• Wielki Biały Miś odwiedził "Pszczółki"

          • W piątek 26 maja naszą grupę odwiedził wielki 2,5 metrowy Miś. Była to niespodzianka zorganizowana przez mamę Martynki i Frania. Miś przyjechał do nas aż z Gdańska i zabawiał dzieci przez cały ranek. Były wspólne tańce i zabawy ilustracyjne przy piosenkach. Pani Ania z firmy "Animator Miś" poprowadziła ponadto zabawy przy muzyce nawiązującej do różnych krajów,  zabawy gumą animacyjną i wykonała z sześciolatkami balonowe pszczółki. Ostatnim punktem spotkania było wykonanie tatuaży, na które oczywiście załapały się też Panie. Dziękujemy Pani Iwonie i Agnieszce za zorganizowanie niecodziennych zajęć i wielką frajdę dla dzieci. (Anna Miś)

          • "Nasi czworonożni domownicy" - Oliwia czyta "Pszczółkom"

          • W ramach projektu czytelniczego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" po raz drugi odwiedziła nas siostra Zosi - Oliwia, która przeczytała dwa opowiadania o członkach rodziny jakimi często bywają pies i kot. Posłuchaliśmy też piosenki "Łapy, łapy, cztery łapy". Póżniej wykonaliśmy z rolek od papieru toaletowego, pomalowanych dzień wcześniej marionetki przedstawiające psy. Było to trudne zadanie, ale "Pszczółki" poradziły sobie i zrobiły super postać do wykorzystania w różnych zabawach, a dzieci potrafią być kreatywne. Bardzo dziękujemy Oliwii za poświęcony czas i super pomysł na wykonanie pracy technicznej. (Anna  Miś)

          • Wielka wyprawa "Leśnych Ludków" i "Biedronek"

          • W środę 24 maja 2023r. dzieci z grupy "Leśne Ludki" i "Biedronki" uczestniczyły w wielkiej, dwuetapowej wycieczce autokarowej. Pierwszy etap to obejrzenie spektaklu teatralnego "Piękna i bestia" w wykonaniu aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek. Utrzymane w konwencji "powieści gotyckiej" przedstawienie z takimi efektami scenicznymi jak wykorzystanie czysto kinematograficznych rozwiązań "dużego planu", montowanych przejść, panoramy, zrobiły na wszystkich duże wrażenie podobnie jak gra aktorów, którzy obdarowani zostali wielkimi brawami. Drugi etap wycieczki to pobyt w Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach.

            Arboretum to ogród botaniczny, w którym rosną gatunki roślin występujące w krajach o podobnym do naszego klimacie. Celem Arboretum jest nie tylko ukazanie piękna i różnorodności okazów botanicznych, ale także prowadzenie badań naukowych i edukacji przyrodniczej. Przewodnicy oprowadzili dzieci po ścieżce edukacyjnej, gdzie poznały różnorodne gatunki drzew i krzewów oraz uczyły się ich nazw. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję przejść pomostami przez obszary zabagnione, wysłuchać koncertu żab i ptasich treli. Wielkie zainteresowanie wzbudził piękny, granitowy zegar słoneczny. Dzięki temu, że świeciło słońce, możliwe było odczytanie czasu - zegar działa! Charakterystycznym punktem na ścieżce edukacyjnej stał się zakątek pszczelarza z odtworzonymi barciami czy ulami, których sposób budowania zmieniał się w czasie. Po powrocie nasi przewodnicy zaprosili dzieci do sali dydaktycznej, gdzie w ośmiu "roletowych" odsłonach przedstawili malowniczą opowieść o chłopcu i jego rodzinie, która zasadziła las i mieszkała w sąsiedztwie leśnych zwierząt. Po tak aktywnie spędzonym czasie przyszła pora na posiłek, chwilę odpoczynku i szaleństwa na przygotowanym specjalnie dla dzieci i młodzieży placu zabaw tuż przy głównym budynku Arboretum. Piękny dzień i miejsce zachwyciło każdego uczestnika wyprawy. Trochę żal było wyjeżdżać. Pewne jest jedno, wspomnienia tego dnia pozostaną z nami na bardzo długo. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego ogrodu w samym sercu Warmii i Mazur, bo piękno tego miejsca nie ma początku i końca. (Beata Kamińska, Katarzyna Dutkowska)

          • "Pszczółki" z rodzicami szalały w Nowej Holandii

          • W ramach obchodów Dni Rodziny dzieci z grupy "Pszczółki" wraz z rodzicami pojechały do Parku Rozrywki Nowa Holandia. Pogoda i humory dopisały, więc możliwe było skorzystanie z wszystkich atrakcji na terenie parku położonego w przepięknej okolicy poniżej poziomu morza. Miejsce z licznymi kanałami i mnóstwem ciekawostek przyrodniczych oraz ptactwem wodnym możliwe było do podziwiania podczas rejsu tramwajem wodnym. Wypróbowaliśmy liczne dmuchańce, park linowy, strzelaliśmy z łuku, skakaliśmy na trampolinach, zwiedziliśmy Wyspę Potworów, Osadę Wikingów, karmiliśmy śliczne kozy, odwiedziliśmy salon krzywych luster, skorzystaliśmy z atrakcji związanych ze złudzeniem optycznym, odwiedziliśmy kącik rodem ze Średniowiecza i szukaliśmy złota!. Po pysznym obiedzie i krótkim odpoczynku przyszła kolej na największą atrakcję Nowej Holandii - wielką, dmuchaną zjeżdżalnię - Lwa. Jak się okazało przedszkolaki są duuużo odważniejsze od rodziców, nie każdy z dorosłych odważył się wejść tak wysoko, a dzieci wszystkie! Większym powodzeniem cieszyła się za to olbrzymia, pompowana poduszka, oj było mnóstwo śmiechu. Wycieczka była bardzo aktywna i dla rodziców wyczerpująca, a sześciolatki jeszcze wieczorem po powrocie hasały na podwórkach. Dziękuję dzieciom i rodzicom za bezpieczną zabawę i super fajne spędzenie wspólnego czasu. To za rok podbijamy Trójmiasto? (Anna Miś)

          • "Pszczółki" bawią się matematyką z Panią Ewą Głód - nauczycielem SP nr 4.

          • Grupa dzieci pięcioletnich, a właściwie już sześcioletnich miała przyjemność ponownie gościć w przedszkolu nauczyciela matematyki i fizyki z SP nr 4 w Morągu. Tym razem Pani Ewa Głód przygotowała zabawy i zadania związane z figurami geometrycznymi. "Pszczółki" poznały nowe dla nich figury płaskie takie jak romb, trapez i równoległobok oraz dowiedziały się, jaka jest różnica pomiędzy figurą płaską a bryłą. Dzieci wspólnie ułożyły kompozycję z poznanych kształtów, której musiały na koniec nadać nazwę. Po tej edukacyjnej części nastąpiła zabawa balonami - przedszkolaki same je nadmuchały, a później przypomniały sobie doświadczenie z wcześniejszych zajęć przeprowadzonych przez Panią Ewę o elektryzowaniu się przedmiotów. Nasz gość pokazał też dzieciom ciekawostki z wykorzystaniem materiałów dostępnych w sklepach papierniczych. Na koniec zajęć dzieci otrzymały pyszne czekoladki i...zadania do wykonania następnego dnia (niestety mieliśmy ograniczone możliwości czasowe) - "Pszczółki" musiały pokolorować obrazek z figur geometrycznych według kodu oraz pokolorować, wyciąć i złożyć w całość elementy pewnej niespodzianki dla mam. Pani Ewo meldujemy: zadanie wykonane! Dziękujemy za przemiłe i pouczające spotkanie i do zobaczenia tym razem w SP nr 4! (Anna Miś)

          • Kolejne serdeczne podziękowania!!!

          • Serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi Chmielewskiemu za podarowanie i przywiezienie piasku do przedszkolnych piaskownic (podobnie jak w poprzednich latach) oraz dużej ilości ziemi ogrodniczej wykorzystanej w ogrodzie przedszkolnym oraz do założenia grupowych warzywników. Dziękujemy również Pani Ani Mudlaff za podarowanie dużej ilości workowanego podłoża, które zostało wykorzystane do wypełnienia wierzchnich warstw warzywników i skrzynek kwiatowych. Jesteśmy pewni, że dzięki temu wszystkie nasadzenia i wysiewy będą pięknie rosły. Dziękujemy! (Fotorelacja wkrótce).

          • Serdeczne podziękowania!!!

          • Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Kaczkan - Domareckiej za wykonanie i podarowanie nam pięknych skrzyń na kwiaty. Teraz wypełnione barwnymi roślinami zdobią teren i wejście do budynku przedszkola. Dziękujemy!

          • "Pszczółki" i eko produkty

          • Dzieci z grupy "Pszczółki" w ramach projektu "Skąd się biorą produkty ekologiczne" opracowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dowiedziały się, w jaki sposób powstaje eko żywność i jaki znak towarowy jest jej symbolem. Dzieci "wyposażone" w podstawową wiedzę z tego zaresu wybrały się więc do pobliskiego marketu, aby wyszukać produkty oznakowane takim znaczkiem. Okazało się, że nasze przedszkolaki są całkiem spostrzegawcze i znalazły wiele zdrowej żywności. Kolejnym etapem wdrażania i zachęcania dzieci do dbania o swoje zdrowie było wysadzenie do wcześniej przygotowanej skrzyni rozsad i cebul kwiatów oraz cebulki na szczypiorek. A na naszym parapecie w sali czekają jeszcze bazylia, lubczyk i krzaczek pomidora, które posadzimy wtedy, gdy noce będą nieco cieplejsze. (Anna Miś)

          • Ciekawe miejsca w Morągu- spacer "Biedronek" po Starym Mieście

          • Przedszkolaki Biedronki odwiedziły ciekawe miejsca w naszym mieście. Udały się na spacer na Stare Miasto, gdzie podziwiały liczne zabytki. Miały okazję zobaczyć gotycki Kościół i Ratusz, które zbudowane są z charakterystycznej czerwonej cegły. Wiedzą już jakie granice kiedyś miało nasze miasto, ponieważ maszerowały wzdłuż zachowanych obwarowań miejskich, a także podziwiały zachowane kamieniczki mieszkalne. Dowiedziały się, że na Zamku Krzyżackim prawdopodobnie straszy, a na zabytkowej pompie wodnej przy ratuszu widnieje ryba. Dzieci zauważyły jak zmienia Pałac Dohnów czyli nasze muzeum, gdzie aktualnie trwa remont. Przedszkolaki odwiedziły Punkt Informacji Turystycznej w Morągu- miejsce, które zachęca do poznawania naszego miasta oraz ciekawych okolicznych terenów. (Katarzyna Dutkowska)

          • Przedszkolaki uczciły "Majowe Święta"

          • Dla każdego Polaka -  tego dużego, średniego i tego małego "święta majowe" są bardzo ważne: 1 maja to Święto Pracy, które obchodzone jest od ponad wieku w wielu krajach świata i upamiętnia ono strajk robotników w Chicago z 1886 roku - protest został brutalnie stłumiony przez policję. Geneza święta jest przede wszystkim związana z walką o ośmiogodzinny dzień pracy; 2 maja to Święto Flagi - obchodzony 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione w 2004 roku,  w tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych; 3 maja - Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja -  upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. W związku z tym, aby uczcić te święta, cała społeczność naszego przedszkola spotkała się w piątek w sali gimnastycznej - zaśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dabrowskiego" oraz piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Dzieci ubrane na galowo przyniosły ze sobą flagi i gadżety w barwach narodowych. (Anna Miś)

          • "Pszczółki" pożegnały swoją koleżankę z Ukrainy

          • Czwartek 27 kwietnia dla dzieci i pań z grupy "Pszczółki", był baaardzo smutnym dniem - żegnaliśmy Maszę, dziewczynkę z Ukrainy, która wraz z mamą i babcią uciekły po ataku Rosji na ich rodzinne miasto Mikołajów do Polski. Teraz, gdy sytuacja uległa nieco ustabilizowaniu postanowiły wrócić do swojego domu - Masza do taty, a Pani Natalia do męża. Masza, jej mama i babcia były z nami od 1 czerwca 2022r. Przez ten czas dzieci, my i rodzice zżyliśmy się z tą rodziną. Ten dzień był Dniem Ukraińskim - najpierw dzieci w czasie zajęć dowiedziały się paru rzeczy o Ukrainie, poznały godło i hymn tego kraju, nauczyły się paru słów w tym języku, poznały  charakterystykę geograficzną tego kraju, zobaczyły gdzie leży Kijów, Odessa i Mikołajów, zobaczyły zabytki stolicy Ukrainy, poznały też charakterystyczne dla naszych sąsiadów potrawy. Potem wraz mamą dziewczynki i Panią Elą zrobiliśmy wspólnie pyszne babeczki, które znane są również w Ukrainie i na całym świecie. Gdy słodkości piekły się w kuchni, Pani Natalia w ramach projektu  "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" przeczytała dwie bajki w ich narodowym języku, jedną z nich była znana wszystkim "Дюймовочка", czyli... "Calineczka". Dzieci mogły zrozumieć, jak czuła się Masza, gdy nie rozumiała naszego języka. O dziwo, pięciolatki słuchały w skupieniu, część słów brzmieniem przypomina nasze, inne Pani Kyrpa tłumaczyła tak, aby dzieci rozumiały sens opowiadania. Potem wspólnie zilustrowaliśmy kilka piosenek. Nasi goście obejrzeli również przygotowaną przy pomocy dzieci w ramach projektu "Cyfrowa podróż z Avatarem" prezentację multimedialną "Ukraina". Niestety...przyszedł czas na pożegnanie, trudno było opanować łzy wzruszenia... Masza i jej mama otrzymały od całej grupy i rodziców pamiątkowy album z fotografiami, które będą im przypominać czas pobytu w Polsce. Dodatkowo dzieci obdarowały swoją ukraińską koleżankę własnoręcznie narysowanymi laurkami, a my dostaliśmy od Pani Natalii pięknego storczyka do sali, który z kolei będzie nam przypominał o przyjaciołach z zza wschodniej granicy. Zwieńczeniem całego dnia był uroczysty podwieczorek i pałaszowanie przepysznych, jeszcze ciepłych babeczek. A potem...ech...wylało się morze łez...ŻYCZYMY WAM POKOJU, bo jak powiedziała mama Maszy: " Pieniądze nie są ważne, rzeczy nie są ważne, bo gdy wybuchła wojna, a do końca nie wierzyli, że do niej dojdzie , w ciągu jednej nocy skończyło się im życie i runął cały świat... tydzień pod ostrzałem w piwnicy i bardzo trudna decyzja o ucieczce..." (Anna Miś)

          • Europejska Restauracja

          • Dziś w naszym przedszkolu mieliśmy wyjątkowe wydarzenie. W związku z tym, że trzy grupy realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja” powstał pomysł, by stworzyć Europejską restaurację. Wszystkie grupy włączyły się w realizację tego przedsięwzięcia. Celem spotkania całej społeczności przedszkola było spróbowanie różnych europejskich smaków. Przedszkolaki mogły posmakować dań z Belgii, Polski, Czech, Grecji, Włoch, Francji i Hiszpanii. Gdyby nie pomoc rodziców, nie udałoby się to. Dzieci chętnie próbowały nowości. Była sałatka grecka, włoska pizza i wiele wiele innych. Największą atrakcją okazała się fontanna czekoladowa – Pani Karolina ledwie wyrabiała się z podawaniem dzieciom pyszności. Ale to nie koniec wrażeń – całości wydarzenia towarzyszyła muzyka pochodząca z każdego kraju a co najważniejsze odbyły się nawet pokazy taneczne. Bardzo dziękujemy pani Marzenie Wójcik oraz jej koleżankom za pokaz hiszpańskiego tańca Flamenco. Biedronki zaprezentowały czeską polkę, dzieci z Leśnych Ludków zaśpiewały „Panie Janie” po francusku. To był dzień pełen wrażeń, ciekawe czy nie stanie się on coroczną tradycją? (Aleksandra Kocełak)

          • "Pszczółki" są pracowite...

          • W ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" oraz obchodów Światowego Dnia Książki, a także potrzeby złożenia inspektu do hodowli bio żywności przez nasze przedszkolaki, ponownie odwiedził nas Pan Piotr Kadylak. Tata Ignasia zawodowo jest leśnikiem, którego zamiłowaniem jest też wykonywanie różnych przedmiotów z drewna. Nasz gość zapoznał dzieci z wyposażeniem podręcznej skrzynki narzędziowej, zademonstrował przybory i narzędzia, które są przydatne podczas majsterkowania. Przeczytał wiersze Juliana Tuwima "Stół" oraz "Wszyscy dla wszystkich", które mają ponadczasowe przesłanie i świetnie wprowadziły w tematykę stolarstwa. Po rozpakowaniu i rozłożeniu części do montażu skrzynki, przeliczeniu i zmierzeniu desek oraz oczywiście zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa przystąpiono do złożenia w całość naszego inspektu. Dzieci po kolei pomagały Panu Piotrowi przy podawaniu i wkręcaniu wkrętów, trzymaniu drewnianej konstrukcji, a także przybijaniu włókniny zszywkami. Trzeba przyznać, że "Pszczółki" pracowały z wielkim zaangażowaniem, a nasza skrzynia dzięki tacie Ignasia została bardzo solidnie wykonana. Super atrakcją przygotowaną przez naszego gościa okazało się wbijanie w pieniek gwoździ, co dla niektórych wcale nie było łatwym zadaniem. Obiecaliśmy, że zaprosimy naszego majsterkowicza do skosztowania naszych bio przysmaków, gdy już nam wyrosną. Dziękujemy za poświęcony czas i przemyślane zajęcia, z których dzieci na pewno wiele wyniosły. (Anna Miś)

          • "W świecie książki" - zajęcia otwarte dla rodziców w "Biedronkach"

          • Rodzice przedszkolaków z grupy Biedronki uczestniczyli w zajęciach otwartych. Tematem spotkania był Światowy Dzień Książki, który obchodzimy 23 kwietnia. Dzieci w czasie zajęć poznały etapy powstawania książki. Wiedzą już, że książki pisze autor, obrazki do nich tworzy ilustrator, a można je kupić w księgarni lub wypożyczyć w Bibliotece. Następnie przedszkolaki układały w odpowiedniej kolejności ilustracje ukazujące treść wiersza "Smutna książeczka" Olgi Adamowicz. Zapamiętały też ostatni wers wiersza, który jest bardzo ważną zasadą w czasie używania książek: "Pamiętajcie zatem dzieci kochane, że książeczki chcą i lubią być szanowane". Ostatnim zadaniem było wykonywanie zakładek do książek. Wszyscy wykonali piękne papierowe zakładki przedstawiające zwierzątka. Dziękujemy za udział w zajęciach otwartych! Zajęcia realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. (Katarzyna Dutkowska) 

          • Światowy Dzień Ziemi 2023 - "Eko-Parada" przedszkolaków

          • Światowy Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Dzień Ziemi. Powstało ponad 50 lat temu i obchodzone jest 22 kwietnia. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. Hasło tegorocznego święta to "Ziemia na krawędzi". Dzieci z grupy "Leśne Ludki" przez cały tydzień wzbogacały swoją wiedzę na temat dbania o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Doskonale wiedzą, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy. Przedszkolaki wykonały też w zespołach plakaty pt. "Ziemia na krawędzi - Ty decydujesz, jaką Ziemię wybierasz...", które ozdobiły hol placówki. Zwieńczeniem tygodnia była "Eko-Parada", w której oprócz grupy "Leśne Ludki" wzięła udział grupa "Żabki". W piątkowe, słoneczne przedpołudnie, w przeddzień Dnia Ziemi, barwny korowód przedszkolaków przeszedł ulicami pobliskiego osiedla skandując hasła ekologiczne znajdujące się na niesionych przez dzieci transparentach. "Eko-Parada" wzbudziła wielkie zaciekawienie wśród napotykanych przechodniów, z których większość obiecała, że jeszcze bardziej zaangażuje się w codzienne, domowe działania zmierzające do ochrony naturalnych zasobów naszej planety. (Beata Kamińska)

          • Dzień Ziemi w "Biedronkach"

          • Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Dzieci w mniejszych grupach układały puzzle, które ukazywały Ziemię uśmiechniętą i smutną. Przedszkolaki już wiedzą jakie działania sprawiają, że ludzie pomagają Ziemi, a jakie jej szkodzą. Następnie odbyło się przypomnienie jak należy segregować śmieci i do jakich pojemników je umieszczać. Na koniec przedszkolaki udały się też na spacer, aby być blisko przyrody w tym szczególnym dniu- odwiedziliśmy jezioro Skiertąg, podziwialiśmy rośliny i zwierzęta spotkane na naszej drodze. Na koniec dzieci spełniły dobry uczynek dla naszej planety- posprzątały teren, który dziś odwiedziły. Brawo! (Katarzyna Dutkowska)

          • Rodzice czytają "Biedronkom"

          • Dzieci z grupy Biedronki odwiedzają rodzice, którzy przenoszą przedszkolaki w ciekawy świat ukryty w książkach. W ramach zadań i realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odwiedziły naszą grupę już dwie mamy. Mama Wojtusia- Pani Emilia przeczytała dzieciom książkę o dobrym wychowaniu "Pan Teodor III czyli kurs bon ton dla dzieci". Mama Jasia- Pani Paula zapoznała dzieci z opowieścią o ochronie środowiska i dbaniu o Ziemię pt. "Basia i śmieci". Dziękujemy za odwiedziny i fantastyczne czytanie.  (Katarzyna Dutkowska)

          • Siostra Zosi czyta "Pszczółkom"

          • Kolejnym gościem, który odwiedził pięciolatki była Oliwia Rodziewicz - siostra Zosi. Oliwia w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" przeczytała dzieciom dwie pozycje książkowe. Pierwszą była znana wszystkim opowieść "101 Dalmatyńczyków", a drugą stara polska bajka "Szklana Góra". "Pszczółki" dostały też zadanie rysunkowe - pokolorować obrazki przedstawiające różne dalmatyńczyki, które wykonały na "szóstkę" oczywiście. Dziękujemy Oliwce za piękne czytanie i czuwanie nad pracą przedszkolaków. (Anna Miś)

          • Gość w przedszkolu - spotkanie z adwokatem

          • We wtorek i środę starsze przedszkolaki miały niecodzienną okazję spotkać się z adwokatem Panią Mileną Murawską w ramach projektu edukacyjnego "Bajeczni Adwokaci". Pani Milena pracuje w Kancelarii Adwokackiej Milena Murawska w Olsztynie, która zrzeszona jest w Adwokaturze Polskiej. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o zawodzie adwokata, wzbudzanie szacunku do prawa, propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych poprzez przeczytanie dzieciom książki pt. "Leśne sprawy Misia Adwokata". Dzięki  naszemu gościowi dzieci do wiedziały się, kto to jest adwokat i czym się zajmuje, a także jak nazywa się jego ubiór. Ponadto przedszkolaki wiedzą, że każdy obywatel ma obowiązek przestrzegania przepisów i zasad normalizujących życie społeczne oraz  znają zasadę działania sądu jako instytucji. Pani adwokat obdarowała każdego upominkami w postaci zakładek do książek, kolorowankami i kilkoma egzemplarzami bajki E. Ruszkiewicz "Leśne sprawy Misia Adwokata" specjalnie napisaną na potrzeby tego projektu. Dziękujemy Pani Milenie za bardzo miłe i pouczające spotkanie, przybliżające małym obywatelom zasady prawa. (Anna Miś)

    • Kontakty

      • Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem"
      • (89) 757 26 34
      • ul. Pomorska 23 14-300 Morąg Poland
      • mgr Aneta Turowska
      • https://www.facebook.com/przedszkole6morag/
  • Galeria zdjęć

      brak danych