Przesłanie dla małych i dużych...
Różne pomysły realizują dzieci podczas tej nieprzewidzianej przerwy. Jeden szczególnie nam się spodobał. Na filmiku w roli głównej Dominik z grupy "Ekoludki" z przesłaniem dla dużych i małych. Dziękujemy pani Paulinie za udostępnienie filmu.
"Ekoludki" w bibliotece na zajęciach "Bezpieczny internet"
Sześciolatki poszły dziś do biblioteki na lekcję "Bezpieczny Internet", aby poznać zasady mądrego i właściwego korzystania z internetu. W czasie tak szybkiego rozwoju technologii należy uświadamiać dzieciom już od najmłodscych lat zalety i zagrożenia płynące z "bycia w sieci". Przedszkolaki poznały właściwe i złe postawy podczas korzystania z komputera, wymyślały ćwiczenia, które pomagają w zachowaniu poprawnej postawy ciała oraz relaksie podczas zabaw z komputerem. Okazało się, że niektóre dzieci doskonale wiedzą jak "zachować się w necie", co jest dla nich bezpieczne, a co nie. Natomiast te, które nie zdawały sobie z tego sprawy po tym spotkaniu na pewno będą wiedziały o tym, czy można podawać swoje dane, ile czasu mogą być przed komputerem, z jakich stron korzystać, czy ufać nieznajomej osobie po drugiej stronie sieci. Jak zaznaczyła pani bibliotekarka ważny jest w tym umiar. Po częś
Wiosenny kącik w "Biedronkach"
Dzieci z grupy "Biedronki" czekając na wiosnę założyły w swojej sali "Wiosenny kącik". Rośnie tam szczypiorek, który dzieci same wysadziły do skrzynek z ziemia ogrodniczą, oraz inne rośliny np. rzeżucha, pietruszka, fasola a także kwitną wiosenne kwiaty. Codziennie podlewamy rośliny i z ciekawością obserwujemy ich wzrost.(mw)
Doświadczenia i obserwacje przyrodnicze "Słonek"
W ramach realizacji tematu kompleksowego "Zielony ogródek w naszej sali" dzieci z grupy "Słonka" wykonały działania mające na celu założenie zielonego ogródka na parapecie. Samodzielnie wysadziły cebulki i wysiały nasiona roślin przyniesionych z domu. Nauczyły się ich nazw i części składowych. Dowiedziały się jakie warunki potrzebne są do rozwoju roślin. Z niecierpliwością czekały i obserwowaly zmiany zachodzące w wyglądzie przyrodniczych okazów. Używały do tego celu lup. Ale chyba najciekawsze okazały się obserwacje części roślin pod mikroskopem. To co niewidoczne gołym okiem i przez lupy można było zobaczyć w dużym powiększeniu. Dzieci podziwiwiały płatki kwiatów, korzenie, łodyżki, bazie a nawet ziarenko piasku. Budowa roślin widziana pod mikroskopem wzbudzała u dzieci zdziwienie, zaciekawienie ale i chęć dalszych obserwacji. Czekamy teraz na wyniki naszych doświadczeń. Może dadzą
"Dzień Kobiet" w "Słonkach"
Dzień Kobiet, Dzień Kobiet...Mimo, że Dzień Kobiet był w niedzielę chłopcy z grupy "Słonka" nie zapomnieli o święcie swoich mam, koleżanek i pań z przedszkola. Złożyli życzenia, wręczyli medale super dziewczynom i własnoręcznie wykonane laurki paniom. (bw)
5
"Dzień Zielony" w "Pszczółkach"
4 marca "Pszczółki" przybyły do przedszkola ubrane na zielono, a wchodząc do sali musiały pokazać jakie zielone warzywa i owoce przyniosły ze sobą. Po krótkiej rozmowie na temat zdrowego odżywiania się przystąpiliśmy do przygotowania pysznych i zdrowych "zielonych kanapek". Po starannym umyciu rąk i założeniu fartuszków dzieci przystąpiły do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek "Pszczółki" doskonaliły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę. Okazało się, że naszym dzieciom najlepiej smakowały kanapki zrobione własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadły swoje porcje z apetytem, co widać na zdjęciach. (ej)
"Zielony Ogródek" w grupie "Pszczółki"
W ramach działań ekologicznych, dzieci z grupy "Pszczółki" założyły w sali swój własny zielony kącik. Dzień wcześniej przedszkolaki wybrały się z panią do sklepu ogrodniczego po zakup doniczek, ziemni oraz nasion. Dzięki temu już wiedzą, jaki warsztat pracy potrzebny jest do założenia kącika. "Pszczółki" poznały różne rodzaje nasion oraz dowiedziały się na temat uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie samodzielnie zasiały nasiona: pietruszki, sałaty, bazylii, szczypiorku oraz zasadziły cebulkę. Pięciolatki postanowiły wspólnie dbać o swoje rośliny i systematycznie je podlewać. (ej)
"Pszczółki" i drewniane kukiełki
W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek" dzieci z grupy "Pszczółki" zrealizowały kolejne zadanie, którego celem było zrozumienie pytania: "Czy warto kłamać?". Dzieci wysłuchały bajkę "Pinokio", która zainspirowała je do wykonania kukiełek z drewnianych łyżek. Po skończonej pracy dzieci odgrywały swobodne scenki z własnoręcznie wykonaną kukiełką. Była to świetna i kreatywna zabawa oraz doskonała lekcja na temat kłamstwa i konsekwencji z nim związanych. (ej)
Warsztaty mydlarskie w grupie "Krasnale"
We wtorek 3 marca 2020r. grupę "Krasnale" odwiedziła pani Małgosia. Przeprowadziła ona warsztaty mydlarskie, podczas których dzieci robiły ozdobne mydełka. Przedszkolaki zastanawiały się dlaczego należy dbać o czystość i higienę osobistą. Omawialiśmy podstawowe zasady dbania o higienę, zwracając uwagę na dokładne mycie rąk, na których jest dużo bakterii i zarazków. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz z wielkim zainteresowaniem oglądały pudełka z potrzebnymi materiałami: zapachowymi olejkami, ziarnami kawy, płatkami kwiatów, kolorową sola, gliceryną i wieloma różnymi ozdobami. Roztopioną glicerynę pani Małgosia rozlewała do ozdobionych według własnej inwencji twórczej przez dzieci. Dzieci były zachwycone taką formą aktywności, bo pierwszy raz robiły mydełka, które niesamowicie pachniały i wyglądały. Podczas zajęć dzieci miały możliwość wykorzystania wielu zmysłów: wzroku, węchu i dotyku. "Kr
"Ekoludki" w sklepie zoologicznym
Grupa „Ekoludki” w tygodniu poświęconym zwierzętom domowym wybrała się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Dzieci podziwiały kolorowe rybki, obserwowały świnkę morską, malutką myszkę. Jednak największą atrakcją dla nich okazały się patyczaki, które od razu wzbudziły w dzieciach wspomnienia, kiedy jako dzieci 5 - letnie uczyły się wspólnie z patyczakiem Zippim. Sześciolatki obejrzały także różnorodne akcesoria dla zwierząt. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie. Każde dziecko wie, że zwierzęta oprócz miłości potrzebują także odpowiedniej opieki. (km)
"Krasnale" założyły Zielony Ogródek
Ostatni tydzień lutego w naszej grupie był bardzo pracowity. Nasze małe przedszkolaki bardzo pilnie uczestniczyły w zajęciach mających na celu założenia Zielonego Ogródka w sali. W poniedziałek odwiedziły pobliski sklep ogrodniczy. Zapoznały się tam z nasionami kwiatów i ziół, obserwowały sadzonki drzew owocowych oraz narzędzi ogrodniczych. Dowiedziały się, co jest potrzebne ogrodnikowi do pielęgnacji ogrodu. Korzystając z okazji zrobiły także małe zakupy. Kolejnym etapem było obejrzenie i omówienie wyglądu nasion. Następnie przedszkolaki przystąpiły do wysiewu wcześniej zakupionych nasion: rzeżuchy, szczypiorku, sałaty oraz aksamitek. Posialiśmy też owies oraz posadziliśmy dwa rodzaje kwiatów: hiacynty i narcyzy. Założyliśmy również hodowlę fasoli na gazie zanurzonej w słoiku z wodą. W ten sposób dzieci będą mogły zaobserwować ich kiełkowanie i wzrost. Skrzynki z nasionami zostały umies
"Oczekujemy na wiosnę" - zajęcia "Żabek" i "Leśnych Ludków"
"Leśne Ludki" zaprosiły swoich młodszych kolegów z grupy "Żabki" na zajęcia edukacyjne "Od nasionka do roślinki", które miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Przedszkolaki zapoznały się z etapami powstawania rośliny, utrwaliły sobie wiadomości na temat pierwszych kwiatów oraz zwiastunów wiosny. Na koniec wysłuchały opowiadania przedstawionego w postaci obrazków pt. "O żółtym Tulipanie".(kl)
"Książka moim przyjacielem" - "Ekoludki" w bibliotece
Sześciolatki z grupy "Ekoludki" ponownie odwiedziły Odział Dziecięcy Biblioteki w Moragu. Przedszkolaki wyposażone we własne karty biblioteczne udały się na spotkanie z panią bibliotekarką pod hasłem "Książka moim przyjacielem". Zajęcia były częścią realizowanego w przedszkolu tematu kompleksowego "Świat w książkach zapisany". Dla zdecydowanej większości starszaków to miejsce nie ma tajemnic, dzieci świetnie wiedzą, w których częściach pomieszczenia znajdują się przeznaczone dla nich księgozbiory, czasopisma, gry czy układanki. Pani bibliotekarka przygotowała dla przedszkolaków wiele ciekawych zadań i zagadek do rozwiązania, które jak się okazało nie sprawiły dzieciom żadnych kłopotów. Zapytała też jak szanować i dbać o książki. Na koniec każde dziecko wybrało sobie książki do wypożyczenia, a w prezencie otrzymało zakładkę.(am)
"Pszczółki" w świecie baśni
W piątek Pszczółki przeniosły się w świat baśni. Omawiając tematykę teatralną zamieniły się w "aktorów" teatru muzycznego. Dziewczynki odgrywały trzy role: Kopciuszka, macochy i dobrej wróżki, zaś chłopcy - to rumaki, a następnie książęta. Zabawa była przednia!!! (ag)
Zabawy ruchowe w grupie "Biedronki"
W naszej odnowionej sali gimnastycznej 21 lutego 2020r. razem z kolorami bawiły się i ćwiczyły czterolatki z grupy "Biedronki". Zabawy ruchowe nie tylko wzmacniają siłę i zdrowie, ale także są źródłem wielkiej radości dzieci, ćwiczą koncentrację uwagi, koordynację i wiele innych umiejętności. Tym razem dodatkowo utrwaliliśmy nazwy kolorów. (mw)
"Słonka" w świecie malarstwa
Dzieci z grupy "Słonka" zainspirowane obejrzanymi w Ratuszowej Galerii obrazami tworzyły własne dzieła w przedszkolu. Oczywiście jak na prawdziwych artystów-malarzy przystało malowały przy sztalugach. Potem był wernisaż i oglądanie wystawy w przedszkolnej galerii. (bw)
24
"Słonka" w Galerii Ratuszowej w Morągu
Dzieci z grupy "Słonka" wybrały się do Galerii Ratuszowej w Morągu. Oczywiście głównym celem wycieczki było obejrzenie wystawy znajdujących się tam obrazów. Grupę przedszkolaków bardzo ciepło przywitała pani Magdalena Oziębło, pracownik Ratusza, która opowiedziała o zgromadzonych obrazach, technice ich wykonania oraz autorach - członkach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu. Następnie dzieci z dość dużym zainteresowaniem przyglądały się kolejnym dziełom. Były wśród nich portrety, przepięknie dobrane kompozycyjnie martwe natury i malarstwo pejzażowe przedstawiające urozmaicone krajobrazy i różne pory roku. I choć te ostatnie wywarły na dzieciach największe wrażenie, to jednogłośnie stwierdziły, że wszystkie obrazy są piękne, a osoby, które je namalowały mają prawdziwy talent. Podczas pobytu w Galerii przedszkolaki spotkały panią Marię Roman, prezesa UTW w Morągu, która zaproponowała im u
"Alicja w krainie Internetu" - zajęcia otwarte dla rodziców w grupie "Leśne Ludki"
Dnia 20 lutego 2020r. w grupie "Leśnych Ludków" odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom oraz rodzicom zagrożeń jakie niesie ze sobą zbyt długie siedzenie przy komputerze oraz korzystanie z Internetu. Miłym zaskoczeniem dla dzieci oraz ich najbliższych okazał się teatrzyk pt. "Alicja w krainie Internetu", w którym to w główne postacie wcieliły się ich panie. Na koniec dzieci wspólnie z rodzicami wykonały dwa plakaty przedstawiające wady i zalety korzystania z komputera. Dziękujemy rodzicom za przybycie i mile spędzony czas.
"Słonka" oko w oko z Sieciakami
Okres przedszkolny to czas pierwszych kontaktów dzieci z komputerem, smartfonem i co za tym idzie z Internetem. Mając to na uwadze w grupie "Słonka" zorganizowane zostały zajęcia, podczas których dzieci rozmawiały o tym, w jaki sposób docierają do nas różne informacje, jak działa Internet, a także jak bezpiecznie korzystać z jego zasobów. Przewodnikami zajęć były Sieciaki, bohaterowie projektu edukacyjnego Sieciaki.pl prowadzonego od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach programu "Dziecko w Sieci". Serwis www.sieciaki.pl opiera się na przygodach Sieciaków, czyli dzieci posiadających specjalne zdolności i wykorzystujących je w walce z internetowymi zagrożeniami. Przedszkolaki poznały Ajpi, Netkę, Spociaka, Kompela, oraz robota NetRobiego, którzy walczą z Sieciuchami - przedstawicielami ciemnej strony internetu, odpowiedzialnymi za zagrożenia w sieci. Na zakończenie z
"Leśne Ludki" w Bibliotece
Dnia 19 lutego grupa "Leśne ludki" wybrała się do Biblioteki Miejskiej w Morągu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt."Bezpieczeństwo w internecie". Pani Roksana przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat zagrożeń jakie mogą wynikać z dłuższego korzystania z komputera oraz bezpieczeństwa w Internecie. Największą radość dzieciom sprawiły komputery, z których mogły skorzystać pod czujnym okiem pań pracujących w bibliotece. Na koniec Pani Agnieszka wraz z dziećmi wyruszyła w wielką podróż pociągiem po bibliotece i jej zbiorach. Miłym akcentem kończące naszą wizytę było otrzymanie obrazków do kolorowania oraz zakładek do książek. Paniom z biblioteki dziękujemy za mile spędzony czas.
- Piątek01.11.2024
Kalendarz
- paź
- 30
- Niecodzienni goście w Przedszkolu nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu
- 30.10.2024
- Aktualności
- paź
- 28
- Dzieci z grupy "Słonka" na warsztatach badawczych w Ratuszowych Piwnicach
- 28.10.2024
- Aktualności
- paź
- 25
- Rosną nam mali, Wielcy Odkrywcy! Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu w gronie nielicznych placówek w Polsce!
- 25.10.2024
- Aktualności
- paź
- 19
- Przedszkolaki w Akcji Charytatywnej "I Ty Możesz Pomóc Powodzianom"
- 19.10.2024
- Aktualności
Terminy płatności za przedszkole
Informujemy, że opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu należy wpłacać wyłącznie na rachunki (konta) przedszkola.
Wsad na konto nr:
67 1160 2202 0000 0001 7408 2103
(w tytule wpłaty - imię i nazwisko dziecka, grupa, do której uczęszcza, nazwa opłaty, za jaki miesiąc).
Opłata stała na konto nr:
14 1160 2202 0000 0000 6193 4567
(w tytule wpłaty - imię i nazwisko dziecka, grupa, do której uczęszcza, nazwa opłaty, za jaki miesiąc).
Opłaty należy dokonać do 15-tego dnia danego miesiąca. Informacje o kwotach do zapłaty będą podane na adres Państwa poczty e-mail. W związku z tym przypominamy o konieczności przesłania aktualnych adresów e-mail na adres: p6.oplaty@wp.pl.W sprawie opłat kontakt z przedszkolem:
e-mail: p6.oplaty@wp.pl
lub tel. 89 757 26 34
Galeria zdjęć
brak danych