransportować karmę, koce, smycze, miski, zabawki, smakołyki i suplementy diety na miejsce. W Zbożnem powitała nas Pani Ania Kołodziej, która po rozładunku zaproponowała dzieciom spacer z młodym pieskiem o imieniu Kawa. Suczka bardzo cieszyła się ze wspólnych chwil, kiedy mogła swobodnie pobiegać i pohasać. Niestety, w schronisku jest mnóstwo wspaniałych piesków i kotów, które bardzo czekają na swoje domy. Zachęcamy do adopcji - nie kupujcie zwierząt! (Anna Miś)

• Międzynarodowy Dzień Jeża w "Żabkach" i "Biedronkach"

• „Żabki” zaprosiły dzieci z grupy  „Biedronki” do swojej sali, by wspólnie bawić się podczas Międzynarodowego Dnia Jeża. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych, wysłuchały opowiadania „Kolczatek” oraz wykleiły z masy plastycznej wielkiego jeża. Na koniec w podziękowaniu za wspaniałą zabawę każde dziecko otrzymało kolorową naklejkę.

• Dzień z Bajkami

• Dnia 6 listopada odbyło się oficjalne rozdanie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Z bajką przez świat”. Prac wpłynęło mnóstwo – wybór był bardzo trudny. Bardzo dziękujemy za takie zainteresowanie i gratulujemy wszystkim laureatom. Nawiązując do tytułu konkursu – gala odbyła się równocześnie z Dniem Postaci z Bajek. Rodzice dzieci z grupy „Żabki” przygotowali przedstawienie pt. ”Zamieszanie w krainie bajek”. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć swoich opiekunów w zupełnie innych rolach. Odwiedził nas Czerwony Kapturek, Wilk, Krasnoludki, Kot w butach, Dobra wróżka, Zła czarownica, Baba Jaga i…sam Król Bajkowej Krainy! Wspaniałe wydarzenie dla całej społeczności przedszkola. Dziękujemy serdecznie naszym rodzicom, za to, że podjęli się tak  (odważnego) przedsięwzięcia i mamy nadzieję – do zobaczenia w kolejnym przedstawieniu!

• Dzień Postaci z Bajek w "Leśnych Ludkach".

• W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy lll świętowały Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane w swoich ulubionych bajecznych bohaterów. Było mnóstwo dobrej zabawy, zagadki bajkowe, zabawy ruchowe, tańce przy ulubionych dziecięcych przebojach oraz prezentacja strojów. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości. ( Kinga Włodarska).

• "Jestem przedszkolakiem - jesień" - czytanie w "Słonkach"

• Na dworze mimo listopada mamy złotą polską jesień. W piątkowe popołudnie odwiedziła nas mama Martynki Pani Iwona Kulińska - Bartosiewicz, która w ramach projektu "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato" przygotowała jesienne zadania dla sześciolatków. Pani Iwona przeczytała trzy opowiadania z książki "Jestem przedszkolakiem - jesień", pokazała dzieciom jak wykonać witraże z zasuszonych liści, zadawała zagadki związane z jesienią oraz doskonaliła sprawność manualną przedszkolaków poprzez wycinanie nożyczkami elementów zwierząt, które potem musiały złożyć w całość według wzoru i przykleić na kartkę. Wszystkie zadania zostały wykonane na szóstkę! W nagrodę dzieci dostały słodkości. Niestety nie wszystkie założenia udało się wykonać, więc mama Martynki zostawiła dzieciom zadana do wykonania na później. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pomysłowo przeprowadzone spotkanie. (Anna Miś)

• "Budowle i bryły" - zajęcia kreatywne "Słonek" z Panią Ewą Głód

• Sześciolatki kontynuują zapoczątkowaną w ubiegłym roku współpracę z Panią Ewą Głód nauczycielem matematyki i fizyki w V Liceum Ogólnokształcącym im. Wspólnej Europy w Olsztynie oraz pełniącą funkcję doradcy metodycznego. W tym roku spotkania odbywają się pod hasłem "Licz, doświadczaj i odkrywaj świat z matematyką i fizyką". Dzisiaj przedszkolaki dowiedziały się, że oprócz figur płaskich w naszym otoczeniu znajdujemy bryły, czyli figury przestrzenne. Pierwszą jaką dzieci "rozgryzły" jest sześcian, który został omówiony i rozłożony na różne sposoby. "Słonka" układały model i siatkę bryły, oglądały figury w trójwymiarze i kostki do gry w różnych kształtach. Po części informacyjnej nastąpiło praktyczne działanie dzieci, które podzielone na grupy wykonywały zadania techniczne. Dziewczynki kolorowały szablony zwierząt, które potem musiały w całość złożyć i powiedzieć z jakich figur się składają. Natomiast zadaniem chłopców było zbudowanie z pudełek robota. Potem dzieci zbudowały konstrukcję z sześcianów. Niestety zabrakło czasu więc część zadań Pani Ewa zostawiła sześciolatkom do wykonania w późniejszym terminie. Oczywiście efekty tych prac przedstawimy! Otrzymaliśmy też dyplom od Dyrektor V Liceum Pani Anny Struk, który upamiętnia nasze zajęcia. A w planach kolejne warsztaty i...wiosenny wyjazd do Olsztyna czyli zwiedzanie bogato wyposażonych pracowni, w których dzieci będą praktycznie działać. Będzie ciekawe! (Anna Miś)